Skocz do zawarto┼Ťci

Rekomendowane odpowiedzi

Chcia┼ébym si─Ö z wami podzieli─ç moim zdaniem na temat kr├│lestwa Niderland├│w. Mieszkam tu ju┼╝ ponad 3 lata i my┼Ťl─Ö ┼╝e ju┼╝ mniej wi─Öcej mog─Ö si─Ö wypowiedzie─ç na temat tego kraju. Holenderskie spo┼éecze┼ästwo jest na pierwszy rzut oka bardzo mi┼ée, uprzejme i towarzyskie lecz je┼╝eli pob─Ödzie si─Ö tutaj troch─Ö d┼éu┼╝ej to zauwa┼╝y si─Ö ┼╝e ci ludzie robi─ů tak tylko na pocz─ůtku, ca┼éy czas si─Ö u┼Ťmiechaj─ů i w og├│le ale jak masz ju┼╝ z nimi d┼éu┼╝szy kontakt to ju┼╝ nie wygl─ůda to tak fajnie. W pracy spogl─ůdaj─ů na ciebie jako takiego ,, nieroba, z┼éodzieja itd." niestety wi─Ökszo┼Ť─ç kraj├│w zagranicznych ma takie zdanie o nas. Jakby chcia┼é kto┼Ť przyjecha─ç tutaj zarobi─ç tu musi mie─ç ┼éeb na karku i ch─Ö─ç do pracy inaczej nie radz─Ö przyje┼╝d┼╝a─ç. Holendrzy lubi─ů wykorzystywac Polak├│w szczeg├│lnie na pocz─ůtku lecz je┼╝eli poka┼╝e si─Ö im ┼╝e si─Ö potrafi to ju┼╝ wtedy traktuj─ů cie jak jednego z nich. Szko┼éa wygl─ůda prawie tak samo jak w Polsce tylko ┼╝e jest o wiele ni┼╝szy poziom nauczania, przyk┼éad z mojego ┼╝ycia:,, B─Öd─ůc w 3 klasie gimnazjum (przek┼éadaj─ůc na polskie klasy) zapyta┼éem nauczycielk─Ö o pot─Ögi i pierwiastki to ona mi odpowiedzia┼éa ┼╝e tego to ja b─Öd─Ö si─Ö uczy┼é na studiach" wi─Öc sami sobie odpowiedzcie jaki tam jest stopie┼ä naczuczania, tylko ┼╝e trzeba te┼╝ pami─Öta─ç oni id─ů do szko┼éy ju┼╝ jak maj─ů 4 lata. Z tego co mi si─Ö wydaje to holenderscy uczniowie s─ů tacy sami jak polscy poniewa┼╝ jak jest kto┼Ť ,, inny" to po prostu go nie toleruj─ů. Pa┼ästwo to wed┼éug mnie jest jak najbardziej na + poniewa┼╝ jest bardzo rozwini─Öte pod prawie ka┼╝dym wzgl─Ödem( ekonomicznym, ekologicznym, gospodarczym, rz─ůdowym itd). W tym kr├│lestwie istnieje r├│wnie┼╝ pelno pi─Öknych miejsc, krajobraz├│w wi─Öc je┼╝eli kto┼Ť by chcia┼é przyjecha─ç / przylecie─ç poogl─ůda─ç to serdecznie polecam. To tyle od mnie. Je┼╝eli chcesz co┼Ť wi─Öcej wiedzie─ç to pisz, ja w miar─Ö mo┼╝liwo┼Ťci odpisze.┬á

Zainspirowane przez

@ P00F@ Mechu

:banan:POSZUKUJE ADMINÓW NA NASZ SERWER JAILBREAK CS 1.6 :banan-pogo:

:!!:┬áSkontaktuj si─Ö ze mn─ů po wi─Öcej szczeg├│┼é├│w┬á:!!:

5Vsnw6a.png

Odno┼Ťnik do odpowiedzi
Udost─Öpnij na innych stronach
Admin

Fajna ciekawostka tylko mog┼ée┼Ť to bardziej estetyczniej przekaza─ç ni┼╝ tak na sucho napisa─ç.┬á

Ale sama tre┼Ť─ç jest ciekawa :)

Przez Pan Truskawa,

Wiesz ci─Ö┼╝ko si─Ö pisze ciekawostki kt├│re wymagaj─ů my┼Ťlenia o 4 rano ­čĽô ­čśë

imageproxy.png.49eabd7cd8fd5af06198bb12291980d1.png

Odno┼Ťnik do odpowiedzi
2 godziny temu, Pan Truskawa napisał:

W pracy spogl─ůdaj─ů na ciebie jako takiego ,, nieroba, z┼éodzieja itd."

W Holandii tak i nie ma si─Ö do dziwi─ç skoro Polacy b┼é─ůkaj─ů si─Ö gdzie┼Ť po kwaterach cpajac jakie┼Ť r├│┼╝ne dziwne rzeczy to nie dziwne ┼╝e p├│┼║niej taki jest nierobem i z┼éodziejem.

Ale co to za brednie, ┼╝e jest tak w wi─Ökszo┼Ťci kraj├│w, akurat Polaka w Europie szanuj─ů za to ┼╝e jest pracowity i potrafi dobrze wykonywa─ç kilka dziedzin. Cenia nas za to, bo na zachodzie jak kto┼Ť specjalizuje si─Ö w konkretnej rzeczy to robi tylko to, a tu zjawia si─Ö Polak kt├│ry potrafi wszystko i jeszcze zrobi taniej. To co napisa┼ée┼Ť to bzdura.

b_350_20_692108_381007_ffffff_000000.png

Odno┼Ťnik do odpowiedzi

Taki sobie.

Tylko cz┼éowiek g┼éupi nigdy nie wybacza i wci─ů┼╝ wypomina grzechy, za to cz┼éowiek dobry je zapomni i przebaczy.

Ja natomiast uważam, że najlepiej być człowiekiem inteligentnym, który grzechy wybaczy i wypominać nie będzie, lecz będzie też o nich pamiętał i miał baczenie na to czy warto po raz kolejny  zaufać drugiemu.

Odno┼Ťnik do odpowiedzi

Fajnie si─Ö czyta┼éo, jak najbardziej na plus.­čĄŚ

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

sygna.png.578a8aac197e6986e32fb654f07a6899.png

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

chodnikowy wilk

Odno┼Ťnik do odpowiedzi
Junior Admin

Zatem mi┼éo, ┼╝e mnie oznaczy┼ée┼Ť i mog─Ö si─Ö tak┼╝e wypowiedzie─ç w tej sprawie dog┼é─Öbnie.

Sam b─Öd─ůc wcze┼Ťniej w Holandii mia┼éem taki sam start jak w sumie ka┼╝dy Polak wybieraj─ůcy si─Ö za granice w tereny w┼éa┼Ťnie Niderland├│w. Holendrzy patrzeli na mnie jak na wroga, lenia czy nieuka w pierwszych dniach swojej pracy, ale swoj─ů si┼é─ů walki nie da┼éem sobie wej┼Ť─ç na g┼éow─Ö. Wystarczy┼éo "zapieprza─ç" i nie udawa─ç niewini─ůtka w sprawach, gdy trzeba by┼éo zda─ç pe┼én─ů relacj─Ö co si─Ö sta┼éo m.in w przypadku rozbicia jakiego┼Ť produktu czy nawet wypadku na tzw. "truck'u" (kolizja, brak baterii, za szybka jazda). To wszystko, a tak naprawd─Ö nic mo┼╝e spowodowa─ç z┼é─ů opini─Ö o sobie, ale s─ů te┼╝ plusy jak ju┼╝ si─Ö oswoisz z prac─ů, pracownikami czy samymi "Team Leadear'ami" mo┼╝esz z nimi porozmawia─ç, po┼Ťmia─ç si─Ö, dalej pracowa─ç i oni Ci pomog─ů. Wystarcz─ů ch─Öci wykazania jakiejkolwiek wi─Ökszej uwagi dla Ich produkt├│w jakie maj─ů w magazynie i szanowa─ç ka┼╝dego jak swojego i to wszystko spowoduje wspania┼ée rezultaty.

Drug─ů spraw─ů jest ju┼╝ samo w sobie oswojenie si─Ö w Niderlandach, a o czym mowa? No w┼éa┼Ťnie o sposobie ┼╝ycia w┼éa┼Ťnie tam, Niderlandczycy na codzie┼ä pracuj─ů w weekendy baluj─ů i si─Ö ciesz─ů z tego, ┼╝e maj─ů za co pi─ç, je┼Ť─ç, "jara─ç" wiecie zapewne do czego zmierzam. Polak mo┼╝e tak samo szybko si─Ö oswoi─ç, wiem to ze swojego do┼Ťwiadczenia, bo by┼éem tam prawie p├│┼étorej roku, zatem mo┼╝emy si─Ö o to bi─ç kto ma racj─Ö.

Dlaczego wyjazd do Holandii jest bardziej op┼éacalny ni┼╝ pobyt w Polsce? Kasa i swoboda. Mowa tu o niepotrzebnym do┼Ťwiadczeniu, kt├│re w Polsce jest niestety b─ůd┼║ stety wa┼╝ne. Im wi─Öksze tym wi─Öcej zarobisz, no c├│┼╝... W Holandii nie musisz du┼╝o umie─ç, a sama ch─Ö─ç pracy, nauka czego┼Ť nowego i szybkie oswojenie si─Ö da du┼╝e zyski. Tam patrz─ů Ci na "r─Öce" a m├│wi─Ö tu o punktualno┼Ťci, dobrego tempa pracy, no i przede wszystkim lojalno┼Ťci mi─Ödzyrasowej, bo nie wspomnia┼éem o tym, ┼╝e wiele obcokrajowc├│w tam pracuje.┬á

Tyle ode mnie dzieki @ Pan Truskawa, za oznaczenie mnie i ch─Ö─ç odpowiedzi na t─ů sam─ů w sobie szczer─ů opini─Ö.

p00f.png

ÔÖŤ

Aktualny Junior Admin Sieci Csowicze.pl

Specjalista IPS'a a tak┼╝e Pomoc Techniczna Sieci.

ÔÖŤ

ÔÖŤ Nie odpisuj─Ö na "siema, jeste┼Ť ?" itp.

ÔÖŤU┼╝ywaj polskich znak├│w, pisz gramatycznie przy tym u┼╝ywaj znak├│w interpunkcyjnych. Nie jestem kryptologiem i nie b─Öd─Ö ┼éama─ç Twojego 'szyfru'. ÔÖŤZaczynaj─ůc rozmow─Ö przedstaw si─Ö i od razu przejd┼║ do konkret├│w.

Odno┼Ťnik do odpowiedzi

Je┼Ťli chcesz doda─ç odpowied┼║, zaloguj si─Ö lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani u┼╝ytkownicy mog─ů komentowa─ç zawarto┼Ť─ç tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj si─Ö

Zaloguj si─Ö

Posiadasz ju┼╝ konto? Zaloguj si─Ö poni┼╝ej.

Zaloguj si─Ö
  • Dodaj now─ů pozycj─Ö...