CSowicze.pl - Sieć serwerów Counter-Strike. Serwery forum CS 1.6 i CS:GO
Skocz do zawartości

Zablokowane #970 Pytanie na dziś


Gość Mrs.Fuksiara
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Pan Truskawa

Oczywiście, że tak, tylko mogę niektórych zdziwić ale wole bez koncentratu. Nie wiem czemu ale jakoś lepiej mi wtedy smakuje ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, natomiast hermetyzacja, inaczej również enkapsulacją, polega na ukrywaniu pewnych danych. Często jest tak, że tworząc jakąś klasę, nie chcemy, żeby poszczególne jej składowe, mogły zostać zmieniane z zewnątrz, ponieważ takie sytuacje mogą doprowadzić do nieprawidłowego działania naszych aplikacji. To znaczy, im więcej udostępniamy na zewnątrz, tym bardziej może to być niebezpieczne. Wyobraź sobie, że piszesz jakąś aplikację bankową i masz klasę dla konta bankowego. A w niej, pole stan konta, jest to pole dość wrażliwe i nie chcesz go udostępniać na zewnątrz, nie chce, żeby na przykład ktoś z zewnątrz zmienił wartość tego pola. Dlatego taki element powinien zostać ukryty wewnątrz klasy, bez możliwości zmieniana go z zewnątrz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kocham

Steam: radkovsky1979  GG: 71709507  Discord: radkovsky#1660 

"Nawet jeśli wszyscy już w ciebie zwątpili, pokaż że się mylili. Nie czekaj ani chwili dłużej. Życie to nie zawsze droga, na niej róże."

b_350_20_146167_202743_ffee00_111111.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Klusia zablokował ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie