Skocz do zawartości

Zablokowane Breaking Bad [2008-2013]


Jax Teller

Rekomendowane odpowiedzi

breaking-bad-plakat.jpg

 

Breaking Badamerykański serial telewizyjny z gatunku dramatu kryminalnego stworzony przez Vince’a Gilligana i kręcony w Albuquerque w Nowym Meksyku, którego emisja trwała od 2008-2013 w ciągu 5 sezonów.

 

Walter White jest pracującym w liceum nauczycielem chemii. Ma żonę Skyler i nastoletniego syna Waltera Juniora. Dzień po swoich pięćdziesiątych urodzinach dowiaduje się, że cierpi na nieuleczalnego raka płuc. Wiedząc, że w ciągu kilku lat umrze, postanawia za wszelką cenę zabezpieczyć finansową przyszłość rodziny. Wraz ze swoim dawnym uczniem Jessem Pinkmanem zaczyna produkować najczystszą metaamfetaminę w okolicy. Po pewnym czasie produkt Walta staje się najbardziej pożądanym narkotykiem w mieście. Wzbudza to uwagę zajmującej się zwalczaniem handlu narkotykami agencji DEA, w której pracuje szwagier Walta, Hank. Walter zaczyna się zmieniać z typowego domatora w niebezpiecznego dilera działającego pod pseudonimem Heisenberg.

 

Krótko ode mnie:

Na portalach IMDB i FILMWEB serial zajmuje 2 miejsca w TOPCE, na które z pewnością zasługuje.

Polecano mi ten serial 4 czy 5 lat temu i w końcu go obejrzałem przy końcu 2021 roku.

W bardzo zajebisty sposób jest ukazana przemiana zwykłego, pracującego na etacie człowieka w obliczu śmiertelnej choroby.  Z wielką przyjemnością śledziłem jego poczynania, jak małymi krokami niepozorny i zatroskany nauczyciel chemii  i ojciec dwójki dzieci zamienia się w bezwzględnego zabójcę i producenta najlepszej mety, który idzie do celu po trupach. Z rozwojem akcji można pomyśleć, że byt jego rodziny motywuje jego wszystkie przestępstwa, choć im bliżej końca serialu dostrzegamy, że to co robi podoba mu się i robi to dla siebie. Na pierwszy rzut oka widzimy, że dobry człowiek zamienia się w złego, choć bardziej poprawnym spostrzeżeniem jest to że Walter ukazuje swoje prawdziwe oblicze, mroczne oblicze, które każdy w sobie posiada. 

 

Gorąco polecam!

Do obejrzenia na NETFLIXIE! 

Zwiastun https://youtube.com/watch?v=VFLkMDEO-Xc&feature=shares

 

 

 

 

 

Edytowane przez Jax Teller

SAMCRO.gif

𝕹𝖔 𝖕𝖆𝖎𝖓, 𝖓𝖔 𝖌𝖆𝖎𝖓.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • moose` zablokował ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie