Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Posted (edited)

Dzieńdobry i witam wszystkich użytkowników moj nick Synthol :D Jestem zaszczycony możliwością korzystania z waszego serwera dd2 a zarazem dumny z tak dobrze rozwiniętego serwera. Ze względu na okoliczności ponownego rozpoczęcia kariery w Counter Strike 1.6 :P chciałem zaznaczyć swoją obecność również na forum. Możliwość grania na waszym serwerze bardzo mnie uszczęśliwia i pomaga się zrelaksować :D Witam jeszcze raz wszystkich i pozdrawiam :D

A tutaj troche o mnie :P

Sterydy anaboliczne to grupa steroidów pochodzenia naturalnego lub syntetycznego, która ma silne działanie anaboliczne tzn. powodujące przyspieszenie dzielenia się komórek tworzących określone tkanki organizmu zwierząt i ludzi. Są to pochodne testosteronu lub 19-nortestosteronu.

Działanie niektórych sterydów anabolicznych polega na stymulowaniu wzrostu masy mięśni i czasami również kości poprzez pobudzanie syntezy białka lub wapnia. Efekt ten jest szczególnie ważny w dopingu sportowym. Sterydy anaboliczne mają jednak także wiele ubocznych efektów, gdyż wpływają silnie na ogólną równowagę hormonalną organizmu. Jednym z najbardziej znanych naturalnych sterydów anabolicznych jest testosteron, który pełni też rolę męskiego hormonu płciowego.

Sterydy anaboliczne działają poprzez aktywowanie receptorów androgenowych obecnych na powierzchni błon komórkowych komórek. Efekty tego pobudzania dzieli się zwykle na ogólnie anaboliczne i związane z powstawaniem różnic między płciami.

Przykłady efektów anabolicznych:

wzmożona synteza białek,
wzrost tempa przyrostu masy, siły i wytrzymałości mięśni,
wzrost apetytu,
wzrost tempa przyrostu kości,
zwiększona produkcja krwinek czerwonych.
Przykłady efektu różnicowania płciowego:

wzrost rozmiarów klatki piersiowej u chłopców, piersi i bioder u dziewcząt
wzmożony przyrost owłosienia całego ciała u mężczyzn i sfer erogennych u kobiet
efekty mutacji głosu u chłopców.
Jakkolwiek chemicy dążą do uzyskania sterydów które powodowałyby wyłącznie efekty anaboliczne i nie zaburzały efektów różnicowania płciowego, współcześnie praktycznie wszystkie syntetyczne sterydy anaboliczne powodują oba te efekty. Wynika to z faktu, że wszystkie one są metabolizowane przez organizm człowieka, a produkty ich metabolizmu mają uboczne działanie poprzez aktywowanie receptorów estrogenowych, co powoduje rozmaite niepożądane efekty, takie jak:

przyspieszone starzenie się niektórych tkanek (zwłaszcza kości u mężczyzn)
nienaturalny rozrost piersi zarówno u kobiet jak i u mężczyzn (ginekomastia)
zachwianie równowagi hormonów płciowych powodujący nienaturalny spadek popędu seksualnego u mężczyzn i jego sztuczny wzrost u kobiet.

Sterydy anaboliczne zaczęto stosować w medycynie w latach 40. XX w. ze zmiennym skutkiem. Wiele prób ich stosowania prowadziło często do efektów ubocznych, które były gorsze od samej leczonej choroby, co spowodowało, że obecnie ich stosowanie jest praktycznie zarzucone, z wyjątkiem stosowania testosteronu, w niektórych ściśle ograniczonych przypadkach. M.in. stosowano je do:

stymulowania wzrostu kości w anemii hipoplastycznej – metoda ta została zarzucona na rzecz podawania naturalnych hormonów proteinowych, otrzymywanymi na drodze biotechnologicznej, które mają znacznie lepszą selektywność anaboliczną
regulowania tempa wzrostu u dzieci, które wykazują zaburzenia tego wzrostu (rosną za wolno albo za szybko) – metoda ta została zarzucona, również na rzecz hormonów proteinowych, które mają mniej efektów ubocznych
stymulowania wzrostu apetytu i masy ciała w niektórych chorobach powodujących brak łaknienia; próbowano w ten sposób leczyć np. osoby chore na AIDS, ale efekty nie były zadowalające
przyspieszania rozwoju płciowego chłopców w przypadkach jego znacznego opóźnienia – leczenie tego schorzenia rozwojowego prowadzi się za pomocą podawania kontrolowanych dawek testosteronu; obecnie jest to właściwie jedyna medyczna terapia prowadzona z użyciem sterydów anabolicznych
rekonwalescencji po ciężkich chorobach
leczenia osteoporozy i gośćca stawowego.

Przyznać się kto przeczytał :D :D

A tak serio to wracam do gry w cs1.6 mam nadzieję że trochę u was zostanę :D Mam na imię Krystian i  mam 19 lat .Interesuję się sportami siłowymi (bez wspomagaczy ;) ) oraz motoryzacją.  Dziękuje za uwagę:D

Edited by Synthol

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Similar Content

• By ShadoOw
      ⚪️⚫️ Oficjalnie: Massimilliano Allegri opuści Juventus po tym sezonie. Na jutro przewidziana jest konferencja prasowa z jego udziałem. Włoch prowadził Juve od 214 roku. Zdobył m.in. 5 mistrzostw Włoch i 4 Puchary kraju.
      🤩 Tematu przyszłości Neymara ciąg dalszy. Jego ojciec jest w trakcie rozmów z władzami PSG odnośnie nowej umowy dla swojego syna. Ten z kolei ma praktycznie całe lato na przemyślenia. Pomimo ostatnich doniesień w kontrakcie Brazylijczyka nie ma zapisanej klauzuli. Wcześniej pisano o 170 milionach euro odstępnego. Jedno jest pewne: Sporo naczytamy się o Neymarze tego lata.
      🔝 Po sfinalizowaniu transakcji z udziałem Edena Hazarda, Real Madryt zwróci się po Mo Salaha i na Anfield wszyscy zdają sobie sprawę z nadchodzącej mega-oferty z siedziby madryckiego klubu. Takie rewelacje podaje hiszpański „AS”. Egipcjanin zapewniał wiele razy, że w Liverpoolu odnalazł dom i nie zamierza go opuszczać. Jak pokazała historia wielkie pieniądze potrafią zdziałać cuda. Ja osobiście wierzę, że Salah zostanie w LFC.
      ✔️ Rodri Hernández otrzymał już formalną ofertę z Manchesteru City i jest w trakcie jej rozpatrywania. 70 milionów euro ma otrzymać za ten transfer Atletico Madryt. Tyle wynosi klauzula hiszpańskiego pomocnika. Kluczem w całej transakcji ma być fakt, że 22-latek marzy o pracy pod okiem Guardioli.
      🇪🇸 Santi Cazorla ponownie w reprezentacji Hiszpanii! Pomocnik Villarrealu otrzymał dzisiejszego poranka telefon od Roberto Moreno, asystenta selekcjonera kadry Luisa Enrique, że jest powołany na najbliższe zgrupowanie. 34-latek rozegrał 78 spotkań w reprezentacji i strzelił 14 bramek. Debiutował 31 maja 2008 roku.
      🇵🇱 Manchester United zamierza złożyć ofertę dla Bayernu za Roberta Lewandowskiego. 30-latek nie przedłuży umowy z niemieckim klubem, która wygasa w 2021 roku. Tylko czy Polak zrezygnuje z gry w Lidze Mistrzów co najmniej przez rok?
      🇦🇷 Paulo Dybala jest na celowniku Atletico Madryt i Manchesteru United. Po tym jak jego agent ogłosił, że tego lata opuści Juventus od razu ustawiła się kolejka po 25-letniego Argentyńczyka.
      🔹 Lewy obrońca Chelsea Marcos Alonso znalazł się w kręgu zainteresowania Atletico. Simeone musi rozejrzeć się za kilkoma wzmocnieniami jeśli nadal zamierza liczyć się w walce o mistrzostwo La Liga. Przy odejściu kilku kluczowych graczy kasa klubu wzbogaci się o około 300 milionów euro. Jest za co kupować.
      🗣 Karim Benzema wypowiedział się na temat swoich relacji z Zinedine Zidanem. „Mamy ze sobą świetny kontakt. Zidane pomógł mi wiele razy i darze go ogromnym szacunkiem. Jest dla mnie jak starszy brat.”
      🙁 Jak czytamy w portugalskim dzienniku „O JOGO”, Iker Casillas ogłosi niedługo zakończenie swojej kariery. Ma to oczywiście związek z zawałem serca jakiego były bramkarz Realu doznał 1 maja podczas treningu FC Porto.
      🧤Gianluigi Buffon negocjuje warunki przedłużenia kontraktu z PSG, ale według hiszpańskiego dziennika „MARCA” takowe nie muszą zakończyć się pozytywnie. Paryski klub zrobi wszystko by pozyskać Davida De Geę tego lata, tym bardziej, że władze Manchesteru nie zapewnią Hiszpanowi tak wysokiego wynagrodzenia, jakiego oczekuje. Natomiast 41-letni Buffon może przenieść się do MLS.

Dzięki za przeczytanie!
    • By Dominika
      Witam wszystkich serdecznie
      Mam na imię Dominika . Jestem na tej sieci ponieważ spodobał mi się Wasz serwer DD2, gram pod bardzo kreatywnym nickiem "Dominika  :)". Interesuję się rysunkiem, fotografią oraz grafiką (możliwe że zrobię jakieś galerie ). W zasadzie nw co jeszcze napisać więc jak ktoś ma jakieś pytania to chętnie odpowiem ^^ 
      Do zobaczenia na serwerach i forum  
    • By eazY.
      Witajcie! 
      Jestem Krystian i mam 19 lat  Pochodzę z Warszawy. Interesuję się IPB, IPS, MyBB. Możecie mnie widzieć na serwerze CS:GO MOD! 
      Pozdrawiam!
    • By Mrs.Fuksiara
      Hejka  
      Mam na imię Ania, rocznik 98. Interesuję się grami komputerowymi, sportem, w sumie wszystkim po trochu. Uwielbiam poznawać nowe osoby i z nimi rozmawiać.  Mój ulubiony serwer to CS:GO MOD  
      Aktualnie przebywam za granicą w Holandii  

Pozdrawiam serdecznie ^^ 
    • By Hs^Sport1nG
      Siemaneczko , nazywam się Krystian mam 25 lat , interesuje się sportami walki obecnie cwiczę w OCTAGONIE , i aktualnie przebywam za granicą w Holandii odszedłem z innej sieci do was dlatego ze bardzo mi się spodobał . Pozdro ! 
  • Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.