CSowicze.pl - Sieć serwerów Counter-Strike. Serwery forum CS 1.6 i CS:GO
Skocz do zawartości

Zablokowane #2 Tygodniówka


Misia
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tygodniówka

Wiadomości z kraju i ze świata

okres od 12.07.2021r. - 19.07.2021r.

 

 

 

Nasza kochana niezaskakująca pogoda

 

Od dzisiaj (19.07.2021r.) nastąpi znacząca zmiana pogody. Temperatura nie będzie w tym tygodniu przekraczać 30 stopni Celsjusza, a opady będą tylko przelotne i w niektórych rejonach kraju. Niemniej jednak nadal występuje realne zagrożenie podtopieniami i powodziami. Lokalnie mogą występować ulewy ale nie będą one tak obfite jak te, które doprowadziły w weekend do powodzi w Małopolsce. Na południowym wschodzie będą występować również burze. Należy się ich spodziewać szczególnie w rejonie Bieszczadów, a także na linii od Zamościa po Zakopane. IMGW wydal ostrzeżenia hydrologiczne dla południowo-wschodniej Polski.

 

spacer.png

 

 

Tragedia w Grębiszowie

 

Około godziny 11 dnia dzisiejszego (19.07.2021r.) miał miejsce tragiczny w skutkach wypadek. Do zdarzenia doszło na drodze krajowej nr 50 w okolicach Mińska Mazowieckiego. Czołowo zderzyły się tir oraz samochód osobowy, w którym podróżowała czteroosobowa rodzina. W skutek wypadku zginęła dwójka małych dzieci ich ojciec oraz kierowca tira, natomiast matka dzieci została ciężko ranna i przetransportowana do szpitala. Z pierwszych ustaleń wynika, że kierowca osobowej toyoty zjechał z nieznanych przyczyn zjechał na przeciwległy pas ruchu i doszło wtedy do zdarzenia czołowego z tirem.

 

spacer.png

 

 

Dodatkowe 400 zł?

 

Od 2022r. 500 plus będzie uzupełnione o dodatkowe 400 zł. Dodatkowe świadczenie ma zachęcić Polaków do starania się o liczniejsze potomstwo. 400 plus obejmie rodziny, które nie dostaną 1000 plus. Świadczenie to będzie obejmowało przedszkola, żłobki lub opiekuna dla dziecka. Program 500 plus zadebiutował w 2016r, który został później poszerzony na każde dziecko. Miał on na zadaniu zwalczyć niekorzystne trendy demograficzne i zwiększyć dzietność w naszym kraju. Rząd chce zatem uruchomić program 400 plus aby zachęcić Polaków do dochowywania się dzieci. 

 

spacer.png

 

 

Znowu drożej?

 

Od 2023 roku nowa unijna dyrektywa energetyczna przyniesie drastyczne podwyżki cen paliw i węgla. "Rzeczpospolita" w piątek (16.07.2021r) podała, że na skutek dyrektywy cena benzyny może zwiększyć się w skrajnym przypadku do 8 zł, natomiast cena węgla może wynosić do 100 zł drożej za tonę. Polska nie ma planu łagodzenia skutków tej rewolucji.

 

spacer.png 

 

 

Zmiany w przepisach dla kierowców

 

Założenia zmian zostały przedłożone przez ministra infrastruktury. Zmiany w bezpieczeństwie w ruchu drogowym są dla rządu priorytetem. W ramach przedłożonych założeń zmian zaproponowano powiązanie wysokości stawek ubezpieczeń OC z liczbą punktów karnych i rodzajem popełnianych przez kierowcę wykroczeń, podwyższono także maksymalną wysokość grzywny z 5 tys. zł do 30 tys. zł w przypadku wykroczeń drogowych. Zmiana dotknie także system punktów karnych. Będą one kasowane dopiero po upływie 2 lat. Zgodnie z policyjnymi danymi w 2020 r. doszło do ponad 23 tys. wypadków drogowych mających miejsce na drogach publicznych, w strefach zamieszkania lub strefach ruchu. W ich wyniku dwa i pół tysiąca osób poniosło śmierć, a rannych zostały 27 tys. osób, w tym 9 tys. ciężko. Co istotne, prawie 90 proc. wypadków spowodowali kierowcy. Podwyższono dolną granicę wymiaru kar grzywny za zachowania, które zostały uznane za najbardziej niebezpieczne m.in. naruszaniu praw osób pieszych, niestosowanie się do znaków drogowych i sygnalizacji świetlnej, naruszaniu dopuszczalnych prędkości jazdy. Podwyższono także maksymalną wysokość grzywny z 5 tys. zł do 30 tys. zł w przypadku wykroczeń drogowych oraz podwyższono maksymalną wysokość grzywny do 3,5 tys. zł w postępowaniu mandatowym. Podwyższono również mandat karny w wysokości do 5 tys. zł za przekroczenie dopuszczalnej prędkość jazdy o ponad 30 km/h, natomiast w przypadku recydywy grzywna mandatu będzie wynosiła od 3 tys. zł do 5 tys. zł.

 

 

spacer.png

 

 

Zrabowane dzieła wracają do Polski

 

15 lipca 2021 roku do macierzystych zbiorów wraca portret "Dama w pawich piórach" Teodora Axentowicza oraz pięć rysunków Michała Elwiro Andriollego  - „Miecznik na grobie córki”, „Miecznik i Maria”, „Bitwa", „Pożegnanie” i „Wojewoda”. Baza strat wojennych zawiera obecnie niemal 64 tys. obiektów i jest stale uzupełniana i weryfikowana. Odzyskane i przekazane dzieła zostały opisane w trzytomowym opracowaniu przedwojennych zbiorów warszawskiego Towarzystwa Zachęty Sztuk Pięknych Romana Olkowskiego W 2018 r. polskie straty w dobrach kultury zadane przez samą III Rzeszę oszacowano na 62 mld zł. Według danych Ministerstwa Kultury w wyniku działań wojennych Polska utraciła ok. 516 tys. dzieł sztuki. 

 

spacer.png

 

 

Bartosz Kramek na wolności

 

23 czerwca rano Kramek został zatrzymany w hotelu w Warszawie przez funkcjonariuszy ABW. Dzień wcześniej przyleciał do Polski z Brukseli, gdzie mieszka z żoną, aby wziąć udział rozprawie w sprawie o naruszenie osobistych przeciwko redaktorowi naczelnemu „Gazety Polskiej” Tomaszowi Sakiewiczowi.

Kramek został zatrzymany na wniosek Prokuratury Regionalnej z Lublina i niezwłocznie przewieziony do tego miasta. Jeszcze tego samego dnia lubelska prokuratura wydała obszerne oświadczenie, informując, że „Bartosz K. usłyszy zarzuty poświadczenia nieprawdy, co do wykonania przez spółkę usług konsultingowych w 46 fakturach VAT wystawionych na rzecz 11 zagranicznych przedsiębiorców, na łączną kwotę około 5,3 mln zł, a także ukrycia przestępnego pochodzenia tych środków finansowych poprzez ich przelanie m.in. na rzecz Fundacji Otwarty Dialog oraz innych ustalonych podmiotów”.

25 czerwca sędzia Bożena Dzimira-Rzepkowska wydała decyzję o trzymiesięcznym areszcie dla Bartosza Kramka, który mógł jednak zostać uchylony, jeżeli wpłaci on wyznaczoną przez sąd kaucję w wysokości 300 tys. zł. Po trzech tygodniach od aresztowania przez ABW Bartosz Kramek opuszcza areszt w Lublinie. Aż 18 poręczycieli zaoferowało w sumie 355 tys. zł kaucji. List w sprawie jego uwolnienia podpisało kilkadziesiąt osób publicznych oraz organizacji. Według prokuratury ma on usłyszeć zarzuty poświadczenia nieprawdy dotyczącej usług na 5,3 mln zł. Kramek i jego otoczenie odpierają zarzuty, nazywając je elementem „politycznego zwalczania organizacji pozarządowych niewygodnych dla władzy”.

 

spacer.png

 

 

Tornado komarów

 

 

Przerażające zjawisko zaobserwowano w okolicach rosyjskiego półwyspu Kamczatka. Z daleka wyglądało to jak tornado z kłębiącego się pyłu. Zdjęcia z bliska pokazały, że to roje komarów. Na nagraniu udało się uchwycić przerażający moment, kiedy miliony owadów przesłoniły Słońce. Zjawisko miało miejsce w miniony weekend. Eksperci powiedzieli lokalnej stacji telewizyjnej, że ten niezwykły rój to efekt tzw. kojarzenia się komarów. Najprawdopodobniej w taki sposób komary łączą się w pary.

 

spacer.png

 

 

Córka afgańskiego ambasadora uprowadzona

 

26-letnia Silsila Alikhil została uprowadzona w piątek, kiedy szła do domu w stolicy Pakistanu, Islamabadzie, następnie była torturowana. Wydarzyło się to kilka dni po tym, jak Pakistan został oskarżony o wsparcie lotnicze dla talibów w Afganistanie. Przedstawiciele afgańskiego ministerstwa spraw zagranicznych poinformowali w specjalnym oświadczeniu, że wysocy rangą dyplomaci zostają odwołani "dopóki nie zostaną spełnione wszystkie zagrożenia bezpieczeństwa, w tym aresztowanie i proces sprawców uprowadzenia". 

 

spacer.png

 

 

Samochód na Hiszpańskim deptaku

 

W nadmorskim mieście na południu Hiszpanii - Marbelli - doszło do niecodziennego zdarzenia. Samochód osobowy wjechał na popularny deptak czego skutkiem kilka osób zostało rannych. Służby nie rozpatrują tego zdarzenia pod kątem ataku terrorystycznego. Samochód, który wjechał na jedną z najpopularniejszych turystycznych ulic jechał zygzakiem i zmiatał wszystko ze swojej drogi.  Poszkodowanych zostało 10 osób z czego 2 musiały trafić do większej placówki w Maladze. 30-letni Hiszpan, który był kierowcą samochodu został już aresztowany i prowadzone jest śledztwo.

 

spacer.png

 

 

Międzynarodowy skandal - Węgry szpiegują?

 

Pegasus jest to oprogramowanie szpiegujące, które może zostać zainstalowane na urządzeniach działających pod kontrolą iOS oraz Android, opracowane przez izraelską firmę NSO Group. Umożliwia on nie tylko podsłuchiwanie rozmów z zainfekowanego smartfona, ale też pozwala uzyskać dostęp do przechowywanych w nim innych danych. Minister spraw zagranicznych Węgier Peter Szijjarto oświadczył, że rządowi węgierskiemu nic nie wiadomo o oprogramowaniu szpiegującym Pegasus, które miałoby być używane w kraju. "Nic nie wiedziałem i nie wiem o tym rzekomym czy domniemanym gromadzeniu danych. (…) Dziś rano zapytałem o to dyrektora Urzędu Informacyjnego (…), ten zaś poinformował mnie, że nie prowadzili w tej sprawie żadnej współpracy z tajnymi służbami Izraela ani żadnymi innymi. Nie używają technicznego narzędzia, o którym była mowa - nazwijmy je oprogramowaniem. Urząd Informacji nie zawarł w tej sprawie żadnego porozumienia" – oznajmił Szijjarto na konferencji prasowej w Komarom na północy Węgier po zakończeniu spotkania szefów dyplomacji krajów Grupy Wyszehradzkiej. Co innego jednak wynika ze śledztwa przeprowadzonego przez międzynarodowe media. Śledztwo konsorcjum medialnego pod kierownictwem francuskiej organizacji dziennikarskiej Forbidden Stories wykazało, że przy użyciu oprogramowania szpiegującego zinfiltrowano na Węgrzech urządzenia cyfrowe szeregu osób, w tym co najmniej 10 prawników, piątki dziennikarzy i jednego polityka opozycji. O sprawę tę pytali na konferencji prasowej dziennikarze węgierscy.

 

spacer.png

 

 

Takie rzeczy tylko w Rosji

 

Podczas trwającego występu w Cyrku Arlekin na Syberii w Rosji niedźwiedź rzucił się na występującą z nim kobietę. Rozwścieczone zwierzę zaatakowało nogi kobiety. Pozostali trenerzy desperacko próbowali go powstrzymać. Wszystko działo się na oczach widowni w tym dzieci. Kiedy udało się uspokoić zwierzę, cyrkowcy podjęli decyzję o kontynuowaniu widowiska, niestety niedźwiedź zaatakował ponownie. Cyrk słynie z ubierania niedźwiedzi w ludzkie ubrania, a niektóre z nich noszą spódniczki bawełniane. Właściciele "szczycą się humanitarnym szkoleniem zwierząt". Rosyjski Komitet Śledczy sprawdza, czy nie doszło do naruszenia zasad bezpieczeństwa. Cyrk Arlekin zaprzecza, by doszło do jakiegokolwiek ataku i twierdzi, że niedźwiedzie są teraz w okresie godowym, stąd "buntownicze" zachowania.

 

spacer.png

 

 

Pielęgniarz zabity przez pacjenta

 

W niedzielę rano (18.0.2021r.) wpłynęło zgłoszenie na policję w sprawie tego, że 21-letni pacjent Szpitala Psychiatrycznego pod Krzywym Rogiem na Wschodzie Ukrainy śmiertelnie ranił 54-letniego pielęgniarza w głowę, po czym uciekł z placówki. Mężczyzna jest niebezpieczny, trwają jego poszukiwania. Z wstępnych ustaleń wynika, że narzędziem zbrodni była noga od krzesła. Szpital ostrzega, że pacjent jest agresywny oraz apeluje o informacje w sprawie jego miejsca pobytu. Policja ukraińska nie skomentowała okoliczności zdarzenia. 

 

spacer.png

 

 

Skażona woda

 

W sobotę (17.07.2021r.) w miejscowości Spring w hrabstwie Harris w Teksasie doszło do niecodziennego incydentu. Jeden z ratowników parku wodnego nadzorujący basen dla dzieci źle się poczuł. Chwilę później objawy takie jak podrażnienie skóry i dróg oddechowych zaczęli zgłaszać również klienci. Według lokalnych służb za skażenie odpowiedzialna jest najprawdopodobniej mieszanka wybielacza i 35-procentowego roztworu kwasu siarkowego. Park został zamknięty dla odwiedzających. Na miejscu pomocy poszkodowanym udzielili ratownicy medyczni. Na działanie toksycznych chemikaliów narażonych zostało 86 osób. 31 z nich trafiło do szpitala. Trzyletnie dziecko jest w stanie ciężkim.

 

spacer.png 

 

 

źródełko: www.onet.pl

Edytowane przez Misia

spacer.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Misia poleca ten temat

Lepsze niż jakiekolwiek wiadomości tak szczerze. Bez bezużytecznej wiedzi

Serducho dla ciebie <3 :D

"Jest jedno słowo, którym wszyscy powinniśmy kierować się jak regułą - wzjameność."

 

 

sygna.jpg.e79868fcd3ae1bac67bdb11f48c518b4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super artykuł, pozdrawiam.

Steam: radkovsky1979  GG: 71709507  Discord: radkovsky#1660 

"Nawet jeśli wszyscy już w ciebie zwątpili, pokaż że się mylili. Nie czekaj ani chwili dłużej. Życie to nie zawsze droga, na niej róże."

b_350_20_146167_202743_ffee00_111111.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale wielu rzeczy się można z takich właśnie "Tygodniówek" dowiedzieć, aż jestem zaskoczona. :D Nie potrzeba oglądać wiadomości, wystarczy wejść na CSowiczy. Bardzo fajna praca, bez żadnej zbędnej wiedzy, same ważne i co więcej.. ciekawe informacje! <3 

piekne.png

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

sygna.png.578a8aac197e6986e32fb654f07a6899.png

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

chodnikowy wilk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Gość usunał z polecanych temat
  • empi^( zablokował ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie