CSowicze.pl - Sieć serwerów Counter-Strike. Serwery forum CS 1.6 i CS:GO
Skocz do zawartości

Zablokowane Tajne poziomy serii Diablo


drenn
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

 

image.jpeg.4b7cf0939ccee71a0b642682844ab

Gdy przy starszym graczu wspomni się o krowach, to ten nie pomyśli zapewne o tych na pastwisku, lecz do głowy przyjdzie mu wielkie pole do expienia oraz dropienia rzadkich przedmiotów. To za sprawą serii Diablo słynny cow level stał się tak popularny. Jednak jak to się stało? Skąd taki pomysł twórców? Jak się tam dostać? Odpowiedzi na te pytania postaram się przedstawić właśnie tutaj.

 

CO TO JEST KROWI POZIOM?

W razie gdyby ktoś nie znał tego pojęcia, (chociaż nie sądzę by to było możliwe) krótko wyjaśnijmy cóż to takiego. Otóż cow level to tajny, dodatkowy poziom do którego by się dostać, trzeba spełnić specjalne warunki, a raczej wykonać konkretne czynności oraz zdobyć konkretne przedmioty. Można to nazwać pewnego rodzaju easter eggiem.

SKĄD WZIĘŁA SIĘ TA LEGENDA?

Warto zaznaczyć, że pomimo iż każdy wie jak wejść do krowiego poziomu w Diablo II, to wcale nie od tej części zaczęła się ta legenda.
Grając w pierwsze Diablo niektórzy gracze dostrzegli, że pasące się krowy w grze, stanowią jedyny interaktywny obiekt, który nie ma żadnego celu. Zaczęto więc podejrzewać, że mają one jakiś ukryty cel i szukano odpowiedzi na pytanie cóż to może być. Nie minęło wiele czasu gdy w sieci pojawiły się zdjęcia oraz opisy jak dostać się do ukrytego poziomu w grze dzięki wykorzystaniu wspomnianych już krów. Oczywiście nie dało się tego w żaden sposób zrobić, ponieważ taki poziom w grze nigdy nie istniał. Nadal jednak co niektórzy próbują odkryć jego istnienie, może to też wynikać z faktu, że sami twórcy pomimo wiedzy o tej plotce nie robili nic by ją ukrócić. Dopiero w drugiej części umieszczono rzeczywiście krowi poziom by napoić pragnienia graczy apropo tej lokacji.

KROWI POZIOM W DIABLO I

 

cowking.jpg

 

Pomimo iż w pierwszej części gry krowi poziom to tylko napompowany mit, przedstawię wam w ramach ciekawostki  FAŁSZYWY sposób na dostanie się do niego.

By dojść do tajnego poziomu trzeba posiadać minimum 30 lvl na poziomie trudności hell. Po rozpoczęciu gry powinniśmy udać się do Catacumbs i zabić tam wszystkie potwory i pozbierać wszystkie możliwe przedmioty, które się tam znajdują. Następnie trzeba zejść do hell i oczyścić pierwsze dwa poziomy, po czym wrócić do Tristram. W żadnym razie nie wolno nam rozmawiać z Decradem Cainem, aby nie rozpocząć misji Arcybiskup Lazarus, ponieważ zablokuje to możliwość wejścia do tajnego poziomu. Wracamy do Catacumbs i na jednym z poziomów powinniśmy znaleźć zwój scroll of cow level portal, którego musimy użyć. Gdy to zrobimy, musimy udać się do pastwiska przy Tristram, gdzie czeka na nas otwarty portal do krowiego poziomu.

KROWI POZIOM W DIABLO II

 

785-01.jpg.f0a126e99be612f9d7c5a98014be4

 

W drugiej odsłonie cyklu twórcy poszli na rękę graczom i rzeczywiście stworzyli dla nich tajny poziom, w którym zmuszeni byli zmierzyć się z wielkimi hordami piekielnych krów. By tego dokonać trzeba wpierw było znaleźć kilka przedmiotów, a są nimi kostka Horadrimów, którą odnajdujemy w drugim akcie; noga Wirta, którą możemy znaleźć w I akcie oraz księga portalu, którą możemy kupić od kupców w każdym akcie.
4Mzm.gif

By wejść do krowiego poziomu i zmierzyć się z krasulami, należy zabić ostatniego bossa w grze (zależnie czy gramy w wersję podstawową, czy z dodatkiem są to Diablo lub Baal), po czym szybko wrócić do miasta aktu pierwszego. Tam musimy transmutować nogę oraz księgę portalu w kostce Horadrimów. Gdy to uczynimy otworzy się dla nas czerwony portal wprost do królestwa wściekłych i zabójczych krów. Warto pamiętać by nie zabijać krowiego króla, ponieważ gdy to zrobimy portal zostanie dla nas zamknięty na dobre w danym poziomie trudności. Jeśli zaś będziemy zostawiać go przy życiu, to możemy odwiedzać krowi poziom tyle razy ile mamy ochotę.

KROWI POZIOM W DIABLO III

 

1_Midnight_Sparkle.jpg.3ceea561cb450cbd3

W trzeciej części gry twórcy postanowili nieco zażartować z graczy i w trakcie ładowania gry czasem wyświetlała się inf. "krowi poziom nie istnieje". Jednak nie trwało długo zanim udało się nam znaleźć u kupca przedmiot o nazwie dzwonek Wirta lub schemat pasterskiego kostura. Nazwy brzmią dziwnie znajomo... Wirt, noo tak, noga Wirta. I ten kostur, pasterski? Pasą się krowy. Wtedy zaczęły się poszukiwania tajnego poziomu w kolejnej części.
Nie trwało długo gdy gracze w końcu doszli do tego miejsca, jednak po wejściu zapewne wielu było zaskoczonych, ponieważ zamiast pola z zabójczymi krowami, trafiali do cukierkowej krainy, gdzie musieli mierzyć się z pluszowymi misiami, kwiatkami i jednorożcami. Jedni krytykowali, a inni się cieszyli.
 
Jak się tam dostać? Nie jest to łatwe zadanie. Potrzeba do tego kilku rzadkich przedmiotów:

1. Dzwonek Wirta, który możemy kupić za 100 000 od kupca w akcie drugim.
2. Płynna tęcza, którą znajdziemy w akcie drugim w Oazie, a konkretnie w tajemniczej jaskini. Tam czeka na nas tajemnicza skrzynia z kolorową fiolką.
3. Czarny grzyb, którego trzeba szukać w pierwszym poziomie Katedry w akcie pierwszym.
4. Błyskotliwy klejnot, którego trzeba szukać w akcie trzecim na polu bitwy, tam szukamy pieczary mrozu, gdzie czeka na nas Chiltary, z której wypada owy klejnot. Jednak nie jest to szansa 100%, więc konieczny może być grind.
5. Piszczel Leoryka, który znajdziemy w akcie pierwszym, w posiadłości Leoryka, w kominku.
6. Pasterski kostur, który musimy wytworzyć u kowala po znalezieniu schematu, a ten wypada dopiero w akcie czwartym z Izuala.

Gdy już zdobędziemy to wszystko możemy stworzyć pasterski kostur, służący do otwarcia portalu.

 

laska.jpg.fb76bf4fa62b152dc0ba28f3fe5fd0

 

Warto też zaznaczyć, że kostur nie zużywa się, więc wystarczy wytworzyć go raz. Do wyższych poziomów trzeba ten kostur natomiast ulepszać u kowala, a ceny kolejno dla poziomów koszmar, piekło i inferno to odpowiednio 200.000, 500.000 i 1.000.000  sztuk złota. Do ulepszenia potrzebne są jednak schematy. By je zdobyć trzeba udać się do kwatermistrza Gorella w akcie czwartym, który sprzedaje te schematy za 1 sztukę złota.

Gdy mamy nasz kostur, musimy udać się do I aktu, a dokładnie na drogę do Starego Tristram. Tam znajduje się przepaść mieniącą się czerwoną barwą, zaś obok leżą kości krowy, dziwny zbieg okoliczności prawda? Nad zwłokami pojawi się duch krowiego króla, który zaszczyci nas krótkim monologiem, po czym otworzy portal do Kaprysowa, czyli sekretnego poziomu.

PODWÓJNIE TAJNY POZIOM?!

 

comment_7MhNC2BhbAp0I2RoyfvPvX39UjIrARrG

 

Niektórym samego Kaprysowa było mało, albowiem liczyli na kontynuację tradycyjnego krowiego poziomu z części II. Ten jednak nie istniał, aż do pewnego momentu. Pewnego dnia na na oficjalnych stronach firmy pojawiła się notka "Zaleca się wszystkim, aby w tym czasie nie korzystali z portali niewiadomego pochodzenia, które rzekomo mogą prowadzić do wyimaginowanych wymiarów z wynaturzeniami wyposażonymi w wymiona”. Był to prezent na trzecie urodziny gry, którym okazał się rzeczywisty krowi level! By się do niego dostać wystarczyło losowo trafić na bossa o nazwie "herald królowej" i go zabić. Po tym otwierał się portal, który prowadził do krowiego poziomu, a wydarzenie to było dostępne tylko od 15 do 21 maja dla użytkowników PC oraz konsol Xbox One i PS 4. 

 

image.png.e70f0a29b1d53e0685132f3142f206

 

Prócz tego krowi poziom można było zwiedzić w roku 2016. Wystarczyło udać się do Nieśmiertelnego Tronu zlokalizowanego w Ruinach Seszeronu, w akcie III. Tam spotykaliśmy duszę Kanaina, który otwierał dla nas portal do cow levelu. Wydarzenie to było dostępne przez cały marzec i miało na celu uczcić pamięć zmarłego pracownika studia Kevina Kanaia Griffitha, który w 2014 roku zmarł na raka.

5e825e721c9b3.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Gość poleca ten temat

Diablo grą życia jak dla mnie gram przez brata od 6 roku życia w to 😅 W diablo 3, był potwór który nazywał się mięsny jeż, taki żarcik z ukrytej prawdy sobie wzięli tłumacze xd

Artykuł wyczerpujący, co by tu więcej mówić 

ORNreJm.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Gość usunął z polecanych i zablokował ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie