Skocz do zawartości

Zablokowane Zakaz sprzedaży energetyków


Gość gdziekonkurs

Rekomendowane odpowiedzi

Gość gdziekonkurs

eq7fszO.gif

 

 

Zakaz sprzedaży napojów energetycznych do 18. roku życia. Pomysł ministra  sportu - Bankier.pl

16.png

ENERGETYK - CO TO TAKIEGO?

 To napoje gazowane, wzbogacone o różne substancje mające na celu pobudzenie organizmu do działania, zmniejszenie uczucia zmęczenia i poprawienie koncentracji. 

 

Zacytowane ze strony: 

https://gemini.pl/poradnik/zdrowe-odzywianie/sie-kryje-napojach-energetyzujacych/

 

16.png

Energetyki nie dla dzieci! Jest projekt ustawy!

Na początku lutego posłowie złożyli projekt o zmianie ustawy o zdrowiu publicznym. Wnioskodawców reprezentuje poseł PiS, członek partii republikańskiej oraz minister sportu. 

Projekt, o którym wspomniałem, przewiduje całkowity zakaz sprzedaży napojów z dodatkiem tauryny i kofeiny osobom poniżej 18 roku życia. 

Możemy mówić o energetyku, kiedy w składzie znajduje się kofeina w proporcji przewyższającej 150 mg/l lub tauryna. 

Za złamanie zakazu będzie grozić kara grzywny i ograniczenie wolności.  

Dodatkowo nie będzie można reklamować napojów zawierających kofeinę w telewizji, radiu, kinie i teatrze między godziną 6 a 20.

Za złamanie tego zakazu ma grozić od 10 tysięcy złotych do 500 tys. zł lub kara ograniczenia wolności. Może się zdarzyć tak, że będą obie kary.

Ustawa ma wejść w życie 1 stycznia 2024 roku.

16.png

DLACZEGO PiS chce zakazać sprzedaży energetyków? 

 

Minister sportu uzasadniając projekt, mówił, że w mediach napoje energetyczne są "jak narkotyk zapakowany w cukierek". Dodał, że w "litrowym opakowaniu takiego napoju znajduje się tyle kofeiny, co w sześciu lub ośmiu filiżankach kawy, w zależności od wielkości filiżanki. 

 

16.png

Co o tym sądzicie? Czy uważacie, że jest to dobry ruch? 

 

 

Edytowane przez Rufi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Gość poleca ten temat

Dopuszczalne 150ml/l to wydaje się być i tak sporo, to myśle że producenci zmniejszą zawartość kofeiny i tyle. Generalnie mogliby zakazać sprzedaży nieletnim ale co im znowu przeszkadza, że dorośli ludzie piją słodki napój z kofeiną. Chyba każdy ma swój rozum nie? Jak dla mnie kolejny bezsensowny krok ze strony rządu. Niedługo nie będzie się można napić soku bo słodki i zjeść hot doga z żabki… W jakim kraju ja żyje…

sygna.jpg.113fc4cb2bf798e7b046ef76ef5a2ffd.jpg

Oboje wiemy, że mogłabym rozerwać Cię na kawałki

jednocześnie malując paznokcie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość 1234567890

Bardzo dobrze, skręca mnie jak widzę 10 latków latających z energetykami. 

Edytowane przez 420
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Rufi napisał:

Co o tym sądzicie? Czy uważacie, że jest to dobry ruch? 

Nawet bardzo :szampan:

ringo.png
xd.jpg.0bb1eabc3eaf7fded24fb10f1ed1584a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam lubię czasem sobie wypić energetyka więc dla mnie ten pomysł jest totalnie bezsensu. Niech zakażą jeszcze jedzenia fastfoodów i w ogóle oddychania. Niby wolny kraj, a ciągle narzucają nam jak mamy żyć.

 

EDIT: Widzę, że piszecie na temat picia energetyków przez małolatów. Jak ja miałam te "10 lat" i chciałam kupić redbulla to mi Pani w sklepie sprzedać nie chciała bo powiedziała, że to dla pełnoletnich osób. Już bym bardziej przystała na to niż na zakaz totalny.

Edytowane przez mooiste
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Picie w dużej ilości energetyków może prowadzić nawet do zatrzymania akcji serca. Tak jak napisał @ 420 często widzę, jak tacy 10-latkowiek piją energetyki w nadmiernej ilości. Potem odbije się to na ich zdrowiu. Także mogę się zgodzić z tym zakazem, bo sam bym nie pozwolił córce na picie energetyka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@raLr8xY.pngWALLACEbędziesz mi guwniaku kupował energole teraz :)

                                                                                                   v3.png.e4356ff2ea9fe647b6290654e3f0c93a.

image.png

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ich już jeb*e do końca tych pisowcow

 

image.png  07.02.2022-25.04.2024

 

500x200.gif

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście piłem energetyki od dobrych paru lat codziennie na szczęście udało mi się to zaprzestać co do spożywania energetyków u dzieci to jak wypije sobie jednego, to przecież się mu nic nie stanie, ale z drugiej strony, kto im, by to ograniczył, skoro rodzice nie są w stanie upilnować wszystkiego, a patrząc jeszcze na to z trzeciej strony to nawet taki 17-nasto latek nie kupi sobie energolka, bo pani zapyta go w sklepie o dowód, to jest porażka totalna, a tak naprawdę to, jeśli będą chcieli, to i tak to kupią tak samo z alkoholem i papierosami wystarczy dobrze pokminić :wesmart:

 

Też może zdarzyć się tak, że ktoś zacznie produkować jakiś syf w puszkach do energetyków i zacznie to rozprowadzać u młodzieży, i to dopiero może być problem… ile było już takich przypadków.

 

**** ***

Jebac Pis, polskie kobiety piekło dywan woda absorbuje wycieraczka do butów  antypoślizgowa Pis Polska Polska siła dziewczyn kocham Polska Pieklo Kobiet

giphy.gifgiphy.gifGIF by 9-1-1 on FOX

 

 

Odważny, to nie ten kto się nie boi, ale ten który wie, że istnieją rzeczy ważniejsze niż strach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinny być dostępne od 16 lat imo bo młodsze osoby nie potrafią się nimi posługiwać i potem jest płacz że dziecko leży w szpitalu bo wypiło 5energetyków <3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Gość zablokował i usunął z polecanych ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie