Skocz do zawartości

Zablokowane Usunięcie/ograniczenie fragów za asysty


playdoh

Rekomendowane odpowiedzi

Ograniczenie poprzez np. frag za asystę za zadanie co najmniej 50 obrażeń, bądź wyłączyć całkiem asysty.
Dla nowych graczy, którzy jeszcze nie wbili na serwer duża ilość fragów wygląda jak czitowanie i mogą nawet nie wbić.
Dla aktualnie grających jak widzą, żę ktoś ma 100+ fragów działa to zniechęcająco nawet jeżeli mają świadomość, że na serwerze są asysty.

Przykładowo wygląda to tak - 37 zabójstw, a w tabeli 87:
image.png.921888fbe5d8a6f372cc09854d467ccf.pngimage.png.383b10e55c252c19cfd27ab6f67268b2.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile na tym serwerze się nic nie zmieniło to za zabicie masz dwa fragi do tabeli i trzy za headshota, więc to nie asysty powodują tutaj wysoką ilość fragów, ergo usunięcie asyst niewiele zmieni.

download.gif.546575e15f56436ed3edeabb9efc22e1.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Laureanka napisał:

O ile na tym serwerze się nic nie zmieniło to za zabicie masz dwa fragi do tabeli i trzy za headshota, więc to nie asysty powodują tutaj wysoką ilość fragów, ergo usunięcie asyst niewiele zmieni.

Dzięki, chodzi też o fragi za HS i za cokolwiek jeszcze są. 
Jak ktoś gra M4/AK i trafia głównie głowy, ma 30 fragów, a w tabeli ponad 100 i widzi to słabszy gracz to traci ochotę na granie myśląc, że gra na kogoś mega dobrego/czitującego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś to nikomu zbytnio nie przeszkadza ; od dawna tak było i raczej zostanie ,nie widzę sensu cokolwiek zmieniać ;p 

 

Ps..  I to idealnie pasuje do konkursów ( np: niedzielnego ) 

Edytowane przez Grin[LN]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Grin[LN] napisał:

Jakoś to nikomu zbytnio nie przeszkadza ; od dawna tak było i raczej zostanie ,nie widzę sensu cokolwiek zmieniać ;p 

 

Ps..  I to idealnie pasuje do konkursów ( np: niedzielnego ) 

Nikt się raczej nie będzie skrażyć, że mu to przeszkadza, bo nie wiedzą do końca jak to działa, widzą po prostu fragi w tabeli.
Wystarczy pograć i obserwować innych graczy jak reagują, gdy zabija ich ktoś z góry tabeli. Wyobraź sobie, że masz 20 punktów (fragów w tabeli), umierasz i sprawdzasz kto Cię zabił, a tu jakiś gość co ma 120 i od razu się takiemu średniemu graczowi odechciewa grać, bo sobie myśli co ma zrobić przeciwko takiemu przeciwnikowi co ma 6x więcej fragów.

Pluginy można uruchamiać zależnie od granej mapy więc nie widzę problemu uruchamiać plugin od asyst i HS dla mapy konkursowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze nie sądzę, że to odtrąca graczy. Na pewno daję fajne poczucie dla graczy, którzy sobie fragują dużo, ładnie się to prezentuje. 

Jeśli chodzi o innych, dla mnie to przesada z tym odtrąceniem graczy, ludzie wchodzą, widzą dużo fragów, dla nich to zawsze jakaś oznaka, że jest poziom na serwerze i jest z kim walczyć, niekoniecznie musi ich to odrzucać.

Zabija mnie ktoś kto ma więcej fragów, daje mi to więcej motywacji by pokazać się z lepszej strony.

Bynajmniej ja się tak na to zapatruje.

Poza tym gracze, którym podoba się na serwerze dalej będą sobie grać i nie wszystkim musi zależeć na 100 fragach, a niektórzy grają by sobie pograć na luzie.

Edytowane przez flusha33
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, playdoh napisał:

Wystarczy pograć i obserwować innych graczy jak reagują, gdy zabija ich ktoś z góry tabeli. Wyobraź sobie, że masz 20 punktów (fragów w tabeli), umierasz i sprawdzasz kto Cię zabił, a tu jakiś gość co ma 120 i od razu się takiemu średniemu graczowi odechciewa grać, bo sobie myśli co ma zrobić przeciwko takiemu przeciwnikowi co ma 6x więcej fragów.

Ja myślę odwrotnie. Opcja asyst i podwójnego fragowania za HS jest spoko opcją dla graczy słabszych i tym którym akurat mapa nie wychodzi. Przykładowo zamiast mieć staty 3:10, mają 10:10. Przy takim systemie naliczania fragów ciężko mieć staty na minus. Myślę że obecny system jest lepszy, bo mniej podcina skrzydła graczom, którym słabiej idzie. Na plusie lepiej się czują.

 

 

W dniu 15.12.2023 o 23:16, playdoh napisał:

Ograniczenie poprzez np. frag za asystę za zadanie co najmniej 50 obrażeń, bądź wyłączyć całkiem asysty.

Popieram propozycję ograniczenia fragów za asystę. Wydaje mi się, że obecnie od 1 punktu obrażeń przyznaje asystę. Jeśli w ogóle się da to proponuję podnieść próg za przyznanie asysty do 33 (czyli 1/3 życia).

 

W mojej opinii zadanie komuś 10 obrażeń strzałem pistoletem w stopę to bardzo niewielka pomoc, a asystę już nalicza.

Przez snuffy,

Punkt za asystę otrzymuje i tak tylko jeden gracz który zadał najwięcej obrażeń temu samemu przeciwnikowi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wydaje się, że wszystko w kwestii asyst zostało już tu wyjaśnione. Dodatkowe punkty w tabeli za asysty nie zostaną zniesione, z racji że one tak naprawdę mało komu przeszkadzają, a wręcz przeciwnie bardziej zachęcają do gry i motywują do rywalizacji. Rzeczywistą ilość fragów i tak można sprawdzić za pomocą takich komend jak /fragi, /rankstats.

00e008a4108d88e2a78cc05e08567b46_propozy

"When my time comes, forget the wrong that I’ve done. Help me leave behind some reasons to be missed."

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie