Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

spacer.png

Często mówi się, że gry komputerowe są przesiąknięte seksem, przemocą oraz ogólnie brutalnością i chociaż wiemy, iż nie jest to prawdą, to jednak trzeba przyznać, że nawet niektóre produkcje dla dorosłych mogą być nieco straszne.

Nie wierzycie? W takim razie oto kilka przykładów bardzo brutalnych zgonów jakie możemy spotkać w grach video. 
Z oczywistych względów pomijamy wszelkie "FATALITY" z różnego rodzaju bijatyk, zaś czytelników uprzedzam, że materiały nie są przeznaczone dla dzieci :)

 

BOJĘ SIĘ DENTYSTÓW, CZY SŁUSZNIE?

Gry z serii Manhunt z pewnością zaliczają się do grona tych z kategorii "tylko dla dorosłych", ponieważ naszym celem jest po prostu eliminacja wrogów w możliwie najbardziej kreatywny sposób. Siekiery, plastikowe worki, broń palna i wiele innych narzędzi jest do naszej dyspozycji. Niektóre sceny są tak brutalne, że w wielu krajach gra otrzymała zakaz sprzedaży. Najbardziej jednak w pamięć zapada scena z udziałem wiertła dentystycznego.

Nieszczęśnik otrzymuje szybki prawy prosty w twarz, po czym jego dłonie zostają przybite do ramion krzesła i unieruchomione. Następnie wprost do ust wbite zostaje mu wiertło ręczne, a na koniec elektryczne wiertło dentystyczne. Uhh boli od samego patrzenia.

 

 

POCAŁUNEK ŚMIERCI

Pocałunek każdemu powinien kojarzyć się z czymś dobrym oraz przyjemnym, bo przecież jest to zawsze wyraz miłości czy sympatii. Jednak to podejście zmienił Mortal Combat X gdzie w trakcie jednej z kampanii fabularnych po śmierci Shao Kahn'a do jego tronu zostaje dwóch walczących ze sobą pretendentów. Z jednej strony mamy Kotala, jego byłego generała, zaś z drugiej strony mamy Mileenę- jego przybraną córkę.
Konflikt kończy się zabiciem lub uwięzieniem większości popleczników zabójczyni, zaś w finale sama Mileena zostaje pojmana i postawiona przed Kotal Kahn'em, który decyduje o jej egzekucji w wykonaniu jego podwładnej D'Vorach.

Śmierć raczej mało subtelna, zważywszy, że D'vorach po prostu wpuszcza przez przełyk Mileeny insekty, które pożerają ją żywcem od środka.

 

 

SZYBKA OPERACJA PLASTYCZNA

Seria God of War od samego początku należała do stosunkowo brutalnych i ociekających krwią. Niemniej jednak grając w część trzecią, po drodze z Tartaru aż na Olimp trafiamy na Herkulesa, który staje nam na drodze. Nie ma rady, trzeba mięśniaka pokonać, co po dłuższej walce się udaje, jednak noty za styl tego zwycięstwa są raczej niskie. Po przygnieceniu Herkulesa przez olbrzymią kamienną płytę, główny bohater gry Kratos po prostu obija twarz bezbronnego pięściami z nałożonymi ogromnymi nemejskimi rękawicami. Ciosów pada aż kilkanaście po czym jedyne co zostaje z głowy Herkulesa to kawał zbitego mięsa oraz kości bez twarzy.

 

 

"ZROBIĘ Z CIEBIE MIELONE" NABIERA NOWEGO ZNACZENIA

Outlast to gra typu survival gdzie wcielamy się w postać dziennikarza, który dostaje anonimową informację, że w pewnym szpitalu psychiatrycznym czeka na niego prawdziwa sensacja. Gdy tam już docieramy to sytuacja zmienia się diametralnie. Wszędzie leżą ciała a większość pacjentów jest wolna. 
Najbardziej we znaki da się nam Chris Walker- silnie umięśniony pacjent, który jest byłym żołnierzem.

W pewnym momencie gdy uciekamy przed głównym przeciwnikiem- Walrider'em, na drodze staje nam po raz kolejny Chris, który rzuca nami o ziemię. Nie jest jednak świadomy, że stoi na drodze niewidocznemu przeciwnikowi. Walrider szybko chwyta go i miota Chrisem o ściany jak pluszową lalką, po czym przepuszcza go przez kratę kanału wentylacyjnego dosłownie robiąc z niego mokrą plamę.

 

 

COŚ MNIE DRAPIE W GARDLE

Wcielając się po raz kolejny w słynną panią archeolog Larę Croft w grze Tomb Raider będziemy zmuszeni do walki o życie na tajemniczej wyspie Yamati.
Po raz kolejny czekają na nas liczne przygody, ale też niebezpieczeństwa takie jak dzikie zwierzęta, pułapki czy nawet rdzenni mieszkańcy wyspy.

Gdy odnosimy porażkę zazwyczaj czeka na nas swoisty przerywnik w postaci krótkiej animacji zgonu Lary. Niektóre z nich są niezbyt przyjemne nawet do oglądania, jednak mi w pamięć zapadła scena w której porywa nas rwący nurt rzeki i musimy się z niego jakoś wydostać.

Po drodze napotkamy przeszkody i jeśli nie uda nam się ominąć to impet wody sprawi, że spotkanie z nimi nie będzie przyjemne, zwłaszcza gdy są to wystające kije, które przebijają się wprost przez gardło by wyjść z drugiej strony. Auć...

 

 

 A jakie sceny Wam najbardziej utkwiły w głowach podczas licznych rozgrywek?

 

Tylko człowiek głupi nigdy nie wybacza i wciąż wypomina grzechy, za to człowiek dobry je zapomni i przebaczy.

Ja natomiast uważam, że najlepiej być człowiekiem inteligentnym, który grzechy wybaczy i wypominać nie będzie, lecz będzie też o nich pamiętał i miał baczenie na to czy warto po raz kolejny  zaufać drugiemu.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • Sysia ;* usunał z polecanych temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...