Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...


Recommended Posts

Posted (edited)

Dzieńdobry i witam wszystkich użytkowników moj nick Synthol :D Jestem zaszczycony możliwością korzystania z waszego serwera dd2 a zarazem dumny z tak dobrze rozwiniętego serwera. Ze względu na okoliczności ponownego rozpoczęcia kariery w Counter Strike 1.6 :P chciałem zaznaczyć swoją obecność również na forum. Możliwość grania na waszym serwerze bardzo mnie uszczęśliwia i pomaga się zrelaksować :D Witam jeszcze raz wszystkich i pozdrawiam :D

 

 

  A tutaj troche o mnie :P

 

 

 

Sterydy anaboliczne to grupa steroidów pochodzenia naturalnego lub syntetycznego, która ma silne działanie anaboliczne tzn. powodujące przyspieszenie dzielenia się komórek tworzących określone tkanki organizmu zwierząt i ludzi. Są to pochodne testosteronu lub 19-nortestosteronu.

 

Działanie niektórych sterydów anabolicznych polega na stymulowaniu wzrostu masy mięśni i czasami również kości poprzez pobudzanie syntezy białka lub wapnia. Efekt ten jest szczególnie ważny w dopingu sportowym. Sterydy anaboliczne mają jednak także wiele ubocznych efektów, gdyż wpływają silnie na ogólną równowagę hormonalną organizmu. Jednym z najbardziej znanych naturalnych sterydów anabolicznych jest testosteron, który pełni też rolę męskiego hormonu płciowego.

Sterydy anaboliczne działają poprzez aktywowanie receptorów androgenowych obecnych na powierzchni błon komórkowych komórek. Efekty tego pobudzania dzieli się zwykle na ogólnie anaboliczne i związane z powstawaniem różnic między płciami.

Przykłady efektów anabolicznych:

wzmożona synteza białek,
wzrost tempa przyrostu masy, siły i wytrzymałości mięśni,
wzrost apetytu,
wzrost tempa przyrostu kości,
zwiększona produkcja krwinek czerwonych.
Przykłady efektu różnicowania płciowego:

wzrost rozmiarów klatki piersiowej u chłopców, piersi i bioder u dziewcząt
wzmożony przyrost owłosienia całego ciała u mężczyzn i sfer erogennych u kobiet
efekty mutacji głosu u chłopców.
Jakkolwiek chemicy dążą do uzyskania sterydów które powodowałyby wyłącznie efekty anaboliczne i nie zaburzały efektów różnicowania płciowego, współcześnie praktycznie wszystkie syntetyczne sterydy anaboliczne powodują oba te efekty. Wynika to z faktu, że wszystkie one są metabolizowane przez organizm człowieka, a produkty ich metabolizmu mają uboczne działanie poprzez aktywowanie receptorów estrogenowych, co powoduje rozmaite niepożądane efekty, takie jak:

przyspieszone starzenie się niektórych tkanek (zwłaszcza kości u mężczyzn)
nienaturalny rozrost piersi zarówno u kobiet jak i u mężczyzn (ginekomastia)
zachwianie równowagi hormonów płciowych powodujący nienaturalny spadek popędu seksualnego u mężczyzn i jego sztuczny wzrost u kobiet.

 

Sterydy anaboliczne zaczęto stosować w medycynie w latach 40. XX w. ze zmiennym skutkiem. Wiele prób ich stosowania prowadziło często do efektów ubocznych, które były gorsze od samej leczonej choroby, co spowodowało, że obecnie ich stosowanie jest praktycznie zarzucone, z wyjątkiem stosowania testosteronu, w niektórych ściśle ograniczonych przypadkach. M.in. stosowano je do:

stymulowania wzrostu kości w anemii hipoplastycznej – metoda ta została zarzucona na rzecz podawania naturalnych hormonów proteinowych, otrzymywanymi na drodze biotechnologicznej, które mają znacznie lepszą selektywność anaboliczną
regulowania tempa wzrostu u dzieci, które wykazują zaburzenia tego wzrostu (rosną za wolno albo za szybko) – metoda ta została zarzucona, również na rzecz hormonów proteinowych, które mają mniej efektów ubocznych
stymulowania wzrostu apetytu i masy ciała w niektórych chorobach powodujących brak łaknienia; próbowano w ten sposób leczyć np. osoby chore na AIDS, ale efekty nie były zadowalające
przyspieszania rozwoju płciowego chłopców w przypadkach jego znacznego opóźnienia – leczenie tego schorzenia rozwojowego prowadzi się za pomocą podawania kontrolowanych dawek testosteronu; obecnie jest to właściwie jedyna medyczna terapia prowadzona z użyciem sterydów anabolicznych
rekonwalescencji po ciężkich chorobach
leczenia osteoporozy i gośćca stawowego.

 

Przyznać się kto przeczytał :D :D

 

A tak serio to wracam do gry w cs1.6 mam nadzieję że trochę u was zostanę :D Mam na imię Krystian i  mam 19 lat .Interesuję się sportami siłowymi (bez wspomagaczy ;) ) oraz motoryzacją.  Dziękuje za uwagę:D

Edited by Synthol

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.

 • Similar Content

  • By opercounter.
   Siemankooo
   Mam na imię Bartosz, mam 19 lat pochodzę z województwa Małopolskiego! Gram u was na Only DD2 pod nickiem opercounter.  
   No i chyba tyle, rozpisywać się nie lubię xD POZDRAWIAM !! !:D 
  • By UszatekSupport
   Siema jestem Przemek, mam 17lat gram tu na dd2 pochodzę z woj. Dolnośląskiego. Chodzę do Szkoły Elektronicznych w Jeleniej Górze.
  • By W(L)C#DyLu
   Nie zgadzam się z decyzją UBT odnośnie UB dla gracza LeoVince. Na wrzuconych przez niego SS`ach widać radar gdzie SS zrobione miał w sytuacji pełnego oślepienia (sprawdzcie czy wy widzicie radar na fleszu ^^ ) 2 sprawa to te czerwone kropki. Mój radar czerwoną kropką oznacza gościa z paką nic więcej. UBT stwierdziło że "te czerwone kropki to goście z CT którzy mają defa) co dla mnie jest na tyle dziwne że nigdy o czymś podobnym nie słyszałem. 
   @ Head Admin   @ UBTeam  

  • By AnOlI
   Cześć! Przyciągnęło mnie wasze only DD2, które poleciła mi taka jedna osóbka i tak też ściągnął mnie on tu 😄
   Dozobaczonka w grze! 
  • By PickO
   Cześć wszystkim!
   Zacznę od tego, że się przedstawię dla nowych osób jestem Dawid i mam 19 lat. Wiem, że popełniłem błąd nie informując administracji o mojej długiej nie obecności, ale w moim życiu zaszły pewne zmiany które zrobiły swoje.
   Chciałem przeprosić @ RumcajsJumperza mojego admina i moją zerową aktywność na forum jak i serwerze.
   Czasem w życiu dzieją się różne rzeczy i nie miałem wpływu na to co się stało. Może kiedyś Wam o tym powiem, lecz nie chcę za bardzo o tym gadać. Pewnie narobiłem sobie czarną reputacje u administracji, ale chciałem ich bardzo przeprosić... niestety....
    
   Mam nadzieję, że mi administracja kiedyś wybaczy to co zrobiłem, ale wracam z nowymi celami i jeszcze raz wszystkich przepraszam :)
   Pozdrowionka
 • Recently Browsing   0 members

  No registered users viewing this page.

×

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.