Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Global Mod

POŻAR W AMAZONII

 

 

9mMBpDL.jpg

 

Jakie to przykre..Zazwyczaj tego nie robię, ale w tej sytuacji ciężko jest milczeć. Pamiętacie kiedy 15 kwietnia katedra Notre-Dame w Paryżu stanęła w płomieniach?

Praktycznie na każdym kanale telewizyjnym, radiowym podawane były na ten temat informacje. Mówił o tym cały świat! Natomiast w momencie kiedy od trzech tygodni płoną płuca naszej Ziemi, lasy Amazonii wszyscy milczą... 

 

Lasy deszczowe w Amazonii odpowiadają za wytwarzanie ok. 20 proc. tlenu na świecie. . Zyją tam 3 miliony gatunków zwierząt, roślin i około miliona rdzennych mieszkańców. Amazonia to największy las deszczowy na świecie ,który spowalnia tempo globalnego ocieplenia, a większość ludzi nie ma świadomości tego co się tam dzieje, bo media wolą rozpisywać się o czymś innym...

 

Pożary zdarzają się w tej części świata co roku, ale obecnie są wyjątkowo intensywne. Pomiędzy styczniem a sierpniem zarejestrowano ich ponad 72 tys., czyli o 80 proc. więcej niż rok wcześniej.

 

 

Dym dotarł aż do São Paulo.

 

Gryzący dym znad Amazonii dotarł kilka dni temu do oddalonego o 2,7 tys. km od lasów São Paulo. Z jego powodu miasto zostało we wtorek pozbawione prądu. Z nieba spadł zaś deszcz wymieszany z czarną sadzą. Jak wskazują zdjęcia satelitarne, dym pokrył obecnie blisko połowę powierzchni Brazylii.

Przyczyną pożarów może być wyjątkowo suchy o tej porze roku klimat, ale za część z nich odpowiada również człowiek. Chodzi o to, by na terenie dawnych lasów prowadzić uprawy. Krytycy prezydenta Jaira Bolsonaro zarzucają mu, że za jego kadencji lasy ponoszą straty w przyspieszonym tempie.

 

 

vTtJzzt.jpg

 

 

 

 

8MLOpLq.jpg

 

 

Mi aż się serce kroi jak widzę cierpiące zwierzęta :(

 

JemsW6r.jpg

 

 

#PRAYFORAMAZONIA

kEqY5Cg.jpg

 

 

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, że mamy jeszcze ocean.

Ale jest w tym sporo racji, dowiedziałem się o tym dopiero wczoraj.

 

Tylko człowiek głupi nigdy nie wybacza i wciąż wypomina grzechy, za to człowiek dobry je zapomni i przebaczy.

Ja natomiast uważam, że najlepiej być człowiekiem inteligentnym, który grzechy wybaczy i wypominać nie będzie, lecz będzie też o nich pamiętał i miał baczenie na to czy warto po raz kolejny  zaufać drugiemu.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Regulamin