Skocz do zawartości
Konkurs MCFarma - Minecraft Edycja 1 ×
JailMMA ×

Zablokowane Samochody z USA - Czy warto i naprawdę jest taniej?


Rekomendowane odpowiedzi

Hejka wszystkim! W dzisiejszym drobnym artykule chciałbym poruszyć temat jakim jest sprowadzanie samochodów z USA. Jak wiemy dzisiaj jest to bardzo popularny sposób kupowania samochodu z racji, iż można za naprawdę dobre pieniądze dostać bardzo dobrze wyposażony samochód z niewielkim przebiegiem. Można tutaj użyć stwierdzenia, że staje się to nawet bardziej popularne niż sprowadzenie samochodu z jakiegokolwiek kraju Europy. Ale czy naprawdę jest to tak opłacalne i czy zawsze warto się w to pakować? Postaram się dzisiaj po krótce przybliżyć wam ten temat :)

Fot. Pixabay.com

 

Generalnie szacuje się, że kupując samochód z za oceanu możemy zaoszczędzić nawet 20-30% wartości samochodu. Brzmi świetnie prawda? Może to naprawdę zachęcać ale dochodzą tutaj również koszty importu oraz rejestracji, które mogą stać się problematyczne.

Samochody amerykańskie

 

W jaki sposób możemy zakupić samochód?

 

Istnieje wiele metod na zakup takowego samochodu - Możemy to zrobić osobiście wybierając się po samochód do Stanów, poszukać odpowiadającego nam modelu, przeprowadzić transakcje, a następnie zorganizować przywóz auta do kraju. Nie jest to jednak polecana metoda z racji trudności. Kolejnym sposobem jest możliwość skorzystania z usług firmy pośredniczącej w transakcji. Zadaniem jej pracowników będzie wybór auta oraz późniejsze ściągnięcie go do kraju. Tego typu firmy najczęściej szukają samochodów poprzez ludzi mieszkających w Stanach lub na specjalnych aukcjach internetowych.

Fot. Pixabay.com

 

Jakie pojazdy są najczęściej sprowadzane?

 

Auta najchętniej importowane z USA można podzielić na dwie główne grupy. Pierwszą z nich są stosunkowo młode samochody marek premium. Do najczęściej sprowadzanych należą zatem BMW, Audi, Mercedesy, nieco rzadziej Infiniti i Lexusy. Wiele z nich to auta o podwyższonym nadwoziu. Powszechna moda na SUV-y ma bezpośrednie przełożenie na sytuację importową. Drogi SUV (najczęściej uszkodzony), nawet po doliczeniu kosztów sprowadzenia i naprawy będzie tańszy niż jego odpowiednik, pochodzący z polskiego salonu.

Import Aut z USA - Auta z USA

 

Ale ile tak naprawdę kosztuje sprowadzenie samochodu z USA?

 

Pierwszym i podstawowym kosztem jest podatek stanowy. W zależności od kilku czynników może on wynosić od 7 do 9 procent wartości samochodu. Opłata za transport morski do kraju to około tysiąc dolarów. W Polsce kierowca musi opłacić 10-procentowe cło oraz akcyzę. Ta druga w przypadku pojemności silnika nieprzekraczającej dwóch litrów wynosi 3,1 procent wartości pojazdu, a przekraczającej dwa litry 18,6 procent.

http://usaimport.pl/wp-content/uploads/2018/07/koszt-sprowadzenia-samochodu-z-usa-do-polski.jpg

 

Na co należy zwracać uwagę i na co uważać sprowadzając takie samochody?

 

Powiedzmy wprost - sprowadzanie zza oceanu w miarę młodych samochodów, które były nieuszkodzone nie jest opłacalne. Podstawową tutaj kwestią jest zakres uszkodzeń i jakość wykonanej naprawy. Przeglądając liczne aukcje internetowe samochodów z rynku amerykańskiego można dojść do jednego zasadniczego wniosku - bardzo dużo aut przeszło poważne wypadki, nie brakuje też egzemplarzy po pożarze oraz powodzi. Inna sprawa, że wysokie koszty robocizny w USA powodują, że nawet niewielkie uszkodzenia są często powodem do określania szkody całkowitej. Taki samochód w Polsce może być naprawiony taniej, zgodnie z technologią producenta. Nie będzie on stanowił później zagrożenia dla użytkownika. Obowiązkowe sprawdzenie jakości naprawy w przypadku auta z USA należy przeprowadzić ze zdwojoną uwagą. Ci, którzy mają zaufany serwis mogą kupić auto uszkodzone i zlecić naprawę we własnym zakresie. Decydując się na auto z USA należy mieć na uwadze jeszcze jedną rzecz. Przy odsprzedaży, raczej nie uda się uzyskać ceny odpowiadającej egzemplarzowi z dystrybucji europejskiej w podobnym stanie technicznym.

 Auta Uszkodzone - Auta z USA Import aut z USA, Kanady i Emiratów Arabskich - MM Import

 

Ale czy mimo takich uszkodzeń jak wyżej warto się obawiać i nie sprowadzać samochodów z USA? Odpowiedź brzmi nie. Większość samochodów po szkodzie czy wypadku w USA szybko zostaje klasyfikowana jako szkoda całkowita przez ubezpieczyciela oraz przez wysokie koszty naprawy właścicielowi takiego samochodu nie opłaca się go naprawiać więc zostaje przekazany na aukcję. Warto tutaj również dodać, że często można trafić na samochody po wypożyczalniach, które mają jakąś przygodę za sobą. Kupując takie samochody zawsze warto przede wszystkim dokładnie sprawdzić historię oraz przeszłość samochodu, która w USA jest ogólnie dostępna i bardzo łatwa do sprawdzenia.

 

Samochód z USA - co trzeba wymienić? | Dziennik Polski

 

Podsumowując - Najbardziej opłacalne i sensowne jest sprowadzenie samochodu młodego, wysokiej klasy, ewentualnie auta klasycznego. „Średniaka” o wartości rynkowej 20-40 tys. zł lepiej kupić z rynku krajowego, ewentualnie sprowadzić np. z Niemiec.

 

Dziękuje za uwagę <3 

Źródła : Auto-świat, Google grafika,  motofakty.pl

 

 

9U61ktU.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Gość poleca ten temat
Gość Mrs.Fuksiara

Doszło do tego, że w końcu to przeczytałam po tylu dniach! 

To słuchaj, jest duży progres w twoich artykułach. Są czytelne miłe dla oka i kolorystyke masz idealnie dobraną, mimo, że to 2 kolorki :) 
Jedynie gdzie sie doczepie to: 
W jaki sposób możemy zakupić samochód? Tutaj mógłbyś to większą czcionką niż caly tekst dać :) 


Temat świetny, sama lubie o samochodach czytać. :D 
Jakbyś mógł kiedyś zrobić coś o Suvach to byłabym szczęśliwa, jeżeli oczywiście będzie to w Twoim kręgu zainteresowań :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Mrs.Fuksiara napisał:

Doszło do tego, że w końcu to przeczytałam po tylu dniach! 

To słuchaj, jest duży progres w twoich artykułach. Są czytelne miłe dla oka i kolorystyke masz idealnie dobraną, mimo, że to 2 kolorki :) 
Jedynie gdzie sie doczepie to: 
W jaki sposób możemy zakupić samochód? Tutaj mógłbyś to większą czcionką niż caly tekst dać :) 


Temat świetny, sama lubie o samochodach czytać. :D 
Jakbyś mógł kiedyś zrobić coś o Suvach to byłabym szczęśliwa, jeżeli oczywiście będzie to w Twoim kręgu zainteresowań :D 

Jasne. Kolejny artykuł napisze o suvach 😋

9U61ktU.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisane bardzo ładnie i estetycznie. Zakup samochodu z USA jest taniocha ale wiadomo że nie ma samochodu nie bitego tam, trafiają się wyjątki ale pierwsze ręce od osoby prywatnej. 

Ludzie sprowadzają do polski za grosze, wyremontują i sprzedają za krocie ale jak robić biznes to robić konkretnie. Czasem rejestracja takich pojazdów u nas jest niemożliwa jeśli był bardzo bity a coś wiem na ten temat. Trafiłeś zdjęcie które uniosło mnie na duchu heh Dodge SRT awwww moje marzenie. Super artykuł i oby tak dalej. 

Hnet.com-image.gif.79277061f0e16326b2b271e56c695df1.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Gość usunał z polecanych temat
  • Gość zablokował ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie