Skocz do zawartości

Prawdziwy plazmowy miecz świetlny


Rekomendowane odpowiedzi

Marzył się Wam kiedyś prawdziwy miecz niczym ze słynnych Gwiezdnych Wojen? Nie świecącą podróbkę, czy uchwyt z latarką.  Mowa o prawdziwym, niebezpiecznym i zdolnym wyciąć dziurę w stalowych drzwiach mieczu plazmowym.

how-to-make-a-lightsaber.jpg

Zadania stworzenia takiego właśnie miecza podjęła się grupa majsterkowiczów "The Hacksmith", która na koncie ma takie projekty jak np. sieci spider-mana, mechanicznie wspomagane ramię z gry Crysis czy laser Iron-mana.

 

Ekipa wykorzystała do tego tanie paliwo, którego każdy z nas kiedyś używał lub używa nadal. A chodzi tu o LPG, czyli ciekły gaz propan, z którego korzystamy w butlach gazowych kuchenek, czy w samochodach. Stworzono rękojeść, która jest zasilana gazem z butli zamocowanej na plecaku oraz przerobiono aby można było uruchomić cały mechanizm przy użyciu jednego przycisku.

 

Gaz podgrzewany jest do ponad 2000°C dzięki specjalnemu palnikowi (koszt palnika to kilka tysięcy $), co pozwala uzyskać płomień przypominający promień plazmowy.

 

Dzięki dodatku odpowiednich surowców można też zabarwić płomień i uzyskać niemal każdy kolor miecza, tak jak w filmach. 

 

Oczywiście nie mówimy tu o kopii miecza świetlnego  1:1 niczym z filmów,  jednak trzeba przyznać,  że prototyp na miarę naszych czasów robi niezłe wrażenie. Można nawet pomyśleć o samodzielnej budowie takiego modelu, ale powstrzymać może tutaj koszt specjalnego palnika wartego kilkanaście tysięcy złotych. 

 

Cały proces oraz efekt końcowy możecie zobaczyć na filmie.

Edytowane przez drenn

 

Tylko człowiek głupi nigdy nie wybacza i wciąż wypomina grzechy, za to człowiek dobry je zapomni i przebaczy.

Ja natomiast uważam, że najlepiej być człowiekiem inteligentnym, który grzechy wybaczy i wypominać nie będzie, lecz będzie też o nich pamiętał i miał baczenie na to czy warto po raz kolejny  zaufać drugiemu.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...