Skocz do zawartości

Zapowiedziano PGL Major Stockholm 2021 w CS:GO! W puli nagród 2 miliony dolarów


Rekomendowane odpowiedzi

Moderator

Valve uderzyło dziś znienacka! Oto bowiem zapowiedziano PGL Major Stockholm 2021, czyli pierwszy od dwóch lat współorganizowany przez twórców Counter-Strike’a turniej, którego łączna pula nagród ma wynieść aż 2 miliony dolarów! To dwa razy więcej niż można było wygrać na Majorze dotychczas.

 

– Chciałbym zaznaczyć, że zarówno ja, jak i moi partnerzy jesteśmy pasjonatami CS-a. Dorastaliśmy, oglądając, jak ta gra staje się coraz większa i większa, rosnąc w tym samym tempie, jak rosła nasza firma – przyznał Silviu Stroie, dyrektor generalny PGL. – Mamy ponadczasowe wspomnienia dotyczące naszych dawnych turniejów Counter-Strike’a i szczerze mówiąc, wiele zawdzięczamy tej grze, zarówno jako gracze, jak i jako całe przedsiębiorstwo. Wierzymy, że ta społeczność zasługuje na najlepszy produkt, jaki ta marka kiedykolwiek widziała. Naszym celem jest celebrowanie gry w najlepszy możliwy sposób, dlatego też będziemy nad tym ciężko pracować – dodał.

 

 

Sztokholmski Major CS:GO odbędzie się między 23 października a 7 listopada 2021 roku, z czego główna część zawodów zaplanowana na 4-7 listopada, będzie mieć miejsce w Ericsson Globe, oddanej do użytku w 1989 hali sportowej, której łączna pojemność może wynieść nawet 16 tysięcy osób.

Najważniejszy jest jednak fakt, że uczestniczące w zawodach drużyny będą mogły wzbogacić się w sumie aż o 2 miliony dolarów, podczas gdy od 2016 na Majorach można było wygrać „tylko” 1 milion. Oznacza to dwukrotny wzrost, aczkolwiek warto mieć na uwadze, iż może to mieć związek z faktem, że będzie to jedyna w tym roku impreza tego typu, poczas gdy od kilku lat corocznie organizowana po dwa takie turnieje.

 

Przypomnijmy, że ostatnimi współorganizowanymi przez Valve zawodami był StarLadder Berlin Major 2019, który odbył się na przełomie sierpnia i września 2019 roku. Potem kolejnego Majora, który po raz pierwszy w historii miał odbyć się w Brazylii, miało zorganizować ESL, ale sytuacja zdrowotna na świecie sprawiła, że termin imprezy został najpierw zmieniony, a następnie do odwołania zawieszono związane z nią plany. Tym samym po raz pierwszy w historii najważniejszy turniej na scenie Counter-Strike’a odbędzie się w stolicy Szwecji. Po raz trzeci swój wkład w jego organizację będzie mieć natomiast PGL, które w 2015 roku pomagało przy DreamHack Open Cluj⁠-⁠Napoca, a w 2017 przygotowało PGL Major Kraków.

 

Na ten moment nie znamy zbyt wielu szczegółów na temat nadchodzących zawodów. Organizatorzy zapowiedzieli, że w wydarzeniu weźmie udział publiczność, ale szczegółów dotyczących biletów nie ujawniono. To, a także informacje na temat formatu czy też obsady komentatorskiej, poznamy dopiero w przyszłym, nieokreślonym jeszcze terminie. Nadal też czekamy na objaśnienie kwestii eliminacji oraz rozpoczętego jeszcze w tamtym roku cyklu RMR, który z konieczności zastąpił stosowane dotychczas Minory.

 

Źródło: cybersport.pl

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Junior Admin

Jak dożyję to obejrzę Maojra <3 

sygna.png

 

Aktualny Junior Admin Sieci Csowicze.pl

Specjalista IPS'a a także Pomoc Techniczna Sieci.

 

♛  Nie odpisuję na "siema, jesteś ?" itp

♛ Używaj polskich znaków, pisz gramatycznie przy tym używaj znaków interpunkcyjnych. Nie jestem kryptologiem i nie będę łamać Twojego 'szyfru'.

♛ Zaczynając rozmowę przedstaw się i od razu przejdź do konkretów.

                                                                                                                              

♛  MOJE WIERSZE  ♛

————————————————————

DEDYKACJA DLA PRZYJACIÓŁ -  KLIK

DEDYKACJA DLA KLUSII i QUARDASA - KLIK

DEDYKACJA DLA DOMINIKA [PAN TRUSKAWA] - KLIK

————————————————————

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • resk1z zablokował ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...