Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

images?q=tbn:ANd9GcQQmZTvaj6uXx8Ylr0L10e

Po niedawnej aktualizacji oprogramowania na wielu forach i w miediach społeczności pojawiają się żale oraz pytania związane z brakiem możliwości uruchomienia gier na Xbox.

Okazuje się, że Microsoft postanowił uporać się w końcu z tak powszechnym sprzedawaniem dostępu do kont z grami za śmiesznie niskie pieniądze. 

 

Ten proceder istnieje od lat w każdym serwisie sprzedażowym, nawet w allegro.  Wystarczy wpisać dowolny tytuł i wybrać sortowanie ceny od najniższej. Można bez problemu kupić za 5 zł lub mniej dostęp do konta z grą wartą 250 zł. 

Takie konto sprzedawane jest kilkudziesięciu lub nawet setkom osób i w ten sposób inwestycja w kupno gry szybko się zwraca. Niektórzy potrafią nawet się z tego utrzymywać.

Tam gdzie allegro zawiodło,  zadziałał Microsoft. Wcześniej wystarczyło zalogować się na kupione konto, pobrać tytuł,  wylogować się i zalogować na swoje prawdziwe konto. I cyk, można grać za pół-darmo.

Teraz to nie wystarcza i system prosi gracza o weryfikację, oczywiście mając dane konta możnaby grać,  jednak z racji, że te same dane posiada mnóstwo innych nabywców,  to zazwyczaj pojawia się komunikat, iż ktoś już gra w tę grę na tym koncie, ale na innej konsoli.

 

Oczywiście to nie rozwiąże problemu w 100%, ponieważ piraci zawsze znajdą sposób obejścia systemu. Jednak taki system z pewnością uderzy w przeciętnych użytkowników,  którzy próbowali uzyskać dostęp do topowych gier za grosze.

Edytowane przez drenn

 

Tylko człowiek głupi nigdy nie wybacza i wciąż wypomina grzechy, za to człowiek dobry je zapomni i przebaczy.

Ja natomiast uważam, że najlepiej być człowiekiem inteligentnym, który grzechy wybaczy i wypominać nie będzie, lecz będzie też o nich pamiętał i miał baczenie na to czy warto po raz kolejny  zaufać drugiemu.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...