Skocz do zawartości

Zablokowane Depresja – co powinienem wiedzieć?


Rekomendowane odpowiedzi

Objawy:

-Przewlekłe obniżenie nastroju
-Znaczące wahania wagi ciała
-Poczucie braku własnej wartości
-Bezsenność lub nadmierna senność
-Uczucie ciągłego zmęczenia
-Zaburzenia koncentracji
-Natrętnie powracające myśli o samobójstwie i śmierci.

Rozwój:

Rozpoznanie depresji ustala się na podstawie obecności głównych objawów takich jak: senność, zaburzenia snu, poczucie braku sensu życia, beznadziei, skrajnego obniżenia samooceny oraz całkowitego braku zdolności do podejmowania decyzji. Niezależnie od tego, czym chory aktualnie się zajmuję, nie opuszczają go czarne myśli i zły nastrój.

Jak objawia się depresja, którą trzeba leczyć? Onkolmed

Zaburzenia maniakalno-depresyjne (choroba dwubiegunowa)

Ta choroba natomiast charakteryzuje się obecnością naprzemiennych okresów depresji i skrajnej euforii. Ten typ zaburzeń zaczyna się bardzo gwałtownym załamaniem równowagi psychicznej. Pacjenci często opisują swój stan porównując go do dryfowania statkiem po falach gdzie najpierw są na szczycie euforii a później w otchłani rozpaczy.

image.jpeg.ada76252fd0f7c53b2a0714ca525d4fc.jpeg

Co można zrobić?

Na samym początku musimy sobie uświadomić, że jest to choroba która musi być nadzorowana przez lekarza, wymaga specjalnej terapi.
Także uzupełniając tą terapię, możemy sami wykonywać ćwiczenia aerobowe, np. jogging, jazda na rowerze, energiczny marsz, są to skuteczne środki zwalczające stany łagodnej depresji przez stymulacje wydzielania endorfin, naturalnych substancji antydepresyjnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mrs.Fuksiara

Fajny artykuł, ale nie ma źródeł. I jak kopiujesz to sobie tło czarne usuń. 

Usuń formatowanie ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.07.2021 o 21:34, Pietrek90 napisał:

Kopiuj I wklej Każdy umie :D  Super dowiedziałem się sporo rzeczy ale ja mam Lek wolność od FFa  którego zostałem wrobiony w  @ Boski Z Polski wiem że ty coś ustawiłeś ze by wyszło że jestem odpalony bo na poprzedniej j mapie siedzaiłeś na spec i  coś musiałeś grzebać i i przez was mam depresję mam lek  na to wszystko zerwać z wami wszystkimi  i wszystko robiliście że by mi tylko bana dać  :)  Kiedyś będzie taki dzień  że ja miałem rację  że ja nie oszukuję  i przyjmę każdy zakład że na demku nie będzie nic że ja odpalony wszyscy własnie zobaczyli że ja odpalony komuś się  udało że by tak było ale   jak ktoś kłamie to zawsze prawda wyjdzie ja Kłamczuchem nie jestem  i Depresję  mam przez  właśnie przez Fałszywych osób  już nie powiem kto  :)

Super, dziękuję za tak obszerną wypowiedz, lecz to nie dział na wylewanie oraz obwinianie innych :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle wystarczy na ten temat:

unnamed.png

 

Przyznam się, że trochę się dowiedziałem na temat depresji, aczkolwiek nie zmienia to faktu, że ta praca została bodajże wklejona w 100 procentach. W dodatku mało estetyczny jest ten artykuł, ale mimo wszystko liczę na kolejne. Już rozumiem sam fakt kopiowania, ponieważ momentami też tak robię, ale obieraj to jakoś estetycznie w te akapity i jak już czerpiesz treść z Internetu, to przynajmniej podaj to źródło.

Lajk dla zachęty!

Nawiązując do ciebie @ Pietrek90to nie jest odpowiedni temat na tego typu wypowiedzi.

Pozdrawiam

@ empi^(

Edytowane przez empi^(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Gość zablokował ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie