Skocz do zawartości

Zablokowane Skarga na opiekuna serwera /xNieznany/


git

Rekomendowane odpowiedzi

Nick gracza składającego skargę: mama admina

Nick gracza oskarżonego: @ xNieznany

Powód skargi: Przewlekłość w działaniach, podczas pełnienia funkcji administratora na serwerze. Wczoraj, gdy byłem obrażany przez posiadacza multikonta (o czym piszę tutaj) - @ xFiRescream@ xFiRescreamelo - pomimo wielu zgłoszeń na czat "u@", admin ten nie reagował, zarzucając mi potem, że nie odpowiadałem na jego pytania, kto mnie obrażał. Oczywiście jest to kłamstwo, nick podałem na wyżej wspomnianym czacie "u@", co można zauważyć także na jednym z trzech screenshot'ów, załączonych do skargi (widać na nim także, iż admin, w dokładnie tym samym czasie, był w pełni obecny na serwerze). Członek zespołu powinien wykazywać cechy osoby godnej zaufania, a nie konfabulować, gdzie post wyżej są dowody, które w pełni obalają jego zarzuty, jednocześnie dowodząc mojej racji. Jeżeli jednak zajdzie taka potrzeba, proszę o ponowne przejrzenie demka, wykluczając tym razem całkowicie @ xNieznany, jako biegłego, czy osobę wyrokującą i określnie, jak zasadna była jego teza o parokrotne pytanie mnie, kto mnie poniżał na serwerze (uwzględniając także wszystkie czynniki i wypisanie dokładnych minut w uzasadnieniu).

 

Druga kwestia, to bezpodstawne zbanowanie gracza "Magus z Delta Force". Strony postępowania (nawet pełnomocnicy) mają prawo kierować się obiektywizmem. Jego zdaniem, to nie był mój głos i ma pełne prawo tak uważać i głosić taką opinię. To członkowie zespołu powinni wydawać ostateczną decyzję, a sam admin - jak domniemam - zbanował "Magusa", ponieważ chciał udowodnić swoją wyższość. Regulamin serwera Jailbreak, na dzień dzisiejszy, tj. 27 lipca 2021 r., nie uwzględnia tego typu czynów, a nałożenie 10. godzinnego bana, to nadużywanie funkcji.

Dowód(świadkowie/Demo/Screen): 

Screeny na imgur

"Demko"

Czas zdarzenia: 26 lipca 2021 r. na mapie jail_buyukisyan_dark, tj. od godz. 21:25 do godz. 22:00

 

Domyślam się jednak, iż na serwerach Counter-Strike często panuje nepotyzm i "kolesiostwo", a same osoby orzekające, nigdy nie są zawisłe, przez co opiekun zapewne nie otrzyma żadnej kary. Mimo tego, apeluję o jak najbardziej sprawiedliwą karę.

 

Z wyrazami szacunku,

git

(mama admina)

 

//EDIT: Przejrzałem jeszcze raz demko i nie dość, że pisałem wiele razy, kto mnie wyzywał na u@, to także zwracałem się stricte do Ciebie na czacie głosowym, gdy nikt się nie odzywał i obaj byliśmy "martwi". Chciałbym także, aby ktoś z TS3 przejrzał logi i dał znać, czy w tym czasie xNieznany, przebywał z kimś na kanale. Raz najwidoczniej się zapomniał i powiedział: "Ej, słuchajcie, mam taktykę na ten mecz, nie? *niesłyszalne* Jeżeli rozpier*olą cele..." i głos się urywa. Na moje pytanie "Jaki mecz?" - nie odpowiedział nic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • git zmienił tytuł na Skarga na opiekuna serwera /xNieznany/

Zacznę od sprostowania twojej wypowiedzi.

W dniu 27.07.2021 o 17:43, git napisał:

pomimo wielu zgłoszeń na czat "u@", admin ten nie reagował, zarzucając mi potem, że nie odpowiadałem na jego pytania, kto mnie obrażał. Oczywiście jest to kłamstwo

 Wypowiedź @ xNieznany nie była kierowana do Ciebie tylko do @ xFiRescreamelo, ponieważ to pytanie na serwerze zadawał właśnie temu graczowi po obrazie z Twojej strony.

 

Cytat

 

- zgłaszając wszystko na u@. Nic jednak nadal się nie ruszyło i w końcu dostałem informację, iż wpłynęła ta skarga.

Napisałeś na u@ żę ktoś cię obraża zapytałem 2 razy kto nie odpowiedziałeś.

 

 

Kolejną sprawą, którą należy sprostować jest :

W dniu 27.07.2021 o 17:43, git napisał:

Druga kwestia, to bezpodstawne zbanowanie gracza "Magus z Delta Force". Strony postępowania (nawet pełnomocnicy) mają prawo kierować się obiektywizmem. Jego zdaniem, to nie był mój głos i ma pełne prawo tak uważać i głosić taką opinię. To członkowie zespołu powinni wydawać ostateczną decyzję, a sam admin - jak domniemam - zbanował "Magusa", ponieważ chciał udowodnić swoją wyższość. Regulamin serwera Jailbreak, na dzień dzisiejszy, tj. 27 lipca 2021 r., nie uwzględnia tego typu czynów, a nałożenie 10. godzinnego bana, to nadużywanie funkcji.

 

Jeżeli gracz Magus z Delta Force poczuł się urażony banem ( który został nadany w nocy i podejrzewam, że nawet go nie zauważył ) i nie poczuwa się do odpowiedzialności, uważam, że sam powinien założyć nowy temat w dziale Skargi na admina/gracza , a samo podjęcie wątku w tym temacie uważam za niedorzeczne, ponieważ skarga tego nie dotyczy.

 

 

Co do samego oskarżenia opiekuna @ xNieznany : 

 

Na wskazanym przez Ciebie nagraniu z HLTV, widać ewidentnie prowokacje/obrazę gracza @ xFiRescreamelo , nie zostałeś ukarany od razu , dzięki graczowi Magus z Delta Force , który wprowadził w błąd opiekuna serwera zapewniając o Twojej niewinności. Twoja kultura na serwerze a na forum to widzę dwa różne światy, ponieważ na serwerze ma dużo do życzenia, chciałbym bardzo abyś na serwerze zachowywał się tak dyplomatycznie jak na forum. Co do samej obrazy na którą według Ciebie nie zareagował odpowiednio @ xNieznany

 

Cytat

xFiRescream :  po rodzicach smiec umi tylko

 

taka jedna lub dwie  linijki mogą umknąć każdemu przy dużej ilości graczy , częstych buntach , zwłaszcza jak jest się strażnikiem ( CT ) i trzeba dużo rzeczy na raz ogarnąć, po to właśnie istnieje dział Skargi na admina/gracza , w którym można zgłaszać wszelkie niedopatrzenia strażników/ adminów/ opiekunów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety @ git nie spodziewaj się tutaj sprawiedliwości, to tylko gierka komputerowa. Przede wszystkim osoby mniej znane, które w jakiś sposób chcą się obronić, to nic z tego nie wynika. Twoje argumenty są dość jasne i solidne co prawda, ale język, którego użyłeś w tym temacie niestety nie trafi w sedno, gdyż jest on zbyt trudny dla młodzieży obecnej na sieci. Chciałbym zaznaczyć, iż wybuchnąłem śmiechem w momencie, w którym przeczytałem, że @ Magus za swoje "śmieszkowanie" otrzymał bana - dość kontrowersyjne ze strony opiekuna i według mnie stronnicze podejście. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.07.2021 o 18:44, aDk napisał:

Jeżeli gracz Magus z Delta Force poczuł się urażony banem ( który został nadany w nocy i podejrzewam, że nawet go nie zauważył ) i nie poczuwa się do odpowiedzialności, uważam, że sam powinien założyć nowy temat w dziale Skargi na admina/gracza , a samo podjęcie wątku w tym temacie uważam za niedorzeczne, ponieważ skarga tego nie dotyczy.

Jeżeli (w domyśle tamta skarga) nie dotyczy tamtego czynu, to to, co popełnił "Magnus z Delta Force", nie powinno być brane pod uwagę i karane. Wytłumaczyłbyś mi, dlaczego tak orzekliście? Skoro nie jest to uwzględnione w regulaminie i nie było przedmiotem skargi? Jeżeli coś nie jest zabronione, to jest dozwolone, nie wspominając już o prawie do obiektywizmu. I co to ma znaczyć, że "nawet nie zauważył"? Przecież za bezpodstawnie orzekniętą karę, opiekun powinien ponieść konsekwencje.

 

W dniu 27.07.2021 o 18:44, aDk napisał:

Na wskazanym przez Ciebie nagraniu z HLTV, widać ewidentnie prowokacje/obrazę gracza @ xFiRescreamelo , nie zostałeś ukarany od razu , dzięki graczowi Magus z Delta Force , który wprowadził w błąd opiekuna serwera zapewniając o Twojej niewinności.

To, że mógł tak rzec i miał do tego prawo, wspomniałem już wyżej. Jeżeli jednak stwierdziłby, że jestem winny, to od razu zostałbym zbanowany? Napisałeś, że dzięki niemu nie zostałem zbanowany, a admin nie może mieć żadnych wątpliwości; opinia losowych graczy, nigdy nie powinna być powodem do ukarania, bądź też nie.

 

W dniu 27.07.2021 o 18:44, aDk napisał:

taka jedna lub dwie  linijki mogą umknąć każdemu przy dużej ilości graczy , częstych buntach , zwłaszcza jak jest się strażnikiem ( CT ) i trzeba dużo rzeczy na raz ogarnąć, po to właśnie istnieje dział Skargi na admina/gracza , w którym można zgłaszać wszelkie niedopatrzenia strażników/ adminów/ opiekunów.

"Taka jedna lub dwie linijki"? Przepraszam, a przejrzałeś "demko"? Jestem niemalże stuprocentowo pewny, że znalazłoby się ich co najmniej kilkanaście. Informuję także, iż edytowałem post i na końcu dodałem parę nowych zdań. Zdaję sobie, że właśnie po to istnieje dział "Skargi na admina/gracza", ale przepraszam, jak zrobiłem? Złożyłem właśnie w tym dziale skargę na admina.

 

Nie dość, że tak naprawdę nie odnosisz się do niczego, to jeszcze używasz pustych argumentów, które w żaden sposób nie bronią oskarżonego opiekuna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.07.2021 o 18:44, aDk napisał:

Wypowiedź @ xNieznany nie była kierowana do Ciebie tylko do @ xFiRescreamelo, ponieważ to pytanie na serwerze zadawał właśnie temu graczowi po obrazie z Twojej strony.

 

Cytat

 

- zgłaszając wszystko na u@. Nic jednak nadal się nie ruszyło i w końcu dostałem informację, iż wpłynęła ta skarga.

Napisałeś na u@ żę ktoś cię obraża zapytałem 2 razy kto nie odpowiedziałeś.

Kłamstwo. Była kierowana do mnie, przecież on dosłownie zacytował moją wypowiedź i odpowiedział, a raczej skłamał. Proszę, upewnij się dwa razy, co piszesz.

 

//EDIT: Po drugie, nie prostuje się czyichś wypowiedzi. Można ewentualnie objaśniać pewne kwestie, bądź próbować pozbywać się wszelkich niejasności. Ty nie robisz nic z tych rzeczy. 

Edytowane przez git
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadnego kolesiostwa nie było, lecz przyznaję się do błędu iż nie obejrzałem całego demka tylko przewinąłem do momentu gdy ty go obraziłeś i gdy magus mnie wprowadził w błąd.

Co do braku reakcji napisałem do ciebie kto cię obraża bo wysłałeś wiadomość coś typu (obraża mnie) reszty nie widziałem.

 

Co do bana od magusa źle ująłem powód magus dostał bana na 10 h za całokształt nie raz powinien dostać bana a mu odpuszczałem na co demka też się znajdą.

 

@ boyodostał bo się darł dostał na mape na co też jest demko więc nie rozumiem ?XD

                                                                                                        tło.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.07.2021 o 19:01, git napisał:

Wytłumaczyłbyś mi, dlaczego tak orzekliście?

 Orzekł to opiekun @ xNieznany stosując się do taryfikatora banów, nie ja tutaj jestem od decydowania.

 

Cytat

9. Wprowadzanie graczy w błąd - Ban od 5 minut do 12 godzin.

 

W dniu 27.07.2021 o 19:01, git napisał:

 I co to ma znaczyć, że "nawet nie zauważył"?

 To oznacza, że nie cieszą nas bany, które dajemy graczom dlatego opiekun @ xNieznanynadał bana graczowi w taki, sposób, że tak naprawdę po za wpisem w Bazę AmxBans gracz go nie odczuł, mimo wszystko ślad o przewinieniu pozostanie w bazie i może kiedyś ułatwić jakieś postępowanie.

 

W dniu 27.07.2021 o 19:01, git napisał:

Przecież za bezpodstawnie orzekniętą karę, opiekun powinien ponieść konsekwencje.

Kara była w pełni podstawna , proszę doczytać Regulamin i taryfikator banów.

 

Cytat

9. Wprowadzanie graczy w błąd - Ban od 5 minut do 12 godzin.

 

W dniu 27.07.2021 o 19:01, git napisał:

To, że mógł tak rzec i miał do tego prawo, wspomniałem już wyżej.

Trzeba brać odpowiedzialność za swoje działania, bądź wypowiedzi.

 

W dniu 27.07.2021 o 19:01, git napisał:

Napisałeś, że dzięki niemu nie zostałem zbanowany, a admin nie może mieć żadnych wątpliwości; opinia losowych graczy, nigdy nie powinna być powodem do ukarania, bądź też nie.

Tak dzięki niemu nie zostałeś zbanowany od razu, ponieważ pojawiły się nie pewności przez zaprzeczenie gracza co do Twojej winy. 

 

W dniu 27.07.2021 o 19:01, git napisał:

"Taka jedna lub dwie linijki"? Przepraszam, a przejrzałeś "demko"? Jestem niemalże stuprocentowo pewny, że znalazłoby się ich co najmniej kilkanaście

Przejrzałem nagranie HLTV, zgodzę się, że znalazłoby się tego więcej, dlatego też w skardze na tego gracza przyznałem Ci rację i jestem za ukraniem gracza.

 

W dniu 27.07.2021 o 19:01, git napisał:

Nie dość, że tak naprawdę nie odnosisz się do niczego, to jeszcze używasz pustych argumentów, które w żaden sposób nie bronią oskarżonego opiekuna.

Nie bronie opiekuna, stwierdzam tylko możliwości, które mogły wystąpić podczas zdarzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.07.2021 o 18:49, snuffy napisał:

Chciałbym zaznaczyć, iż wybuchnąłem śmiechem w momencie, w którym przeczytałem, że @ Magus za swoje "śmieszkowanie" otrzymał bana - dość kontrowersyjne ze strony opiekuna i według mnie stronnicze podejście.

Warto dodać że dziś z rana Magus dostał mute na mikrofon po czym nzy napisal na chacie ze nieznany kazal nie dawac mu unmute.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.07.2021 o 20:28, xNieznany napisał:

Żadnego kolesiostwa nie było, lecz przyznaję się do błędu iż nie obejrzałem całego demka tylko przewinąłem do momentu gdy ty go obraziłeś i gdy magus mnie wprowadził w błąd.

Tylko, że ja nie stwierdziłem, iż wtedy, na serwerze, doszło do tzw. kolesiostwa. Napisałem, że ta skarga zostanie zapewne odrzucona z tego powodu.

 

W dniu 27.07.2021 o 20:28, xNieznany napisał:

Co do braku reakcji napisałem do ciebie kto cię obraża bo wysłałeś wiadomość coś typu (obraża mnie) reszty nie widziałem.

Jak napisałeś? Gdzie? Pisałem z cztery razy na czacie "u@" jego nick, raz nawet mówiłem literalnie do Ciebie na czacie głosowym - dalej nie było żadnej reakcji z Twojej strony.

 

W dniu 27.07.2021 o 20:28, xNieznany napisał:

Co do bana od magusa źle ująłem powód magus dostał bana na 10 h za całokształt nie raz powinien dostać bana a mu odpuszczałem na co demka też się znajdą.

Najwidoczniej jednak, ten akurat czyn, jakimś trafem, przelał czarę goryczy. Z jednej strony piszesz teraz, że źle sformułowałeś uzasadnienie bana Magusa, a w tamtym momencie, bez zawahania, użyłeś słów "nadaje bana na 10 h za wprowadzanie administracji w błąd". Tak można działać w każdym przypadku - banować za coś, co się szczególnie nie spodobało adminowi, naruszając powagę "wielkiego opiekuna", po czym prostować oczywistą omyłkę pisarską na "za całokształt".

 

W dniu 27.07.2021 o 20:29, aDk napisał:

Orzekł to opiekun @ xNieznany stosując się do taryfikatora banów, nie ja tutaj jestem od decydowania.

Ale opiekun, swoimi decyzjami, związanymi z orzekaniem w dziale skarg, reprezentuje cały zespół serwera. Nie wypada pisać, że ta jedna osoba tak orzekła, bo na to macie wpływ też Wy - admini. Gdybyście naprawdę chcieli dla serwera, jak najlepiej, wszyscy bylibyście niezawiśli i sprzeciwiali się takim incydentom.

 

W dniu 27.07.2021 o 20:29, aDk napisał:
Cytat

9. Wprowadzanie graczy w błąd - Ban od 5 minut do 12 godzin.

 

W dniu 27.07.2021 o 19:01, git napisał:

 I co to ma znaczyć, że "nawet nie zauważył"?

 To oznacza, że nie cieszą nas bany, które dajemy graczom dlatego opiekun @ xNieznanynadał bana graczowi w taki, sposób, że tak naprawdę po za wpisem w Bazę AmxBans gracz go nie odczuł, mimo wszystko ślad o przewinieniu pozostanie w bazie i może kiedyś ułatwić jakieś postępowanie.

Z jednej strony może być to małe faux pas, z drugiej strony - taryfikator powinien działać w ramach i granicach regulaminu. I w czym ma ułatwić, skoro powód kary jest totalnie bezsensowny?

 

W dniu 27.07.2021 o 20:29, aDk napisał:
W dniu 27.07.2021 o 19:01, git napisał:

Przecież za bezpodstawnie orzekniętą karę, opiekun powinien ponieść konsekwencje.

Kara była w pełni podstawna , proszę doczytać Regulamin i taryfikator banów.

J. w.

 

W dniu 27.07.2021 o 20:29, aDk napisał:
W dniu 27.07.2021 o 19:01, git napisał:

To, że mógł tak rzec i miał do tego prawo, wspomniałem już wyżej.

Trzeba brać odpowiedzialność za swoje działania, bądź wypowiedzi.

 

O tym także wspomniałem w moich wcześniejszych postach.

 

Cytat

Druga kwestia, to bezpodstawne zbanowanie gracza "Magus z Delta Force". Strony postępowania (nawet pełnomocnicy) mają prawo kierować się obiektywizmem. Jego zdaniem, to nie był mój głos i ma pełne prawo tak uważać i głosić taką opinię.

 

Z jednej strony @ xNieznanypisze o tym, że jednak nie o to mu chodziło i nie zbanował Magusa za to, iż ten stwierdził, że to nie mój głos, tylko za całokształt. Z drugiej strony, Ty nadal bronisz tej wersji z "wprowadzaniem błąd".

 

W dniu 27.07.2021 o 20:29, aDk napisał:
W dniu 27.07.2021 o 19:01, git napisał:

Napisałeś, że dzięki niemu nie zostałem zbanowany, a admin nie może mieć żadnych wątpliwości; opinia losowych graczy, nigdy nie powinna być powodem do ukarania, bądź też nie.

Tak dzięki niemu nie zostałeś zbanowany od razu, ponieważ pojawiły się nie pewności przez zaprzeczenie gracza co do Twojej winy. 

Tutaj też zaprzeczasz @ xNieznany- on napisał na forum, a także stwierdził w tamtym momencie na serwerze, że nie miał pewności, kto wypowiedział słowa, będące przedmiotem skargi posiadacza multikonta. Ty piszesz, że dzięki Magusowi nie zostałem zbanowany od razu, co jest kłamstwem. Opinia wyrażona przez Magusa, nie miała żadnego wpływu na dalsze czynności.

 

W dniu 27.07.2021 o 20:29, aDk napisał:
W dniu 27.07.2021 o 19:01, git napisał:

"Taka jedna lub dwie linijki"? Przepraszam, a przejrzałeś "demko"? Jestem niemalże stuprocentowo pewny, że znalazłoby się ich co najmniej kilkanaście

Przejrzałem nagranie HLTV, zgodzę się, że znalazłoby się tego więcej, dlatego też w skardze na tego gracza przyznałem Ci rację i jestem za ukraniem gracza.

Dokładnie, masa impertynencji w kierunku mojej osoby, wiele moich zgłoszeń na "u@", a opiekun dalej "nie widział".

 

W dniu 27.07.2021 o 20:29, aDk napisał:
W dniu 27.07.2021 o 19:01, git napisał:

Nie dość, że tak naprawdę nie odnosisz się do niczego, to jeszcze używasz pustych argumentów, które w żaden sposób nie bronią oskarżonego opiekuna.

Nie bronie opiekuna, stwierdzam tylko możliwości, które mogły wystąpić podczas zdarzenia.

Przecież dosłownie napisałem, że nie bronisz opiekuna, bo te argumenty nie mają żadnego pokrycia w rzeczywistości. Chociaż używając fraz, typu "mógł nie widzieć", "gracz go nie odczuł" (wcześniej zakładając, że jednak mógł), "wypowiedź nie była kierowana do Ciebie", etc. od razu pokazujesz, że go bronisz. I ja nie mówię tutaj jedynie o stronniczości, bo tutaj nawet nie ma, co dyskutować.

 

 

 

 

Pragnąłbym, aby skarga ta została uchylona i przekazana do kogoś spoza społeczności Jailbreak'a, w celu sprawiedliwego rozstrzygnięcia sprawy, z tego względu, iż wszyscy admini tego serwera, są w mniejszym, bądź w większym stopniu stronniczy, ale zdaję sobie z tego sprawę, że do tego nie dojdzie, ponieważ orzeczenie, mogłoby uderzyć w zespół serwera Jailbreak. Ciekawi mnie tylko powód odmowy, aby nie doszło do tego precedensu - admini z innych serwerów nie znają się na Jailbreak'u/nie znają sprawy (pomimo tego, że sami admini JB wiedzą chyba mniej, niż reszta społeczności)/nie będziesz mówił nam co mamy robić/bezsensu, abyśmy specjalnie angażowali inne osoby dla takiej błahostki? Czy coś bardziej kreatywnego?

Edytowane przez git
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawdę, to wypowiadając się @ aDkw tym temacie, tworzysz niepotrzebny off-top. Sprawa nie dotyczy Ciebie, a wszystkie rzeczy, które "wnioskujesz", są jedynie Twoim obiektywnym spojrzeniem na sprawę, korzystając ze źródeł, które są ogólnodostępne i do podobnych, bądź odmiennych konkluzji mógłby dojść każdy. Mam nadzieje, że nie obrazisz się, jeżeli spostrzegę, że przy tym procesowaniu, nie potrzebujemy Ciebie w roli mecenasa, tylko kogoś, kto wyda sprawiedliwy wyrok? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

@ xNieznanydostaje 1/3 ostrzeżeń, zostanie to wpisane na forum. Nie ma możliwości wierzyć komu kolwiek na słowo. A przeglądać należy wszystko dokładnie. Jeśli takie sytuacje będą się powtarzać, wyciągnę z tego poważniejsze konsekwencje 

Dodatkowo po moim powrocie z delegacji. 

Dokładnie przejrzeć, czy byli tam inni admini i wyciągnę konsekwencje za brak reakcji 

 

 

 

@ git tobie rownież się przyjrzeć. Szkoda że Twoja kultura osobista na "Forum" nie dorównuje na serwerze.  W logach jest wszystko, nie tylko co się stało dziś, czy co widać na demku.  

 

2. SERWER jb i błędy adminów/opiekunów to nasz obowiązek. Do administracji forum to możesz skargę napisać na moją osobę.

 

jak napisałem wyżej, po powrocie z delegacji zajmę się wami wszystkimi 

 

 

 

 

 

skarga_przyjeta.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie