Skocz do zawartości
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Zablokowane Kartka z Kalendarza - 26/07


ZwartWapen
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

KRTKA.png
Dawno nie było karteczki, a więc dziś się pojawiła! 


26lipiec.png

207 Dzień roku. 30 Tydzień roku, do końca roku 158 dni. 


Faza księżyca: 

N%C3%B3w.jpg

NÓW


Dzień tygodnia: 
Wtorek

Pora roku: 

Lato

 

IMIENINY OBCHODZĄ 
Anna, Grażyna, Hanna, Mirosława oraz Joachim, Bartłomieja, Erast, Hiacynt, Krystiana, Sancja, Symeon, Tytus, Walentyn i Wilhelm

ŚWIĘTA I OBCHODY W POLSCE
Międzynarodowy Dzień Ochrony Ekosystemu i Lasów Namorzynowych

 Namorzyny to specyficzne lasy, zwane też mangrowymi, które są zbiorowiskami roślin zielonych. 
Główne schronienie dla zwierząt, wielu gatunków ryb oraz krewetek. 


Jarmark św. Dominika
To jedna z największych atrakcji w Gdańsku. Wiele tradycji, kolorów, towarów, niesamowity klimat. 

ŚWIĘTA I OBCHODY NA ŚWIECIE
Stany Zjednoczone 🇺🇸 - Dzień Cioci i Wujka
Hiszpania 🇪🇸 - Dzień Dziadków

Kuba – Święto Rewolucji
Liberia, Malediwy – Święto Niepodległości
Kalendarz Majów – Nowy Rok


ZNAK ZODIAKU 

30909161408_0524cb20ab_b.jpg

"Cechą, którą wyróżnia się człowiek urodzony 26 lipca, jest jego samowystarczalność. Jest on bardzo odważny, wręcz zuchwały, rezolutny i ma wielką zdolność wyrażania swoich myśli. Przez ową zuchwałość często powoduje niebezpieczne dla siebie sytuacje, czego dałoby się uniknąć gdyby okazywał więcej skromności i ostrożności, jednak zdecydowanie nie leży to w jego naturze. Dąży do zajęcia stanowiska, które mogłyby dać mu władzę i ogólny szacunek. Wpływ na to ma głównie jego bardzo wygórowane poczucie dumy osobistej. Ma do tego predyspozycje, gdyż posiada bardzo rozwinięty intelekt i ma niezwykle bogatą wyobraźnię. Nierzadko wykazuje zdolności literackie, co sprawia, że ma wielką łatwość przemawiania, dzięki czemu jest w stanie zjednywać sobie swoich słuchaczy.

Jest też wielkim estetą i jego zainteresowanie budzi piękno we wszystkich jego przejawach. Gdy podejmuje jakieś działanie, przepełnia go entuzjazm i ufność, jednak często ustępuje miejsca na rzecz niedowierzania. Trzeba tu zaznaczyć, że jeżeli kiedyś na kimś się zawiedzie, osoba ta już na zawsze może się pożegnać z jego zaufaniem i nie zdoła go odbudować bez względu na podejmowane w tym kierunku wysiłki. Człowiek urodzony tego dnia ma dość nieustabilizowany tryb życia, ponieważ nie lubi zachowywać się według jakichś reguł. Przeciwnie, robi to, co chce i nierzadko nawet pozwala sobie na kontrowersyjne zachowania, nie zważając na opinię publiczną.

Jest bardzo uczuciowy i namiętny, co nieraz prowadzi do ekscesów, bo nie potrafi okiełznać w sobie tych cech. Często zwłaszcza ulega wybuchom niekontrolowanej namiętności, a potem, gdy ochłonie, żałuje tego, ale już jest za późno. Jeżeli jednak uda mu si e pohamować te zapędy, jest w stanie dokonać w życiu czegoś doniosłego. Kobiety urodzone tego dnia cechują się wielkimi zdolnościami pedagogiczny. Doskonale spełniają się także w pracy pielęgniarki oraz wykazują wielki talent kulinarny. Jeśli chodzi o sferę uczuciową, to kobieta urodzona tego dnia nie ma najmniejszych problemów z wyrażaniem swoich uczuć i często poświęca się dla ukochanego.

Bardzo nie lubi drobiazgowości i stara się ją eliminować ze swojego otoczenia. W ogóle zależy jej na tym, by wywierać znaczny wpływ na swoje otoczenie, co pogłębia się wraz z wiekiem, podobnie jak jej wielka aktywność. Osoby urodzone tego dnia, mimo problemów, które nie omijają nikogo na przełomie lat jego życia, nie powinny ulegać złym nastrojom i zamartwiać się bieżącą sytuacją, lecz z optymizmem patrzeć w przyszłość, bo los szykuje dla nich wiele pozytywnych niespodzianek."

/horoskop.sennik


CHARAKTERYSTYKA OSOBY
Charakter: odważny, rezolutny, zuchwały, dumny
Zawody męskie: zakonnik, inżynier, cieśla
Zawody żeńskie: hafciarka, kierowca, egzaminator
Kolory: czarny, błękitny, karminowy;biały
Kamień: chryzoberyl
Zwierzę: kowalik
Roślina: konwalia


PRZYSŁOWIE
Lipcowe deszcze dla chłopa kleszcze, a jak pogoda – większa swoboda.

WYDARZENIA ORAZ URODZINY

/bimkal.pl, kalendarz 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

Powiadomienie o plikach cookie