Skocz do zawartości

Zawrotne liczby esportu. Oto 5 najchętniej oglądanych spotkań w historii


Rekomendowane odpowiedzi

Tegoroczne mistrzostwa świata League of Legends jeszcze się nie zakończyły, ale już teraz sprawiły, że w całej historii esportu, pięć najchętniej oglądanych spotkań, to właśnie mecze LoLa.

 

Bicie kolejnych rekordów zaczęło się w 2018 roku. Wtedy finał Worlds 2018 z udziałem IG i Fnatic w peaku oglądało ponad 2 mln widzów. Mijały miesiące, ale nikt nie był w stanie zbliżyć się do tego wyniku. Aż nagle nastąpił niesamowity boom.

 

Pod koniec lipca 2019 roku odbył się finał mistrzostw świata w Fortnite. O nagrody z rekordowej puli nagród 30 mln dolarów rywalizowały setki graczy, a całą impreza cieszyła się dużym zainteresowaniem. Na tyle dużym, że podczas finału padł rekord oglądalności dla wydarzenia esportowego. Triumf 16-letniego Kyle'a "Bugah" Giersdorfa oglądało 2.3 mln widzów.

 

Jednak mistrzostwa Fortnite szybko zostały zdetronizowane pod każdym względem. W połowie sierpnia odbył się The International 9. Jak co roku, Valve wypościło w Docie specjalne pakiety, z których część przychodów trafiła do puli nagród turnieju. Dzięki temu 30 milionów Fortnite'a zostało przebite już dwa tygodnie później. Podczas TI9 gracze rywalizowali o nagrody z puli 34 mln dolarów. Ale turniejowi Dota nie udało się przebić bariery 2 mln widzów w peaku, więc mistrzostwa Fortnite zostały najchętniej oglądanym wydarzeniem esportowym w historii. Przynajmniej na kolejny miesiąc.

 

Worlds 2019 nie tylko pobiło wynik 2.3 miliona widzów w szczytowym momencie. Mistrzostwa Leaegue of Legends z 2019 roku wbiły go w ziemię i sprawiły, że dwa miesiące po jego ustanowieniu nikt o nim nie pamiętał.

 

Podczas Worlds 2019 wynik mistrzostw Fortnite został pobity 3 razy. Po raz pierwszy w ćwierćfinale z udziałem Splyce i SKT (2.5 mln widzów). Drugi raz podczas wielkiego finału z udziałem G2 Esports i FunPlus Phoenix. Zwycięstwo chińskiej formacji oglądało 3.7 miliona fanów. To o prawie półtora miliona więcej, niż finał Fortnite. Natomiast spotkanie półfinałowe pomiędzy G2 Esports i SKT oglądało prawie 4 miliony widzów (3 985 787).

 

Teraz swoje "trzy grosze" dokładają Worlds 2020. Półfinały oglądało w szczytowym momencie 2.7 mln i 2.4 mln widzów. Do tego ćwierćfinał pomiędzy Fnatic i TOP Esports również widziało ponad 2.4 mln fanów. Dzięki tym wynikom całe TOP 5, a nawet TOP 6 najpopularniejszych spotkań esportowych w historii należy do League of Legends. A biorąc pod uwagę fakt, że tylko jeden tytuł przebił wynik dwóch milionów widzów, nic nie wskazuje na to, żeby miało się to szybko zmienić.

 

asd.png.09e97f5e9d06bc582c58230fd5df2479.png

 

Źródło: esportmania.pl

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...