Skocz do zawartości

Zablokowane Amumu JG - Poradnik dżungli Amumu (Brąz I)!!


Rekomendowane odpowiedzi

WSTĘP


Siemanko! Jak mogliście zobaczyć po tytule przekaże wam wiedzę o Amumu (Postać z gry League Of Legends) grając w dżungli. Zacznijmy od tego kim jestem gdyż jest to mój drugi post na otóż tym forum, mam na imię Florian oraz mam 15 lat na tutejszej sieci gram jedynie na serwerze MultiArena 1.6. Używam obecnie nicku Maciek* jeśli chcecie dowiedzieć się o mnie więcej zachęcam do pisania na discordzie Kropuś#0852

 

Kim Jest Amumu?

Amumu to samotna i melancholijna istota z antycznej Shurimy, przemierzająca świat w poszukiwaniu przyjaciela. Na wieczną samotność skazała go starożytna klątwa, w wyniku której jego dotyk przynosi śmierć, a jego sympatia — zgubę. Ci, którzy twierdzą, że widzieli Amumu, opisują go jako żywego trupa o niewielkiej posturze, całkowicie owiniętego odłażącymi bandażami. Nikt jednak nie wie, jaki naprawdę jest Amumu. Prawda i fikcja przeplatają się ze sobą wśród przekazywanych z pokolenia na pokolenie mitów, bajań i pieśni zainspirowanych jego postacią.

RUNY
 

W grze występuje opjca wybrania run. Runy jest to specjalny system w grze, wpływający bezpośrednio na umiejętności i statystki bohaterów. Przejdźmy do tego jakie runy powinno się dawać na Amumu. Ostatnio w modzie były runy Determinacja oraz Dominacja wyglądające tak
 Przechwytywanie.PNG.355d68fc2a5cce3ab12a9e51235a40cb.PNG

Obecnie najlepszą opcją są otóż runy Precyzja Dominacja bardziej polecane oraz więcej grane.
Przechwytywanie.PNG.de6effbca205305e00edbb7aeb1502bb.PNG

BUILD

 

Jeszcze przed kolejnością czyszczenia dżungli i jak używać prawidłowo umiejętności pokaże jak prawidłowo kupić itemy w sklepie na mapie Summoner's Rift. Na postaci Amumu można złożyć się pod AP jak i Tanka. Zalecane jest składanie się pod Tanka gdyż Amumu ma swoją umiejętność pod R stunującą dookoła po czym twoja drużyna może zniszczyć przeciwną podczasz stuna, lecz to w następnym punkcie. Build głównie pod Tanka wygląda tak:
Przechwytywanie.PNG.754d32da130e4f5e444539b37cafa6f2.PNG
Zależy to od przeciwnego teamu co oni mają oraz co budują.
Build pod AP nie będę wam pokazywał gdyż może was to zmylić i będziecie chcieli się budować właśnie pod AP.
Na samym początku do kupna wybieramy HailBlade(GradoOstrze) oraz Potke regeneracji.
Przechwytywanie.PNG.33b3b8d3154ae9bb94bf30751e7b1cf3.PNG

UMIEJĘTNOŚCI
 

Przeszliśmy już do przed ostatniego punktu którym są umiejętności co brać na początek i maksować. Pierwszą Umiejętnością którą weźmiemy jest Despair(W) pod Amumu tworzy się kałuża łez która zadaje pobliskim wrogom obrażenia magiczne od 12 do 24 pkt(zależy od lvl'a). Ogólnie maksujemy E następnie Q a na końcu W.
Przechwytywanie.PNG.0305ec6aacd1f324af39e3b8cd8d3b48.PNG
Amumu pod E ma umiejętność o nazwie Histeria zadającą od 75 pkt magicznych do 175 pkt(zależy również od lvl'a).
Natomiast pod Q znajduje się Rzut Bandażem, który stunuje przeciwnika lub miniona jeśli w niego trafisz po trafieniu mumia zaczyna się do wroga przyciągać zatrzymać ją może tylko stun przeciwnika. Ta umiejętność zadaje od 80 do 280 pkt obrażeń magicznych.

DŻUNGLA - KOLEJNOŚĆ CZYSZCZENIA DŻUNGLI

Będzie czyszczenie dżungli w odpowiedniej kolejności. 
1. Blue Buff
2. Gromp
3. Wilki
4. Brzytwodzioby
5. Red Buff
6. Golemy
7. Wędrujący Krab(bot, jeśli się uda zdążyć zależy to od enemy jg gdzie zaczyna)

Trzeba pamiętać ze zawsze kolejność może się zmienić jeśli chcemy zrobić counter jungle, czyli spróbować ukraść enemy jg exp'a żeby był do tyłu.


To by było na tyle i zachęcam do opinii może to nie jest napisane przez Mastera jest to bardziej poradnik dla Brązów gdyż sam mam ową rangę i dokładnie jeszcze nie wiem jak dobrze grać także proszę pisać jak są jakieś błędy chętnie zobaczę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • drenn poleca ten temat
4 minuty temu, Toksemik napisał:

Fajny poradnik ale uważam że amumu pod ap jest o niebo lepszy :)

Masz i trochę racji, lecz to zależy od twojego teamu jak i enemy jeśli nie masz Tanka w teamie preferowane jest właśnie budowanie się pod Tanka, aby twoja drużyna zadawała dmg dla enemy podczas gdy mają stuna. Amumu ze swoim R może wygrać grę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, S.T.A.L.K.E.R napisał:

Masz i trochę racji, lecz to zależy od twojego teamu jak i enemy jeśli nie masz Tanka w teamie preferowane jest właśnie budowanie się pod Tanka, aby twoja drużyna zadawała dmg dla enemy podczas gdy mają stuna. Amumu ze swoim R może wygrać grę.

Amumu tak szczerze jest jednym z najbardziej wkurzających postaci w lolu na jungli 3 stuny. Pod tanka ma dosyć fajny dmg a pod ap+jakieś ity pod tanka jest przepiękny naprawdę 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • usunał z polecanych temat
  • drenn zablokował ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie