Skocz do zawartości
FAME MMA 21 - ZGARNIJ PSC ×

Zablokowane [#1] Pogadajmy o...- Rodeo Rita o influencerach


moose`

Rekomendowane odpowiedzi

pogadajmy o.png

Witam w serii gdzie co odcinek będę z moimi gośćmi poruszać różne, luźne tematy.

Dziś na pierwszy ogień-influencerzy

2222.png.4cc6f886e95fc28c7c98ba12b6d20b1d copy.png

  moose` Co sądzisz o influencerach? Czy jest to według Ciebie już wpisane w listę zawodów czy raczej postrzegasz to jednak jako zabawę?

Rodeo Rita Szczerze, nie postrzegam tego ani jako zawód, ani jako zabawę, a bardziej jako pożywkę do trzepania pieniędzy na najczęściej młodych osobach. Kiedyś obraz influencerów w moim odczuciu był zupełnie inny - może dlatego, że dawni youtuberzy, blogerzy oraz inne osoby słynące z działalności w intrenecie mieli jakiś pomysł na siebie, wrzucały materiały dla określonego grona odbiorców i przede wszystkim obie strony czerpały z tego fun. Kiedyś było też ciężej przez pryzmat tego, iż jedyną platformą do zdobywania zasięgów był tylko i wyłącznie YouTube. Teraz w dobie TikToka oraz Instagrama jest wysyp influencerów, którzy naprawdę pokazują żałosny poziom, nie cenią własnej prywatności i działają na zasadzie 'nieważne co, nieważne jak, byleby gadali'.   Trochę mnie to irytuje, gdyż niektórzy przesyłają naprawdę mądre treści, a wszystko można o kant du*y potłuc bo ludzie wolą nabijać zasięgi influencerom, którzy relacjonują swoje zakupy w Biedronce. Nie lubię, nie popieram, męczy mnie bardzo to środowisko - ale jak już wspomniałem wcześniej, są wyjątki bo niektórzy działają w dobrej intencji.

2222.png.4cc6f886e95fc28c7c98ba12b6d20b1d copy.png

  moose`Warto zaznaczyć, że Ci starsi wyjadacze na YouTube tak naprawdę kiedyś nie byli influencerami i dużo z nich nawet nie utożsamia się z tym określeniem. Po prostu sa Twórcami w internecie. Martwi mnie fakt, że młode pokolenie pytane o to kim chcą być w przyszłości, odpowiadają: influencerem. No właśnie, co sadzisz o tym, że młodzi ludzie tak bardzo są zapatrzeni w ten świat? Że teraz idolem nie jest aktor, piosenkarz czy piłkarz ale influencer? Czy uważasz, że przez to może zabraknąć w przyszłości specjalistów w dziedzinach takich jak np. ślusarz, piekarz, sprzedawca czy lekarz?

Rodeo Rita  To trochę przykre, że ludzie ucinają własne ambicje bo chcą zostać influencerami i sprzedawać wszystko, co popadnie, ale to pokazuje też, jak bardzo ten 'influencerski świat' jest zmanipulowany. Ja się nie dziwię, że młode osoby mają takie pragnienia, skoro widzą jak influencerzy żyją w luksusie, nie muszą chodzić do szkoły/pracy, zwiedzają świat i mają własnych sponsorów. Kto właściwie nie chciałby tak żyć. Tylko wytłumacz dziecku, że nie jest to lekki kawałek chleba, a szanse, że uda jej się w jakikolwiek sposób wybić są niewielkie. Co do ostatniej części pytania - myślę, iż szybciej zdąży 'umrzeć' ten rynek influencerów, niżeli zabraknie w kraju fachowców, o to akurat bym się nie martwił. Nawet w internecie może być w pewnym sensie przeludnienie, a przez to mniejsze szanse na jakiekolwiek zaistnienie w tej branży. :) 

2222.png.4cc6f886e95fc28c7c98ba12b6d20b1d copy.png

  moose`A jak uważasz, dlaczego tyle osób decyduje się tym zająć? Czy to właśnie przez tych "sponsorów" i życiu w luksusie czy może jest według Ciebie jakaś część osób, która robi to jednak z pasji i dla dodatkowego zajęcia?

Rodeo Rita  Na pewno jest część osób, która robi to z pasji. Jak już wspomniałem, są także i tacy influencerzy, którzy dobrze wykorzystują swoje zasięgi i dostarczają nam naprawdę dużo wartościowych treści. Oni zahaczają o ten świat z kompletnie innej strony. Ale mimo wszystko twierdzę, że większość znanych nam influencerów robi to interesownie, dla własnych korzyści żeby móc zaznać tego luksusu.

2222.png.4cc6f886e95fc28c7c98ba12b6d20b1d copy.png

  moose`Na zakończenie powiem Ci, że sama oglądam wielu z nich, no bo po prostu są. Gdyby ich nie było to świat by się nie zawalił. Jednak to takie "odmóżdżenie" się czasem przydaje  I wstyd się przyznać ale @ SirGuli śmieje, że jestem powalona, że tyle wiem o tym świecie :kekw:  Czy Ty mimo wszystko masz jakiś twórców, których oglądasz? Wspominasz, że niektórzy dodają wartościowe treści. Możesz Nam polecić nam jakiś twórców, którzy mają coś więcej do zaoferowania niż ładne zdjęcia na Instagramie? 

Rodeo Rita  Hahaha, ludzie mimo wszystko będą ich oglądać niezależnie od zdania na ten temat, bo influencerzy to część życia internetu, a internet to część naszego;) Wiesz co, nie mam żadnego ulubionego twórcy, ale jest kilku, których profile czasem odwiedzę ze względu na kontent jaki prowadzą na swoich socialach. Ja generalnie uwielbiam dowiadywać się o rzeczach, o których nie mam dużego pojęcia, a wydają się bardzo inspirujące - dlatego często lecą u mnie filmy z kanałów podróżniczych (Globstory, Pierogi z Kimchi, BezPlanu), językowe, popularno-naukowe albo takie, które poruszają tematy, o których nie mam wyrobionej opinii bądź pokazują świat, który bezpośrednio nas nie dotyczą (chociażby Billie Sparrow i jej materiały dot. życia ludzi posługujących się na co dzień językiem migowym). Nie mam do polecenia niczego konkretnego chyba, ja i Youtube to dwie różne bajki  ;p 

2222.png.4cc6f886e95fc28c7c98ba12b6d20b1d copy.png

Dziękuje mojemu pierwszemu przepytanemu.

Macie jakieś tematy, które chceci poruszyć ze mną w kilku pytaniach? Zapraszam :pepelove:

sygna.jpg.113fc4cb2bf798e7b046ef76ef5a2ffd.jpg

Oboje wiemy, że mogłabym rozerwać Cię na kawałki

jednocześnie malując paznokcie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • moose` zablokował i usunął z polecanych ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie