Skocz do zawartości
FAME MMA 21 - ZGARNIJ PSC ×

Zablokowane [Artykuł] Odejście Xaviego z Barcelony


EXTREME c(:

Rekomendowane odpowiedzi

uid_03f15cc399c64bccb3a90d2a3134afc9_width_1200_play_0_pos_0_gs_0_height_678_xavi-fot-getty.jpg

 

 

FC Barcelona aktualnie zajmuje trzecie miejsce w La Lidze, tracąc 10 do lidera Realu Madryt. Drużyna Xaviego ma kłopoty z utrzymaniem optymalnej formy, a bramki stracone w ostatnich meczach wywołały falę krytyki w mediach. Po przegranej 2:4 z Gironą i 2:3 z Royal Antwerp, Xavi musiał odpowiedzieć na pytania o swoją przyszłość w klubie.

 

 

 

Nie myślałem o rezygnacji. Wręcz przeciwnie, jestem jeszcze bardziej zaangażowany w pracę. Nie chcę ponieść porażki, szczególnie w klubie mojego życia. Cały czas możemy mieć świetny sezon. Wierzę w ten projekt i w zawodników. Mam bardzo dobre relacje z Deco, jak i z prezydentem klubu. Współpracuje nam się bardzo dobrze od dwóch lat. Jesteśmy w połowie drogi do stworzenia wspaniałej Barcelony. Dziwię się, że ludzie przestają w nas wierzyć, gdy znajdujemy się na pierwszym zakręcie. Wszyscy musimy być zjednoczeni, a widzę w mediach, że tak nie jest - mówił Xavi

 

 

 

Mimo że Xavi nie rozważał rezygnacji, to toż po przegranym meczu z Villarealem  dziennikarze zastanawiali się nad jego przyszłością w klubie.

Krytyka w mediach i coraz mniej wierzący kibice sprawiły, że decyzja Xaviego o odejściu była szokująca, zwłaszcza dla zawodników FC Barcelony, którzy nalegali, by Xavi przemyślał sprawę jeszcze raz.

 

Decyzja o mojej rezygnacji została podjęta dawno temu, nasza praca nie jest wystarczająco doceniana. Szczerze mówiąc, zdecydowałem o odejściu na początku sezonu - stwierdził Xavi.

 

 

Xavi ocenił, że czuje się też zmęczony swoją pracą i że będzie chciał zrobić sobie co najmniej sezon przerwy.

Mam czyste sumienie, że zrobiłem dla tego klubu wszystko, co w mojej mocy, dostosowując się do okoliczności, znając skomplikowaną sytuację

Xavi wyznał, że może powrócić do klubu, ale nie w najbliższej przyszłości.

 

Nie wykluczam powrotu, ale teraz myślę, że mnie nie potrzebują. Już podjąłem decyzję - przyznał.

 

Odejście Xaviego z FC Barcelony to duży cios dla klubu, który aktualnie zajmuje trzecie miejsce w tabeli La Ligi z dorobkiem 51 punktów.

Do prowadzącego Realu Madryt traci 10 punktów a do drugiej Girony 5 punktów. 

Xavi odejdzie z FC Barcelony po zakończeniu obecnego sezonu, mimo że jego kontrakt obowiązuje do końca czerwca 2025.

 

Edytowane przez EXTREME c(:

Nmc9LHT.pngextreme2.png.f13a3eba30bd2fd8590b0c747a99e3c6.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie