Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Identyfikator obiektu: SCP-105

 

Klasa obiektu: Bezpieczne

 

Pochodzenie: Stany Zjednoczone, konkretnie Phoenix w stanie Arizona. Obecnie obiekt zamieszkuje ośrodek 17 fundacji, aczkolwiek na specjalnych warunkach ma pozwolenie na opuszczanie go i wmieszanie się w społeczeństwo. 

 

SCP-105 pozyskano w placówce psychiatrycznej po tym jak podczas rozprawy sądowej, w której była oskarżona o morderstwo swojego chłopaka ujawniła swoje nadnaturalne umiejętności. 

SCP-105-B zabezpieczono w pokoju SCP-105 i podmieniono na identyczny model, rodzinę obiektu poinformowano iż została zabita przez innego pacjenta podczas jego próby ucieczki z zakładu psychiatrycznego.

 

Procedury przechowawcze: SCP-105 przez 24 godziny na dobę posiada przy sobie urządzenie namierzające, które pozwala na lokalizację podczas opuszczania terenu fundacji lub swojej przechowalni. Na co dzień rezyduje w ośrodku 17 w zwykłej celi mieszkalnej, w której ma zapewnione wszystko co powinno znajdować się w przeciętnym mieszkaniu.

 

Natomiast SCP-105-B  jest zabezpieczone w dużym sejfie wewnątrz ośrodka 19, w którym zastosowane są standardowe zabezpieczenia balistyczne, chemiczne i biologiczne.

 

Wygląd i cechy: SCP-105 to drobnej budowy, przeciętna kobieta o blond włosach i niebieskich oczach, która nazywa się Iris Thompson.  Mierzy 154 cm wzrostu i waży 50 kg.

 

2014-07-18%2022.41.47-new.jpg

SCP-105-B to aparat fotograficzny Polaroid One Step 600 z 1982 roku. 

zarówno SCP-105 jak i SCP-105-B indywidualnie nie wykazują żadnych anomalnych zdolności. Aparat przy użytkowaniu przez dowolną osobę (z wyjątkiem Iris) spełnia swoją funkcję robienia zdjęć i nic więcej. Również Iris w zetknięciu z innymi urządzeniami lub zdjęciami z takowych nie ujawnia żadnych anomalii.

 

Jeśli jednak SCP-105 wykona zdjęcie swoim aparatem, czyli SCP-105-B, to jest w stanie manipulować obszarem który jest widoczny na fotografiach poprzez dotyk.

Gdy obiekt trzyma zdjęcie, to zmienia obraz stały w ruchomy obraz w czasie rzeczywistym, którym może dowolnie manipulować. 

Świadkowie tych manifestacji będący w miejscu w którym wykonano fotografię, mówili o "bezcielesnej kobiecej dłoni", która sięga z niewidzialnego portalu i dokonuje opisanych zdarzeń.

 

Zachowanie: SCP-105 jest osobą bardzo łagodną i chętnie współpracującą, co zaowocowało przyznaniem wielu przywilejów, a nawet przyjęciem w poczet członków MFO- Omega 7 Puszka Pandory (szczegóły w dokumentacji z przesłuchania 105-08-4426).

Jest ona drugim człowiekiem, którego przyjęto do tej jednostki, a jej zadaniem były misje zwiadowcze, z których wywiązywała się w 100% bez wpadki.

 

Iris nie lubi gdy krzywdzone są inne istoty, z tego powodu odmówiła wykonania rozkazu podczas jednej z misji wywiadowczych, która w późniejszym okresie miała przerodzić się w zamach militarny (szczegóły w dodatku numer 3).

 

Aneks 2: Fragment z Logu Przesłuchania 105-08-4426, z dnia ██.██.████

(Początek logu)

Dr █████: Proszę krótko się przedstawić, podając datę i miejsce urodzenia oraz nazwisko.

SCP-105: Ok… Nazywam się Iris Thompson, urodziłam się w Phoenix, w Arizonie, 12 maja ████.

Dr █████: W porządku. Pierwsze pytanie: kiedy stałaś się świadoma swoich zdolności?

SCP-105: Nie jestem pewna, ale chyba miałam dziesięć albo jedenaście lat. Pamiętam, bo patrzyłam na zdjęcie oceanu i zauważyłam, jak fale zaczęły się ruszać.

Dr █████: Jak zareagowali na to twoi rodzice, kiedy im o tym powiedziałaś?

SCP-105: Powiedzieli po prostu, że mam wybujałą wyobraźnię.

Dr █████: Kiedy odkryłaś zdolność manipulacji przedmiotami ze zdjęcia?

SCP-105: Pierwszy raz się to stało, gdy miałam… jedenaście, może dwanaście lat? Moja rodzina wybrała na wycieczkę nad Wielki Kanion. Oglądałam album ze zdjęciami, gdy wróciliśmy do domu i obtarłam sobie o niego rękę przez przypadek. Kiedy to zrobiłam, zepchnęłam kamień z krawędzi, który spadł do kanionu. Właściwie mogłam nawet usłyszeć jego rumor, jak spadał.

Dr █████: Kontynuuj.

SCP-105: Stałam się po tym fascynatką fotografii. W większości przypadków nie pracowałam nad zdjęciami, które zrobiłam, ale rodzice kupili mi Polaroid One Step 600 — błagałam ich o to od czasu świąt. <SCP-105 zaczyna się uśmiechać> Po tym, jak dostałam aparat, zdjęcia stały się… łatwiejsze do interakcji.

Dr. █████: To aparat, o którym mówimy 105-B? Twój osobisty aparat.

SCP-105: Tak, proszę pana.

Dr. █████: Na ilu zdjęciach jesteś w stanie się naraz skoncentrować?

SCP-105: Raz doszłam do dziesięciu ze swoim osobistym aparatem, ale jestem pewna, że ewentualnie mogłabym zrobić więcej.

Dr. █████: Jakie jest Twoje wrażenie odnośnie czasu spędzonego w Fundacji jak do tej pory?

<SCP-105 milczy.>

Dr. █████: Proszę, odpowiedz. Nie chowamy urazy za takie rzeczy.

SCP-105: To coś w rodzaju… nowego więzienia, nowego opiekuna. Ale wiem, że to lepsze niż to, co mogło mnie spotkać.

Dr. █████: Bardzo współpracowałaś podczas swojego pobytu tutaj.

SCP-105: Jestem dość dobrze zachowującą się osobą. Również lubię robić eksperymenty. O niektórych rzeczach z fotografiami bym nigdy nie pomyślała.

Dr. █████: Wiesz, dlaczego zadaję te pytania, Iris?

SCP-105: Nie, proszę pana.

Dr. █████: Tworzymy specjalny program. Jeśli to przejdzie, będziesz okazjonalnie otrzymywać pozwolenia na opuszczenie ośrodka i poruszanie się po zewnętrznym świecie. Wszystko, czego oczekujemy w zamian, to kilka przysług. Jesteś zainteresowana?

<Koniec Logu>

 

 

Dodatek 3: Historia służby w Mobilnej Formacji Operacyjnej Omega-7:

 

SCP-105 była drugim humanoidem rekrutowanym do Mobilnej Formacji Operacyjnej Omega- pod inicjatywą Puszka Pandory. Odmiennie od "Drużyny Able" (związanej z SCP-076-2), która była przydzielona do operacji uderzeniowych i zdobywczych, "Drużyna Iris" posiadała za główną misję wywiad i zdobywanie informacji. "Drużyna Iris" wykonała ponad dwadzieścia misji w kooperacji z Komisją Bowe. Misje te były wykonane sprawnie i bez incydentów.

 

Pierwszy incydent dyscyplinarny dotyczący SCP-105 zawierał eskalację misji drużyny Iris z rozpoznania do mokrej roboty. SCP-105 gwałtownie przeciwstawiła się używaniu jej zdolności do wykonywania zamachów, nawet po tym, jak członkowie Komisji Bowe wielokrotnie próbowali wpłynąć na jej współpracę.

Podczas tych wydarzeń SCP-105 stała się emocjonalnie zakłopotana i próbowała zwieść personel Fundacji do uwierzenia jej,  jakoby jej cechy anomalne zanikły. Dr. D███████ przedstawił wniosek sugerujący re-klasyfikację SCP-105 do klasy Zneutralizowane, przejście terapii amnezyjnej i wypuszczenie na wolność ze standardową obserwacją. Wniosek ten został odrzucony.

Następnie Dr. D███████ pomógł SCP-105 w przełamaniu zabezpieczeń co miało celować w ucieczkę od zabezpieczeń Fundacji. Ucieczka ta była nieudana i SCP-105 została ponownie zabezpieczona (Incydent X45-Site-17).

Następujące śledztwo wykazało, że Dr. D███████ celowo zachęcał SCP-105 do przyznania się do utraty zdolności anomalnych. SCP-105 ponownie zademonstrowała swoje zdolności anomalne jak wymianę za przywrócenie ograniczonych przywilejów.

Następstwem zakończenia inicjatywy Puszka Pandory, wszystkie drużyny Mobilnej Formacji Operacyjnej Omega-7 zostały rozwiązane, a SCP-105 wróciła do Ośrodka 17. Ze względu na ryzyko zabezpieczenia,  jakie przedstawiła, jak również obecny brak użyteczności, SCP-105 obecnie nie posiada pozwolenia na dostęp do SCP-105-B.

Dalsze informacje dotyczące Mobilnej Formacji Operacyjnej Omega-7 są zapieczętowane rozkazem Administracji Bezpieczeństwa Informacji i Dokumentacji.

 

Dyrektor ██████ ███, Administracja Bezpieczeństwa Informacji i Dokumentacji.

 

 

(Źródło: http://scp-wiki.net.pl/scp-105)

Darmowy hosting zdjęć i obrazków
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Klusia zablokował ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie