Skocz do zawartości

Zablokowane Ciekawostki o marihuanie


Rdzawy

Rekomendowane odpowiedzi

CIEKAWOSTKI.png

 

NA SAMYM WSTĘPNIE ZAZNACZAM, ŻE TEN POST NIE ZACHĘCA DO ZAŻYWANIA MARIHUANY!!!!!!

 

 

1. 

Symbol 420 

 Powstanie tego symbolu i nadanie liczbie 420 jej podziemnego charakteru nie jest do końca jasna, choć krążą plotki o historii grupy nastolatków z hrabstwa Marin, która spotykała się o godzinie 16:20, czyli najprawdopodobniej po zakończeniu zajęć szkolnych przy pomniku Louisa Pasteura by móc wspólnie zapalić ziółko

 

doodle-styl-szkic-lisc-marihuany-420-w-formacie-wektorowym-zawiera-roslin-doniczkowych-tekst-i-zegar-400-40477046.jpg

 

2.
Nasiona konopi były używane jako źródło pożywienia w Chinach już 6000 lat p.n.e. Pierwsze odnotowane użycie marihuany jako leku miało miejsce w 2737r p.n.e. przez chińskiego cesarza Shen Nunga. Cesarz udokumentował skuteczność marihuany w leczeniu bólów reumatycznych i dny moczanowej

 

 

z27261425V.jpg

 

3.

Każdy lubi od czasu do czasu (lub codziennie 😝) chlupnąć sobie piwko. Jednak mało kto wie, że chmiel jest krewniakiem konopi. Obydwie te rośliny należą do rodziny konopiowatych. Mają podobny smak i zapach, przez co można czasem odnieść wrażenie, że złoty trunek pachnie czymś innym hehe

 

beer.jpg

 

4.
Dym  konopi może poprawić wydolność płuc,

 Palenie od czasu do czasu ziółka poprawia działanie płuc nawet u osób uzależnionych od nikotyny.

 

IMG_20220131_225812.jpg

 

5.
Hiszpańscy naukowcy twierdzą, że wypalenie nawet jednego skręta wpływa na naszą pamięć. Częste zażywanie ziółka sprawia, że zaniki pamięci się pogłębiają i trwają nawet wtedy, gdy przestaje działać, spowodowane jest to poprzez zaburzenie równowagi pomiędzy GABA a kwasem glutaminowym

 

 

marihuana.jpeg

 

6. To już ostatnia ciekawostka 

Hiszpańscy naukowcy twierdzą, że wypalenie nawet jednego skręta wpływa na naszą pamięć, poprzez zostawianie dziur w pamięci, ta jasne jeszcze niedługo powiedzą że palenie ziółka powoduje dziury w pamięci...

 

BF7A5687-6D7F-4B73-88CB-A386DB86EFD4.jpeg

 

 

 

 

 

To już koniec ciekawostek, nie było tego dużo ale mam nadzieję, że się podobało, dawno się do czegoś tak nie przyłożyłem (jak nie nigdy XD) więc mam nadzieję że to docenicie, kocham was mocno 😘😘😘😘😘

 

poZDRki 

Edytowane przez ci4st3k :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Rdzawy zmienił tytuł na Ciekawostki o marihuanie

Hmmm jarasz 6 lat ? Bo to tych ciekawostalch to wygląda jak ma 6 miesiecy 

Pododawaj trochę prawdziwych informacji bo nie które to oczy serio bolą od głupoty

A i wracając co ma 6 lat palenia do tego że jakies chlopki niby w jakimś hrabstwie palili o 16:20 i stąd się wzięło 4:20 

Ja np pale prawie 5 lat i pierwsze słyszę takie głupoty (oczywiście nie wszystko jest gluptpą bo fajnie napisaleś ten post ale mowie z 4:20 to pierwsze słyszę)


chodzi mi o to że napisales to jako ciekawostkę a to jest tylko spekulacja i przypuszczenia a nic nie jest potwierdzone 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymień które ciekawostki twoim zdaniem są nie prawdziwe lub głupie, a co do drugiego pytania to ci powiem wariacie że do tego nic nie ma, odpowiadając miałem na myśli coś innego, a ty podpiąłeś moją wypowiedź pod to 😝 i jeszcze dodam że wyraźnie jest tam napisane że cytuję "istnieją plotki" a jak każdy wie plotki są różne ^^

 

Otóż nie ziomeczku napisałem to jako plotkę która moim zadaniem jest ciekawa i najbardziej prawdopodobna, no bo skądś jednak to się musiało wziąć

Edytowane przez ci4st3k :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, ci4st3k :D napisał:

NA SAMYM WSTĘPNIE ZAZNACZAM, ŻE TEN POST NIE ZACHĘCA DO ZAŻYWANIA MARIHUANY!!!!!!

O jaka szkoda :haha::dylu: 

 

12 godzin temu, ci4st3k :D napisał:

Każdy lubi od czasu do czasu (lub codziennie 😝) chlupnąć sobie piwko. Jednak mało kto wie, że chmiel jest krewniakiem konopi. Obydwie te rośliny należą do rodziny konopiowatych. Mają podobny smak i zapach, przez co można czasem odnieść wrażenie, że złoty trunek pachnie czymś innym hehe

Jest takie piwko jak desperados, wtedy to uhuhu

 

12 godzin temu, ci4st3k :D napisał:

Dym  konopi może poprawić wydolność płuc,

 Palenie od czasu do czasu ziółka poprawia działanie płuc nawet u osób uzależnionych od nikotyny.

Same plusy normalnie. 

 

Super artykuł, wiadomo, że niektóre rzeczy kuleją i można by to było ładniej zaprezentować, ale przecież liczą się chęci ;) @ ci4st3k :D Nie pisz post pod postami tylko edytuj, bo lipa będzie.

 

 

xsygna.gif.66ebbf00f9e26ca055baabe2ac67c1c2.gif.0e8a58ac9c163a6380034d5317c162b2.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i sztos ciekawostki. Jeszcze trochę to powiedzą, że marihuana powoduje dziury w pamięci.

"When my time comes, forget the wrong that I’ve done. Help me leave behind some reasons to be missed."

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.02.2022 o 00:30, Projekt Utopia napisał:

oczy serio bolą od głupoty

Nie używaj słów, których nie rozumiesz.

 

W dniu 1.02.2022 o 00:30, Projekt Utopia napisał:

to jest tylko spekulacja i przypuszczenia

Fajnie gdybyś przeczytał treść ze zrozumieniem, wyraźnie jest napisane, że 

W dniu 31.01.2022 o 23:59, ci4st3k :D napisał:

Powstanie tego symbolu i nadanie liczbie 420 jej podziemnego charakteru nie jest do końca jasna, choć krążą plotki o historii grupy nastolatków

Wzmianka jest o plotkach, nikt nie pisał, że to potwierdzona informacja.

 

Ogólnie panie @ ci4st3k :Ddobrze jest. Krótko i na temat.

Darmowy hosting zdjęć i obrazków
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Klusia zablokował ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie