Skocz do zawartości

Zablokowane Podpowiem ci co ułożyć z klocków


drenn

Rekomendowane odpowiedzi

Brickit-rewolucja-w-swiecie-klockow_-Apl

 

Czy zdarzyło ci się kiedykolwiek znaleźć dawno zapomniane i wymieszane klocki lego z różnych zestawów? Co z takimi zrobić? Wyrzucić szkoda ale wykorzystać ich nie umiesz. Z pomocą przychodzi ciekawa aplikacja o nazwie Brickit, która od wielu tygodni jest hitem internetu wśród fanów układania klocków.

 

Aplikacja podpowiada co człowiek może wykonać z posiadanych przez siebie elementów, co więcej potrafi też wygenerować instrukcję budowy wraz z dokładną lokalizacją każdego elementu ukladanki.

 

 

Zasada działania jest prosta, klocki należy rozrzucić, pamiętając aby kupka była jak najbardziej spłaszczona, po czym skierować na nie aparat. Aplikacja skanuje kształt klocków oraz ich ilość i na tej podstawie podsuwa propozycje tworów, które możemy złożyć. Co więcej podpowiada ona w którym miejscu w stosie znajdują elementy potrzebne do wybranego przez nas dzieła. 

Niestety algorytm aplikacji rozpoznaje tylko tradycyjne klocki, lego duplo czy też lego technic odpadają całkowicie.

 

Oczywiście nie brakuje głosów iż taki wynalazek zaburzy twórcze myślenie i wypleni kreatywność. Jednak prawda zawsze leży po środku i jak wiadomo- jeśli używamy czegoś rozsądnie to nic złego sie3nie stanie, a taka aplikacja potrafi tchnąć życie w stare sterty klocków oraz pobudzić ludzi do kreatywnej zabawy nimi.

 

Darmowy hosting zdjęć i obrazków
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdarzyło mi się nadepnąć na klocek i wtedy nie było miło, lecz gdzieś jeszcze mam cały karton lego aż mnie zachęciłeś aby go poszukać

 

HatefulScratchyBarebirdbat-size_restricted.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Gość zablokował ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie