Skocz do zawartości

Zablokowane Dlaczego zainteresowałem się Polityką?


Rekomendowane odpowiedzi

indeks.png

a9ZIXZa.png.e536bb80078a19daf6b097ffd8b2f840.png.0e5288ba307def5d4409db0f2fe3945d.png.dae448df80f38cee3ff403094bef5352.png

Wstęp

 

Cześć,

Tym razem może coś dla odmiany. Chciałbym podzielić się z Wami częścią mojego życia, a mianowicie chodzi Mi o dział związany z polityką. Opowiem mniej więcej od jakiego momentu zacząłem się interesować tą ważną dziedziną życia, która jest bardzo kluczowa dla funkcjonowania naszego państwa, a także innych na całym świecie. Jeżeli nie będzie umiejętnego zarządzania państwem i jego funduszami to wiadomo, że sytuacja też będzie gorsza, niż w innym państwie, które zarządzane jest w lepszy sposób. Oczywiście nie zawsze tak jest, ponieważ przykładowo biedniejsze państwo, które stawia na kapitalizm może się mniej więcej równomiernie rozwijać niż państwo, w którym rozwój praktycznie zatrzymał się na socjalizmie, ale w przeszłości dorobiło się bardzo wysokiej pozycji gospodarczej.

Wiele osób mówi, że nie interesuje ich ta dziedzina życia, na przykład młodzi, gdzie statystyki głosowania w wyborach w przedziale osób najmłodszych, które są uprawnione do głosowania są zazwyczaj najniższe. Obecnie młodzież stawia na Lewicę lub Konfederację, jeżeli chodzi o Polskę. Wierzą w socjalizm, tolerancyjność, nienawiść do Kościoła lub w kapitalizm, szacunek do religii chrześcijańskiej. Jestem osobą, która stawia na Janusza Korwin Mikke i zgadzam się z Jego programem gospodarczym i o tym Wam trochę poopowiadam, ponieważ samo z siebie to się nie wzięło.

 

Moja historia

 

W przeszłości byłem młodzieńcem, który miał nijakie pojęcie o tej dziedzinie życia. Czasami obserwowałem w telewizji różne najważniejsze momenty w polityce, na przykład wybory na Prezydenta. Nie byłem świadomy, że partie, które lądują zazwyczaj w drugiej turze wyborów mają sporo za uszami, a po drugie praktycznie w ogóle się tym nie interesowałem i jak miałem okazję rozmawiać z babcią, to trochę Mi opowiadała na ten temat. Moja babcia sporo interesuje się polityką. Zazwyczaj śledzi TVN i sporo wie bardziej od tej lewicowej strony. W artykule o tym czy Hitler był prawicowcem lub lewicowcem mówiłem, że sam podział na lewicę i prawicę jest po prostu głupi, ale jak już jest, to należałoby się do niego odnieść. Właśnie dzięki babci początkowo mogłem odkryć te podstawy, co w ogóle dzieje się w naszym państwie i stopniowo starałem się to pogłębiać. Trzy lata wstecz dowiedziałem się o istnieniu Partii Korwin, której prezesem jest Janusz Korwin Mikke. Później nadszedł moment, kiedy Mój stary kolega, z którym już niestety nie miałem kontaktu zaczął udostępniać posty Korwina, a także należał do Jego młodzieżówki. Później przed wyborami do Europarlamentu postanowili połączyć się w trzy partie polityczne, o których wspominałem w artykule o Adolfie Hitlerze i od tej pory już na dobre zacząłem pogłębiać wiedzę polityczną, a także zacząłem się dowiadywać dzięki nim co dzieje się w polityce. Miałem również okazję uczestniczyć w spotkaniu z Panem Posłem Konfederacji i tam później spotkałem się z tym kolegom, który udostępniał posty Korwina na Facebooku i od tej pory odnowiliśmy kontakt. Nie wiem, czy jest to dobry kierunek, aczkolwiek na razie nie widzę sensownej alternatywy w polskiej polityce, ponieważ te partie, łącznie z aktualną rządzącą są po prostu złe i nie spełniają moich kryteriów, jeżeli chodzi o pewne poglądy polityczne.

Równie dobrze wiem, że zapewne Konfederacja również nie jest święta i może mieć coś za uszami, ale Moim zdaniem jest to najbardziej sensowniejsza opcja w polskiej polityce. Jest to również dobre źródło informacji, ponieważ wyżej wspominałem, że dzięki nim dowiedziałem się sporo informacji na temat tego co dzieje się w Polsce, a także w innych częściach świata, na przykład w Stanach Zjednoczonych.

Zobaczymy w przyszłości, czy poszedłem w dobrym kierunku politycznym. Traktuje to bardziej jako hobby, ponieważ w przyszłości zamierzam pracować w swoim zawodzie jakim jest Technik Informatyk, ale jak wiadomo przyszłość pokaże. Mam nadzieję, że będzie dobrze.

 

Przed Moim urlopem obiecałem Wam pewien artykuł, więc postanowiłem, że to będzie pewna forma tego i przy okazji opowiem o swojej pasji w życiu.

a9ZIXZa.png.e536bb80078a19daf6b097ffd8b2f840.png.0e5288ba307def5d4409db0f2fe3945d.png.dae448df80f38cee3ff403094bef5352.png

Pozdrawiam

@ empi^(

 

 

Edytowane przez empi^(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Borowik odpiął i polecił ten temat
W dniu 13.07.2021 o 22:39, empi^( napisał:

najbardziej sensowniejsza

Najsensowniejsza lub najbardziej sensowna*

W dniu 13.07.2021 o 22:39, empi^( napisał:

dowiedziałem się sporo informacji na temat

Dowiedziałem się sporo na temat*

W dniu 13.07.2021 o 22:39, empi^( napisał:

tym kolegom

Tym kolegą* (kolegom używamy w liczbie mnogiej)

Darmowy hosting zdjęć i obrazków
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Gość usunał z polecanych temat
  • Gość zablokował ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie