Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Hiszpania to kraj, który niezależnie od pory roku, każdemu kojarzy się z ciepłym klimatem. Dlatego wiele osób,  w tym też sami Hiszpanie byli mocno zaskoczeni nagłym atakiem zimy, która do nich zawitała.

full_Madryt_atak_zimy_9_stycznia_2021_fo

 

Mówi się wprost, że to najsilniejsza zima od czasów 20-lecia międzywojennego, służby porządkowe w żaden sposób nie są przygotowane na to co widać na ulicach. Do pomocy wezwano wojsko oraz żandarmerię, jednak i to nie wystarcza.

 

Spadło od 10 do 30 cm śniegu i wiele dróg, nawet głównych oraz autostrad jest nieprzejezdnych, podobnie jest z liniami kolejowymi.  Setki kierowców utknęło na drogach, nie mogąc się wydostać ze śniegu, a nie lepiej jest w lotniskach, gdzie mnóstwo lotów zostało odwołanych.

 

Rząd ogłosił najwyższy- czerwony alert pogodowy i apeluje do mieszkańców o pozostanie w domach.

Średnia temperatura wynosi ok. -7°C, jednak w terenach górskich dwukrotnie pobito rekord,  który w północnych górach wyniósł -35,6°C

 

Na noc otwarto metra w Madrycie aby przed mrozem mogli schronić się w nich bezdomni. Niewiele lepszą sytuację mają jednak zwykli mieszkańcy miast, ponieważ wielu z nich z uwagi na ciepły zazwyczaj klimat nie posiada w domach ogrzewania.

 

Są już pierwsze ofiary śmiertelne, z których większość to bezdomni, nie brakuje jednak doniesień o ludziach, którzy wyszli z domu, a potem zostali znalezieni wyziębieni na zewnątrz. 

 

Najgorzej jest na terenach północnych kraju(Kantabria, Asturia, nawet Katalonia),  gdzie temperstury są najniższe i mówi się wręcz o syberyjskich mrozach. To tam zaginął 30-letni mężczyzna, który pomagał odśnieżać drogi, niestety przyszła lawina i o człowieku słuch zaginął.

 

Nie lepiej jest na wschodzie Hiszpani, np. w Majorce, gdzie u wybrzeży zamiast śniegu panuje silny wiatr, miejscami dochodzący do prędkości 90 km/h. Wraz z wiatrem pojawiają się też kilkumetrowe fale, zalewające brzeg.

Tam gdzie nie ma śniegu, są intensywne opady deszczu, które zalewają ulice i doprowadzają do wylewania się rzek. 

W niemal całym kraju zamknięto drogi, szkoły oraz punkty usługowe. 

 

Tylko człowiek głupi nigdy nie wybacza i wciąż wypomina grzechy, za to człowiek dobry je zapomni i przebaczy.

Ja natomiast uważam, że najlepiej być człowiekiem inteligentnym, który grzechy wybaczy i wypominać nie będzie, lecz będzie też o nich pamiętał i miał baczenie na to czy warto po raz kolejny  zaufać drugiemu.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To już naprawdę jest niezły fenomen skoro nawet już w Hiszpanii jest porządna zima. Zaczynam mieć wrażenie, że pani zima zauważyła co się aktualnie dzieje w Polsce i dlatego nie chce do nas zawitać. Trzeba na pewno przyznać, że jest to naprawdę niesamowita anomalia skoro w tak ciepłym regionie Hiszpanii spada aż tyle śniegu. Fajnie zrobiona ciekawostka ^ ^

uniakt.png.df28e62ea84a5d5a8d1ce0e43d29f4c5.png

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...