Skocz do zawartości
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Zablokowane [Artykuł] Czy przytulanie jest ważne?


Luvvka
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

 

przyt.png

Przytulanie jest niezbędne w naszym życiu. Ma bardzo dużo zalet, można nawet powiedzieć, że nie ma wad. Można przytulać wszystkich i wszystko.

 

DLACZEGO WARTO SIĘ PRZYTULAĆ?

  • Przytulanie zwalcza stres i strach, ponieważ podczas przytulania wytwarza się oksytocyna, która zmniejsza poziom kortyzolu i obniża ciśnienie krwi.
  • Przytulanie poprawia relacje.
  • Przywraca równowagę w układzie nerwowym.
  • Przez dotyk możemy przekazać drugiej osobie swoje emocje.

 

ILE POTRZEBUJEMY SIĘ PRZYTULANIA?

Naukowcy przeprowadzili badania związane z odczuciami ludzi po przytulaniu się od 1 do 10s. Wiadome jest, że dłuższe przytulenia są o wiele przyjemniejsze. Krótkie przytulenie nie wywoływało zbytnio pozytywnych emocji.

 

,,Badanie to zostało także wykonane z użyciem robota. Robot przytulał na trzy sposoby, najpierw krótko, ok. 1 sekundy. Potem przytulał się, aż człowiek nie zwolnił uścisku, po czym sam natychmiast też go zwalniał. Za trzecim razem, po tym jak człowiek zwolnił uścisk, robot przytrzymywał go jeszcze pięć sekund. Co ciekawe, jako najmniej przyjemny ludzie uznawali uścisk najkrótszy. Robot przytulający dłużej został oceniony jako bardziej społeczny, wesoły i troskliwy. Wniosek można by chyba wysunąć taki, że lepiej przytulić za długo niż za krótko. Naukowcy nie doszli jeszcze do tego, jak długi uścisk jest już za długi."

 

 PRZYTULAJ SIĘ DO... SIEBIE

Jeśli nie mamy obok siebie kogoś bliskiego to zawsze możemy przytulić siebie samego. Wystarczy skrzyżować ręce na klatce piersiowej. Pamiętaj o zamknięciu oczu, gładź swoje ramiona, poczujesz w ten sposób ciepło swoich dłoni. Wdychaj powietrze nosem, a wydychaj ustami. Z każdym wydechem ramiona stają się przyjemnie ciężkie, a ciało i umysł wchodzą w stan relaksu.

 

CYTATY O PRZYTULANIU

,,Ludzkie ramiona miały niezwykłą moc. Nie tylko dawały wsparcie, lecz także możliwość podłączenia się do czyichś zasobów energetycznych. To jak ładowanie baterii. " ~ Anna Sakowicz, Już nie uciekam

 

,,Wydaje mi się, że lepiej będzie się nam spało, jeśli się przytulimy. To, że się nie przytulamy, sprawia, że cała ta sytuacja jest jeszcze bardziej krępująca." ~ Colleen Hoover, Never Never

 

,,Dla małego dziecka ośrodkiem, który magnetyzuje jego aurę, może być kołdra bądź ulubiona zabawka. Przytulanie zabawki lub okrywanie się kołdrą jest sposobem na odzyskanie równowagi energetycznej i odnowienie kontaktu ze swoim podstawowym wzorem energii. Dlatego właśnie, po długim dniu, wypełnionym różnymi zajęciami, dziecko chętnie oddaje się przytulaniu zabawki. Odzyskiwanie rezerw energii zgromadzonej w ulubionym misiu ma pierwszorzędne znaczenie uspokajające. dziecko niepokoi się, gdy rodzice próbują wyprać zabawkę, bo wie,iż jej właściwości zanikają po kontakcie z proszkiem i wodą. " ~ Ted Andrews, Aura czyli pole energetyczne człowieka

 

indeks.jpg

 

KOGO PRZYTULAJĄ LUDZIE?

 

 

źrródło: klik klik klik klik

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Luvvka zmienił tytuł na [Artykuł] Czy przytulanie jest ważne?

  • Luvvka usunał z polecanych temat
  • LopeZ zablokował ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

Powiadomienie o plikach cookie