Skocz do zawartości
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Zablokowane Legalna nieuczciwa przewaga


drenn
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Użytkownik Miesiąca

Niektóre gry miały to do siebie, że ich twórcy potrafili być bardzo dokładni podczas dodawania w nich różnych elementów. Z pewnością takie zjawisko miało miejsce podczas projektowania map w Counter-Strike 1.6, a za chwilę zobaczycie tego przykłady.

 

Legalny wallhack

 

Na mapie CS_ASSAULT, w miejscu respawnu terrorystów możemy zobaczyć trzy monitory. Z początku może się wydać, iż to tylko element ozdobny, jednak po próbie interakcji dostajemy dostęp do ukrytych kamer, które pokazują respawn antyterrorystów oraz drogi do budowli, w której mamy się bronić.

 

Lecz żeby było sprawiedliwie identyczny system kamer jest też po stronie stróżów prawa. Wystarczy wejść do paki pojazdu przy miejscu startu, tam również znajdziemy podglądy z trzech kamer. Co ciekawe, zniszczenie antenty na dachu zakłóci sygnał i dezaktywuje możliwość podglądu.

Niewielu o tym pamięta, a jedna osoba pozostawiona w tyle i mówiąca innym o położeniu wroga mogłaby mocno przeważyć szalę zwycięstwa.

 

 

Śmierdząca sprawa

 

Kolejna ciekawostka z pewnością nie ułatwi gry, jednak jest to szczegół tak dziwny, że aż zabawny. Na mapie CS_MILITIA po wejściu do toalety zauważymy otwartą muszlę klozetową. Twórcy mapy serio się postarali, bo wewnątrz znalazła się nawet kupa.

Zdaje się, że któryś z porywaczy był po bardzo ostrym kebabie, ponieważ jeśli zaczniemy strzelać w odchody, to te wybuchną!

 

 

Halo, kto tam? Kto wyłączył światło?

 

CS_ESTATE to mapa, która ma kilka elementów dodających jej realizmu. Warto zacząć od tak prozaicznej rzeczy jak dzwonek do drzwi. Zupełnie niepotrzebne w tego typu grze, a jednak postanowiono dodać taki element.

Jakby tego było mało na tyłach budynku znajduje się skrzynia elektryczna, a w niej przełącznik pozwalający wyłączyć światło na piętrze. Prócz tego w piwnicy jest kolejny przełącznik, którym wyłączymy światła na parterze. Pozwala to ograniczyć wizję wroga.

 

 

Za darmo to uczciwa cena

 

Kolejna ciekawostka mogąca dać przewagę znajduje się na mapie DE_STORM. W bombsite A do wysadzenia jest skład skrzyń, w których znajduje się broń. Jedna ze skrzyń jest nawet otwarta, lecz mimo iż widać w niej AK47, to nie ma możliwości podnieść karabinu.

Ale czy na pewno?

Jeśli po wysadzeniu strefy uda nam się szybko dobiec do niej przed rozpoczęciem nowej rundy, to czeka na nas miła niespodzianka. Na ziemi leży broń AK47, którą teraz można podnieść. Pozwala to uzyskać ekonomiczną przewagę w początkowej fazie meczu, gdy nie mamy jeszcze dużo gotówki.

 

 

Darmowy hosting zdjęć i obrazków
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • drenn zablokował ten temat

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

Powiadomienie o plikach cookie