Skocz do zawartości

Zablokowane Przepis na Pierogi Ruskie


DeeJay KaRol

Rekomendowane odpowiedzi

Przepis na Pierogi Ruskie 


Składniki:


1.500 g (3 szklanki mąki)


2.250 ml (1 szklanka ciepłej wody)


3.1 jajko


4.750 g ziemniaków


5.2 drobno posiekane cebule


6.1 łyża masła


7.250 g białego sera


8.Sól i pieprz do lepszego smaku :)


Przygotowanie:


  • Do miski wsypać mąkę, zrobić w niej dołek i wbić w ten dołek jajko. Wlewać powoli wodę, mieszając ciasto ręką. Ciasto nie może być za mokre, więc być może nie trzeba będzie wlewać całej wody. Wyrobić ciasto porządnie na gładko.
  • Rozwałkować ciasto cienko na powierzchni posypanej mąką. Wykrawać szklanką kółka. Na środek każdego kółka nakładać po ok. łyżeczkę farszu i składać kółko na pół, zlepiając brzeg. Sklejone, surowe pierogi najlepiej przykryć ściereczką, żeby nie obeschły.
  • W dużym garnku zagotować lekko osoloną wodę. Gdy woda będzie wrzeć - wrzucać pierogi, ale tak, żeby nie było ich na raz za dużo, bo się posklejają. Bardzo delikatnie przemieszać od dna drewnianą łyżką, aby nie przywarły.
  • Gdy pierogi wypłyną gotować jeszcze przez kilka minut (ok. 3-5 min. w zależności jak grube jest ciasto). Wyjmować je łyżką cedzakową. Najlepiej wybrać je na cedzak i od razu polać stopionym masłem, żeby się nie posklejały.

SMACZNEGO


 


 


 


pierogi-ruskie-01_0.jpg

 


Edytowane przez drenn
Niezastosowanie się do regulaminu/ zły link do zdjęcia.

daM0A4.gif

Pomogłem? Daj +

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepis dosyć "okrojony", nie widzę jak przygotować farsz  <ble>

Kolejną sprawą jest fakt, że ciasto powinno najpierw zacząć wyrabiać nożem, aby nie kleiło nam się do rąk.

Posypać to jeszcze "okrasą", czyli drobno posiekaną i zesmażoną cebulką i smacznego  :PP

line.pngline.png

Jestem jednym z tych co dobrze śpią, choć nie mam po co wstawać.

line.pngline.png

c6xPXvV.gif

line.pngline.png

Kontakt i warunki napisania do mnie wiadomości w profilu.

line.pngline.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ogóle czemu osoba nie mająca rangi pisze w dziale redakcji, tym powinni zajmować się Redaktorzy którzy posiadają ową rangę.

     

 

 

 

                                             giphy.gif

                                             giphy (2).gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ogóle czemu osoba nie mająca rangi pisze w dziale redakcji, tym powinni zajmować się Redaktorzy którzy posiadają ową rangę.

 

Akurat w tym dziale można dodawać każdy przepis, bo niestety nie będę w stanie dodawać co po chwilę jakiegoś przepisu.

 

Co do autora tematu, przepis dobry. Spróbowałam, są pyszne. :)

ddnxb19-1177b5ba-b62f-4a05-915c-461742245466.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie