Skocz do zawartości
Konkurs MCFarma - Minecraft Edycja 1 ×
MISS & MISTER | WIOSNA 2024 ♥ ×
EVENT Kobiety vs Mężczyźni ×
[KONKURS] Znajdź pisanki! ×

Zablokowane Masakra w Halloween - przerażający klaun.


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, w tym "artykule" chciałbym przybliżyć Wam film "Terrifier". Z racji, że obejrzałem dwie części to chciałbym podzielić się z Wami również moimi odczuciami

po filmie oraz jaka część według mnie jest lepsza i dlaczego, aczkolwiek zrobię to pod koniec całego artykułu, zapraszam do czytania.

Zobacz obraz źródłowy

Terrifier -

 

wyprodukowany oraz wyreżyserowany  przez Damiena Leone Slasher w 2016 roku. David Howard Thornton wciela się w postać morderczego oraz przerażającego klauna, którego nazwano "Art". Poluje on na trzy kobiety, które są grane przez Kannella, Scaffidiego i Corcorana. 

 

Obraz znaleziony dla: ART THE CLOWN 200X200

 

Zobacz obraz źródłowy

Fabuła -

 

Mężczyzna ogląda telewizor w własnym pomieszczeniu, w którym prowadząca Monica Brown przeprowadza wywiad z poważnie oszpeconą kobietą, która jako jedyna przeżyła masakrę z Haloween z poprzedniego roku. Prowadząca sugeruje w wywiadzie, że Art żyje, ponieważ jego ciało zniknęło z kostnicy. Mężczyzna wściekł się, gdy to usłyszał po czym kopnął w telewizor, wziął czarny worek do którego wpakował ostre narzędzia. Po udzielonym wywiadzie Monica rozmawia w swojej garderobie ze swoim chłopakiem, podczas rozmowy prowadząca wywiadu robi lekceważące uwagi na temat gościa jej wywiadu z powodu jego wyglądu. Monica podczas rozmowy usłyszała coś w swojej garderobie i poszła sprawdzić czy coś tam jest, gdy okazało się, że nic tam nie jest Monica chciała wrócić do swojego biurka przy którym gadała wcześniej z chłopakiem, lecz obracając się w stronę biurka zaatakowała ją rozmówczyni, która występowała w jej wywiadzie, kobieta z zniekształconą twarzą wydłubała jej oczy, śmiejąc się maniakalnie jakby sprawiało jej to przyjemność. 

 

W noc Halloween dwie przyjaciółki, Tara i Dawn, opuszczają imprezę Halloween. Art the Clown, podąża za nimi do pizzerii. Właściciel restauracji z grubsza eskortuje Arta z lokalu za rozmazanie własnych odchodów na ścianach łazienki. Dziewczyny odkrywają, że jedna z opon samochodowych Dawn została pocięta, a Tara dzwoni do swojej siostry Vicky, aby je odebrała. Podczas oczekiwania Tara pyta pracownika kontroli szkodników, Mike'a, czy może wejść do opuszczonego budynku mieszkalnego, w którym pracuje, aby skorzystać z toalety. Po wejściu do środka spotyka zwiedzioną kobietę, która wierzy, że lalka, którą nosi, jest jej małym dzieckiem. Art zabija i okalecza dwóch pracowników pizzerii przed porwaniem Dawn.

 

Tara spotyka Arta w budynku mieszkalnym. Dźga ją skalpelem i odurza. Tara budzi się przywiązana do krzesła, a Art ujawnia Świt, zawieszoną do góry nogami. Zmusza Tarę, by patrzyła, jakpiłą do metalu przecina Dawn na pół. Tara ucieka, ale Art strzela do niej. Cat Lady jest tego świadkiem i błaga Mike'a, aby zadzwonił na policję. Mike odrzuca ją jako szaloną, ale Art powala go do nieprzytomności młotkiem. Kotka odkrywa, że Art kołysze swoją lalkę. Błagając o powrót swojego "dziecka", próbuje okazać Artowi matczyne współczucie, tuląc go.

 

 

Vicky przybywa, aby zabrać Tarę i Dawn do domu, ale zostaje zwabiona do piwnicy przez Arta. Tam odkrywa Arta, który poważnie okaleczył Cat Lady i nosi jej skórę głowy i piersi. Współpracownik Mike'a przybywa go szukać, ale zostaje ścięty przez Arta. Vicky ucieka Artowi, ale przestaje rozpaczać po znalezieniu zwłok siostry. Art atakuje ją prowizorycznym kotem o dziewięciu ogonach, ale Mike nagle przybywa i powala Arta do nieprzytomności. Obaj uciekają i dzwonią do 9-1-1, ale pojawia się Art i zabija Mike'a. Vicky wycofuje się do garażu, a Art taranuje drzwi pickupem, powodując dalsze obrażenia Vicky. Gdy leży bezradnie, Art zaczyna zjadać jej twarz. Przyjeżdża policja, ale Art strzela sobie w usta z pistoletu, zanim funkcjonariusze zdążą go zatrzymać.

Ciało Arta zostaje zabrane do kostnicy, wraz z ciałami jego zmarłych ofiar. Kiedy lekarz sądowy rozpina torbę Arta, Art ożywia go i dusi na śmierć. Rok później Vicky zostaje zwolniona ze szpitala po rehabilitacji z powodu obrażeń zadanych przez Arta; Okazuje się, że jest poważnie oszpeconą kobietą ze sceny otwierającej film, a zatem wydarzenia z całego filmu miały miejsce w poprzednim roku.

 

Obraz znaleziony dla: art the clownObraz znaleziony dla: art the clownObraz znaleziony dla: art the clown

 

Zobacz obraz źródłowy

 

Produkcja - 

 

Postać klauna Art po raz pierwszy pojawiła się w filmie krótkometrażowymThe 9th Circle z 2008 roku, który Leone napisał i wyreżyserował. Leone później napisał i wyreżyserował film krótkometrażowy zatytułowany Terrifier, w którym wystąpiła Art i został wydany w 2011 roku. Te krótkie filmy zostały włączone doantologiifilmu All Hallows' Eve z 2013 roku, która była zarówno pierwszym występem Arta w filmie fabularnym, jak i pełnometrażowym debiutem reżyserskim Leone. 

W 2015 roku Leone rozpoczął kampanię na stronie crowdfundingowejIndiegogo, aby sfinansować Terrifier, pełnometrażowy spin-off All Hallows' Eve.  Po otrzymaniu powiadomienia o kampanii Indiegogo, filmowiec Phil Falcone zapewnił niezbędne fundusze na projekt w zamian za kredyt producenta. WThe 9th Circle, filmie krótkometrażowym Terrifier iAll Hallows' Eve, Art był grany przez Mike'a Giannellego, ale w filmie fabularnym Terrifier, Art został zagrany przez Davida Howarda Thorntona.  Thornton był już zaznajomiony zAll Hallows' Eve, kiedy brał udział w przesłuchaniu do roli Arta w Terrifier i został obsadzony w tej roli po zaimprowizowaniu sceny zabójstwa wmimie. 

 

Zobacz obraz źródłowy

Obsada -

 

Jenna Kanelljako - Tara Heyes, starsza siostra Vicky.
Samantha Scaffidijako - Victoria "Vicky" Heyes, młodsza siostra Tary i jedyna ocalała z atakuklauna Arta.
Catherine Corcoran  jako Dawn, najlepsza przyjaciółka Tary.
David Howard Thornton jako Klaun Art
Pooya Mohseni jako Cat Lady
Matt McAllister jako Mike Eksterminator
Katie Maguire jako Monica Brown
Gino Cafarelli jako Steve
Erick Zamora jako Ramone
Cory Duval jako koroner
Michael Leavy jako Will Eksterminator #2

 

Zobacz obraz źródłowy

Moja osobista opinia o filmie

  -

obejrzałem film dwa razy, ponieważ jest strasznie wciągający według mnie. Nie byłem najpierw przekonany co do filmu, ponieważ zazwyczaj nie oglądam takich Slasherów, lecz ten film jest czymś innym. Samo to jak Thornton wczuł się w role morderczego klauna jest czymś niesamowitym, fabuła również jest dobrze dopasowana do atmosfery, w której to wszystko się rozgrywa, czyli w Haloween. Oczywiście cały powyższy artykuł jest o Terrifierze 1, który potocznie nosi tytuł "Masakra w Halloween", aczkolwiek oglądałem również wydanego 6 października owego roku Terrifier`a 2 i według moich odczuć jedynka jest bardziej klimatyczna oraz straszniejsza. Mam link do obu filmów, więc jakby ktoś chciał na własnej skórze doznać odczuć po tych filmach to zapraszam do kontaktu w prywatnej wiadomości, choć z tego co wiem już 2 można oglądać na YouTube, ponieważ ciągle ją ktoś wstawia. 

Zobacz obraz źródłowy

Informacje zawzięte z Wikipedii - większość fabuły jest skopiowana, ponieważ nie widziałem sensu zmieniania tylko słów w środku zdań

 

Art. jest zawzięty z mojego foldera z pracami, jeśli był udostępniony, gdziekolwiek na innym forum to przepraszam, lecz jest świeży i wątpię, że gdziekolwiek go wstawiałem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • drenn poleca ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie