Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Sign in to follow this  
SzusteR

[Poradnik] Ustawienie Cuboida i wiele więcej.

Recommended Posts

5fmpaAj.gif


 


                                                               1bf8zTE.gif


 


 


 


 


 


 


Witam Serdecznie  :)


 


Tak jak w temacie, dzisiaj powiem wam jak ustawić cuboida.


 


Co to jest ogólnie cuboid?


 


Cuboid - jest to plugin, który odgrywa bardzo ważną rolę na serwerach. Ponieważ dzięki niemu mamy możliwość zablokować graczom niszczenia bloków, pvp oraz wybuchy creeperów na danym obszarze (o ile dobrze pamiętam xD)


A więc zaczynamy!


 


Pierwszym naszym zadaniem będzie zaznaczyć kąty obszaru, na którym chcemy sobie postawić cuboida.


 


Do zaznaczenia obszaru przyda nam się następująca komenda:


 


//wand - za pomocą tej komendy dostajemy siekierkę dzięki której zaznaczamy obszar.


 


Gdy już zaznaczymy dany obszar to wpisujemy następującą komendę:


 


/region define [Nazwa] - dzięki tej komendzie stawiamy cuboida na danym zaznaczonym obszarze. Np. /region define [spawn]


 


Jeśli już stawiliśmy cuboida i chcemy aby gracze nie mogli z sobą walczyć np. na spawnie to przyda nam się komenda:


 


/region flag [Nazwa] pvp deny - ta komenda wyłącza nam pvp np. na spawnie gdy wpiszemy następująco: /region flag[spawn] pvp deny


 


Jeśli macie ustawionego cuboida oraz wyłączyliście pvp, a denerwują was wybuchają creeperów to mam również na to radę.


 


Do tego przyda na się komenda /region flag [Nazwa] creeper-explosion denny, która wyłącza wybuchy creeperów na danym obszarze np. /region flag [spawn] creeper-explosion denny.


 


To byłoby na tyle w dzisiejszym poradniku  :) 


 


Jeśli poradnik wam pomógł to wspomnijcie o tym w komentarzu  :)


 


Do zobaczenia w kolejnych poradnikach, pozdrawiam


Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

 • Similar Content

  • By SoLLuffka
   LISTA ADMINISTRACJI SERWERA JAILBREAK
    
   ------------------------------------------------------------------------------------------------
   @ SoLLuffka✉️[Steam] | ⏰ Statystyki online: [GT]
   @ esej✉️[Steam] | ⏰ Statystyki online: [GT]
   ------------------------------------------------------------------------------------------------
    

    
   ------------------------------------------------------------------------------------------------
   @ Qu3Ry!1.6✉️[Steam] | Ostrzeżeń: 1/3 | ⏰ Statystyki online: [GT]
   @ FooL Hack✉️[Steam] | Ostrzeżeń: 1/3 | ⏰ Statystyki online: [GT]
   @ Mortadela1.6✉️[Steam] | Ostrzeżeń: 0/3 | ⏰ Statystyki online: [GT]
   @ Turrok121.6✉️[Steam] | Ostrzeżeń: 0/3 | ⏰ Statystyki online: [GT]
   @ Sibiskuit1.6✉️[Steam] | Ostrzeżeń: 0/3 | ⏰ Statystyki online: [GT]
   @ speed✉️[Steam] | Ostrzeżeń: 0/3 | ⏰ Statystyki online: [GT]
   @ ~Head4YOU`1.6✉️[Steam] | Ostrzeżeń: 0/3 | ⏰ Statystyki online: [GT]
   ------------------------------------------------------------------------------------------------
    
   *A* - Oznaczenie osób od których wymagamy większej aktywności na serwerze, jeśli sytuacja nie poprawi się przez najbliższe 7 dni od oznaczenia dostaną one ostrzeżenie a w następnym cyklu degradacje ze stanowiska.
  • By ferstel
   Witajcie!
    
   Piszę ten temat ponieważ dużo osób nie rozumie, bądź nie zna poleceń które są wydawane przez strażnika. W tym temacie postaram się wam wytłumaczyć jak najlepiej i jak najczytelniej 8 podstawowych poleceń używanych na serwerze JailBreak. Tak więc zacznijmy!
    
   1. Ustawienie się pod tylną ścianą względem WEJŚCIA
   Np.

    
   2. Ustawienie się pod tylną ścianą względem WYJŚCIA
   Np.

    
   3. Zwykły bezruch - jest to komenda podczas której więźniowie mogą robić dosłownie WSZYSTKO, za wyjątkiem poruszania się.
    
   4. Bezruch do odwołania - jest to komenda podczas której więźniowie mogą tylko i wyłącznie poruszać myszką oraz bić pięścią.
    
   5. Pierwsza reakcja - jest to komenda podczas której pierwsza osoba która wykona dane polecenie np. podskocz, może wybrać jakąś osobę do przeżycia/zabicia.
    
   6. Ostatnia reakcja - jest to komenda podczas której ostatnia osoba która wykona dane polecenie np. podskocz, zostaje zabita.
    
   7. Odwołanie wszystkich nakazów i zakazów - jest to komenda która odwołuje wszystkie wcześniej wydane polecania.
    
   8. Rozpoczynam lub kończę zabawę w... - jest to komenda która rozpoczyna jakąkolwiek zabawę oraz kończy ją.
  • By FooL Hack
   "Mod Typu Jailbreak" - Poradnik zapraszam.
   Witam Was bardzo serdecznie, a dzisiaj skłoniłem się do napisania czegoś innego. Jak widzicie po tytule postu chodzi o mod serwera jailbreak, ale co dokładnie będę pisał? W tym poradniku chce Wam przedstawić ten mod bliżej. W większości z Was grało na pewno na tym modzie, więc wie jak ten mod jest trudny do ogarnięcia pod względem ftp. Już na samym początku chciałem napisać, że poradnik będzie napisany w 100% prze zemnie, ponieważ gram na tym modzie sporo czasu i wiem jak on funkcjonuje. Zapraszam do czytania, a na samym końcu prosiłbym o Wasze zdanie na temat tego postu, tylko prosiłbym Was o nie takie teksty "Ale gó**o...". Jeśli się Wam nie podoba, to prosiłbym o napisanie, dlaczego? Podać kilka argumentów.
    
   Zaczniemy od samego moda. Co to jest jailbreak? Jailbreak jest modem niestety najtrudniejszym ze wszystkich istniejących pod względem pluginów. Osoba, która nie ogarnie budowy owego moda i nie będzie wiedział jak go poprowadzić, aby jakoś się rozwijał, to mu po prostu serwer nie wyjdzie. Nad tym modem trzeba spędzić dużo czasu, ponieważ najwięcej problemów ze wszystkich serwerów jest właśnie on. Jailbreak jest modem typowo dla osób, które potrafią kreatywnie myśleć oraz mają różne pomysły na rozwój na dalszy przebieg serwera.
    
   Króciutko wyjaśnię Wam na czym ten mod polega. Wchodząc na serwer i klikając Tab mamy już na ekranie pokazane pierwsze wskazówki. Pierwsza z nich to podział na drużyny. Mamy ich dwie więźniowie, którzy mają obowiązek słuchać się prowadzącego i wykonywać jego polecenia poprawnie oraz strażnika, który wydaje polecenia i tworzy różne rodzaje zabaw/gier, aby atmosfera na serwerze była na jak największym poziomie. CT może wydawać różne polecenia, ale na samym początku najważniejszym poleceniem jest te pierwsze, ponieważ bez niego nie rozpocznie się runda. Przykładem takiego pierwszego polecenia jest "Po otwarciu się Waszych cel, robicie krok przed cele i macie bezruch do odwołania". Tych pierwszych poleceń jest bardzo dużo. Możecie gdzie konstruować na różne sposoby. Na przykład dodając zdanie, że więźniowie mają jakieś zakazy, np.: zakaz wychodzenia z celi do odwołania. Takimi poleceniami bardziej rozkręcicie atmosferę na serwerze i zmusicie więźniów do dokładnego słuchania ze zrozumieniem. Jeszcze jedna ważna sprawa, jeśli wydajecie polecenia, nie mogą one być za długie oraz za trudne. Zawsze w regulaminie zobaczycie punkt "Pierwsze polecenie ma być proste" i tego należy się trzymać.
    
   Kolejną fajną rzeczą są różne dodatki. Chodzi mi tu o takie dodatki, które ułatwiają nam życie na serwerze. Takim dodatkiem może być VIP lub SVIP. Każda z tych usług jest do kupienia pod komendą /sklepsms i posiada ona różne ciekawe przywileje:
   VIP:
   - 3 skoki. ( ułatwiają nam wejście w takie miejsce, gdzie strażnik na dole nie będzie miał jak tam wejść w krótkim czasie, więc mamy czas na to aby się schować lub uciec do GR - Gun Room. )
   - Szczęśliwe losy. ( mam na myśli ruletkę, w której każda osoba - oprócz vip'a i svip'a, może wylosować dobrą rzecz lub złą. Zaś vip i svip najczęściej mają dodane takie opcje, że nie mogą wylosować nic złego, np.: kopniaki, utrata hp, śmierć. )
   - BH - BunnyHop. ( na niektórych serwerach możecie dostrzec, że na serwerze osoba z usługą vip dziwnie skacze i przy tym porusza się cały czas do przodu, to jest spowodowane tym, że usługa VIP ma dodany BunnyHop, dzięki któremu łatwiej jest uciekać. )
   SVIP:
   - 4 skoki. ( mogą wejść w lepsze miejsca niż VIP, np.: dach wieży na jail_facebook. )
   - BH - BunnyHop. ( ta usługa na 100% posiada ten przywilej. )
   - Szczęśliwe losy
   - Złote bronie. ( jak gracie w CT, to możecie zobaczyć złote ak, m4a1 lub deagl. Te bronie mają większy dmg niż normalne ak, m4a1 lub deagl. )
   - Zwiększony dmg o x2. ( czasami tak jest )
   - Inne modele na start. ( czasami )
   - Zestaw granatów ( na większości serwerów SVIP dostaje na rozpoczęcie zestaw granatów, HE, Flesh, Smoke )
    
   Idziemy dalej. Kolejną rzeczą jest komenda /ruletka lub /los ( każda działa tak samo. ). Daje nam szansę na trafienie czegoś dobrego lub złego jako zwykły gracz bez usług. Możemy trafić, np.: deagl z jednym ammo, awp z jednym ammo, BH, ale też można trafić -10 hp, śmierć. Później mamy komendę /sklep. Kiedy to wpiszemy pojawi nam się sklep. Tam możemy kupować różne rzeczy za dolary.
    
   Teraz przyjdziemy do wymienienia wszystkich PODSTAWOWYCH zabaw na serwerze jailbreak przez komendę /zabawy.
   Lista zabaw:
   - Killday, jest ona podstawową zabawą, która polega na walce pomiędzy więźniami. Po określonym czasie więźniowie dostają te same bronie i się zabijają. Ostatni więzień, który wygra otrzymuje życzenie.
   - FreeDay, ta zabawa najczęściej występuje w niedziele co tydzień. Polega ona na to, że więźniowie mają wolny dzień od poleceń, które wydaje strażnik. Więzień może zrobić wszystko, ale musi liczyć się z tym, że jeśli zrobi coś nie tak, np.: wejdzie do GR i weźmie bron, zacznie strzelać do strażnika, to wtedy CT może go zabić.
   - Ganiany, jedna z zabaw, która jest z nienawidzona przez zwykłych graczy, ale lubiana przez VIP'a lub SVIP'a. Polega ona na to, że strażnik nie może wyjść z GR przez jakiś czas, a wtedy więźniowie mają czas na ucieczkę. Po określonym czasie strażnik wychodzi z GR i zaczyna gonić więźniów, jeśli złapie jakiegoś TT ma prawo go zabić.
   - Chowany, jest to zabawa, która polega na tym, że więźniowie mają czas na schowanie się. Po czasie określonym cały ekran jest czarny, a CT szuka graczy po przez użycie latarki (F), jeśli znajdzie więźnia klika e i pyta się o kolor, jeśli więzień wybierze, wtedy strażnik musi zmienić kolor latarki. Trafienie tego koloru samego lub białego oznacza przeżycie.
   - Wojna Gangów, więźniowie są podzieleni na grupy, po określony czasie jest walka pomiędzy grupami.
   Ostatnia rzecz, to lista zabaw, które może dać prowadzący podczas swojego prowadzenia.
   Lista zabaw:
   - Prawda/Fałsz ( wiecie o co chodzi, więc nie trzeba tłumaczyć. )
   - Szkoła ( gracz podaje klasę oraz przedmiot, Ty zadajesz pytanie. )
   - Mam talent (  wiecie o co chodzi, więc nie trzeba tłumaczyć. )
   - Stołówka ( każesz powiedzieć/napisać co by zrobili Ci smacznego na śniadanie/obiad/kolacje. )
   - Krwawe/Szybkie paluszki ( wiecie o co chodzi, więc nie trzeba tłumaczyć. )
   - Quiz ( wiecie, więc nie tłumacze. )
   - Pary ( musi być liczba nieparzysta, na strzał więźniowie szukają pary, jedna osoba kuca, druga wskakuje na głowę. )
   - Kolorki ( wiecie o co chodzi )
   - Ostatnia reakcja ( wiecie o co chodzi )
   - Pierwsza reakcja ( NIE MOŻNA ZABIJAĆ, ANI KARNIAKOWAĆ )
   - Wojsko ( jak w wojsku, co każesz oni robią )
   - Lustro ( łatwe, to co Ty robisz, oni robią na odwrót, np.: Ty skaczesz, oni kucają )
    
   Poradnik jest mój zakaz kopiowania !
    
    
  • By RumcajsJumper
   Wzór oraz wymagania na dołączenie z serwerem do sieci serwerów CSowicze.pl znajdziecie niżej:
    
   Gwarantujemy:
    
   Uprawnienia Moderatora w dziale Twojego serwera, Ranga Właściciel Serwera na forum, Dostęp do rozmów administracji = ukrytych działów, Współpracę z młodym jak i starszym, uczciwym i dynamicznym zespołem, Pomoc techniczną, Miejsce serwera w tabeli serwerów, Dział serwera na forum, Reklamę poprzez publikację kodu reklamy serwera w reklamie sieci, facebook'a, grupę STEAM, YouTube, bannery na stronie głównej, itp., Zdobywanie nowych doświadczeń, SklepSMS oraz Amxbansa  | Sourcebans na Twój serwer, Zniżkę na zakup reklam na stronie CSSETTI, i wiele innych praw i przywilejów. Czyli w skrócie: to wszystko, co przysługuje każdemu z naszych serwerów i ich Opiekunom
    
    
   Czego oczekujemy?
    
   Oczekujemy chęci do pracy, Serwer musi być w miarę rozkręcony (nie może stać pusty 24/7), Serwera minimum 20 slotów (wyjątkiem są mody typu Aim/Awp), Podpięcia się pod współpracę z serwisem cssetti.pl, Wieku właściciela minimum 16 lat (dojrzałość / odpowiedzialność), Rozwijania serwera pod kątem naszej długofalowej współpracy, Uczciwości i zaangażowania, Udostępnienie serwera / zrobienie subkonta dla właściciela sieci  RumcajsJumper ! UWAGA!! NIE CHCEMY BYŚCIE DAWALI NAM SERWERÓW NA WŁASNOŚĆ !
    
   Jeżeli spełniasz wymagania i chciałbyś dołączyć do jednej z najbardziej rozpoznawalnych Sieci Serwerów Counter-Strike w Polsce, nie czekaj i napisz podanie z prośbą o dołączenie.
    
   Wzór o dołączenie do CSowicze.pl:
    
   Gra:
   Typ Serwera:
   Link GameTracker:
   Hosting:
   Dlaczego Chcesz Do Nas Dolaczyć:
   Wiek właściciela serwera:
   Udostępniasz usługi na serwerze do konkursów [Tak/Nie]:
   Udostępniasz serwer na konto sieci [Tak/Nie]:
   Kontakt:
    
    
    
   UWAGA:
   * Serwer nie musi być z gry Counter-Strike 1.6 - dopuszczamy także inne propozycje.
 • Recently Browsing   0 members

  No registered users viewing this page.

×

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.