CSowicze.pl - Sieć serwerów Counter-Strike. Serwery forum CS 1.6 i CS:GO
Skocz do zawartości

Zablokowane [NEWS] Wystartowała loteria dla ZASZCZEPIONYCH


empi^(
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

WIAD.png

 

Wstęp

 

Hej,

Z dniem dzisiejszym, czyli 1 lipca wystartowała loteria dla osób zaszczepionych na COVID-19. Dla Mnie jest to w pewnym stopniu abstrakcja, ale to Moja opinia i nikomu nie chcę Jej narzucać. W tym wydaniu wiadomości skupimy się na jej głównych aspektach, czemu ma służyć, a także na obiecanych nagrodach przez aktualny rząd.

 

Czemu ma służyć ta loteria i jak się na nią zapisać?

 

Jak zapewne wiadomo pogłoski o wyjściu szczepionki na koronawirusa pojawiły się końcem grudnia zeszłego roku i zaczęła Ona być powoli wprowadzana do obrotu. Jest to preparat, który został wyprodukowany najszybciej, jeżeli chodzi o różnego rodzaju szczepionki, więc jeszcze nie przeszedł wszystkich testów i powoli są zbierane informacje na temat Jego działania. Co prawda miał pewne testy kliniczne, ale One nie rozwiały wątpliwości potencjalnych osób, które byłyby skłonne się zaszczepić. Jest jeszcze wiele niewiadomych, na przykład jak zachowa się szczepionka przy danej chorobie przewlekłej i jeszcze Jej nie uaktywni lub czy spowoduje w przyszłości ewentualne powikłania. Dlatego pojawił się pomysł naszego rządu, który został zaczerpnięty z innych krajów i jako "zachętę" do szczepienia postanowiono z dniem dzisiejszym uruchomić loterię dla osób, które poddadzą się przyjęcia tego preparatu i dzięki temu będą miały szansę wygrać określone nagrody, które wymienię niżej. Pojawi się nawet banner, który promuje całą loterię szczepionkową. Aby mieć szansę na nagrodę należy zadzwonić na infolinię, która zajmuje się informowaniem, a także zapisami na szczepienia osób, które wyrażają taką chęć. Jest to infolinia Narodowego Programu Szczepień i aby się na nią dodzwonić należy wykręcić numer 989. Numer jest oczywiście darmowy i żaden operator nie nalicza z tego tytułu opłat. Również istnieje opcja zarejestrowania się przez Internet poprzez platformę pacjent.gov.pl na swoim IKP (czyt. Internetowym Koncie Pacjenta). Uczestnicy loterii muszą być pełnoletni oraz przejść kompletną procedurę szczepienia, albo zostać zaszczepionym dwoma dawkami, albo jedną, w zależności od producenta. Osoby, które się zarejestrują, muszą wyrazić zgodę na udział w loterii do 30 września.

 

Co zrobić w przypadku wygranej?

 

W przypadku wygranej na numer telefonu komórkowego zostanie wysłane powiadomienie SMS-em. Wiadomość SMS zostanie także wysłana z PKO BP z kodem umożliwiającym wypłatę nagrody z bankomatu. Pieniądze będzie można również wypłacić w oddziale PKO BP.

 

Jakie nagrody przysługują osobom, które zostaną wylosowane w owej loterii?

 

Jak już zostało powiedziane wyżej rząd zlecił przeprowadzenie loterii Totalizatorowi Sportowemu i dla osób, które zostaną wylosowane rząd obiecał następujące nagrody:

 • 2x 1 000 000 zł,
 • 1x Toyota C-HR,
 • 1x Toyota COROLLA,
 • 6x 100 000 zł,
 • 60x 50 000 zł,
 • 72x Hulajnoga Elektryczna,
 • 500 zł dla co dwutysięcznej osoby zaszczepionej,
 • 200 zł dla co pięćsetnej osoby zaszczepionej.

Każdy z uczestników loterii będzie miał cztery szanse na wygraną.

Będzie też kilka kategorii nagród:

 • codzienne,
 • tygodniowe,
 • miesięczne
 • nagroda główna.

Z powyżej wymienionych nagród natychmiastowymi będą kwoty w wysokości 500 zł lub 200 zł. Będą One losowane codziennie, a cała pula natychmiastowych nagród wynosi 14 mln 300 tys zł.

W przypadku nagród tygodniowych odbędzie się 12 losowań w każdą środę. Tutaj do wygrania będzie 60 nagród pieniężnych w wysokości 50 tys. zł oraz 720 hulajnóg elektrycznych.

Jeśli chodzi o nagrody miesięczne, to przewidziano trzy losowania w okresie trwania loterii w trakcie, której będzie można wygrać sześć nagród pieniężnych w wysokości 100 tys. zł oraz sześć samochodów osobowych Toyota Corolla.

Losowanie finałowej nagrody nastąpi 6 października. Do wygrania będą dwie nagrody pieniężne w wysokości 1 mln zł oraz dwa samochody osobowe Toyota C-HR.

Jak przekazało biuro prasowe Totalizatora Sportowego, łączna pula nagród w loterii to ponad 22 mln 700 tys. zł.
W przypadku losowań (tygodniowych, miesięcznych, finałowego) wyłonienie laureatów odbywa się za pomocą certyfikowanego urządzenia losującego.

Jeżeli chodzi o Moją opinię, to nagrody są nawet atrakcyjne, a Sam pomysł to jedna wielka abstrakcja. Decyzja o szczepieniu powinna być podejmowana przez daną osobę i jeżeli ma pewne obawy to nawet taki program niewiele pomoże. Oczywiście hazardziści na to pójdą, ale obawiam się, że inni obywatele się nie skuszą. Dana osoba powinna zapoznać się dobrze z podanymi wynikami badań na temat skuteczności szczepionki i ewentualnych powikłań, żeby później nie żałować tej decyzji. Myślę, że to nie pomoże, a wręcz ośmieszy całą akcję szczepień, ale to tylko Moja subiektywna opinia.

Również rząd przewidział konkursy dla Gmin, a mianowicie:

 • Gmina na Medal #SzczepimySię,
 • Najbardziej Odporna Gmina.

Jeżeli chodzi o pierwszy konkurs, to przewidziano, że do pierwszych pięciuset gmin, których poziom wyszczepienia mieszkańców przekroczy 67 procent, trafi po 100 tys. złotych. Czas na zdobycie nagrody jest do 31 grudnia tego roku, chyba że pięćset gmin osiągnie taki wskaźnik wcześniej.

Z kolei skupiając się na drugim konkursie rozwijając Jego definicję chodzi o to, że jest on podzielony na trzy kategorie, czyli:

 • dla gmin do 30 tysięcy mieszkańców,
 • dla gmin od 30 tysięcy do 100 tysięcy mieszkańców,
 • dla gmin powyżej 100 tys. mieszkańców.

Nagrody trafią do gmin z najwyższym odsetkiem zaszczepionych mieszkańców. Pierwszą kategorię, "Małe gminy" podzielono na 49 regionów. Zwycięzca w każdym regionie, czyli 49 gmin otrzyma 1 mln zł. W drugiej kategorii, "Średnie gminy" 1 mln zł otrzymają trzy najlepsze gminy tej wielkości w kraju. W kategorii "Duże gminy" 1 mln złotych trafi do jednej gminy powyżej 100 tysięcy z najwyższym wskaźnikiem zaszczepionych. W ramach tego konkursu przewidziano też nagrodę 2 mln złotych dla Najbardziej Odpornej Gminy w Polsce z najwyższym odsetkiem zaszczepionych mieszkańców niezależnie o wielkości. Warunkiem przyznania nagrody jest minimum 50 proc. zaszczepionych mieszkańców. Konkurs ten trwać będzie do 31 października.

 

Plakat prezentujący promocję loterii Narodowego Programu Szczepień

 

210224539_2905894879634562_6037996138407531383_n.jpg.2529201cfaa6e4fda176f1b79e3ca64a.jpg

Źródło:

rmf24

Edytowane przez empi^(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mrs.Fuksiara

Jest to rodzaj manipulacji. Tak jak promocje. 
Coś jest za darmo - to ludzie się rzucają. Tu wystarczy się tylko zaszczepić. 

Artykuł jak najbardziej na + :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 • Gość poleca ten temat

i tak predzej czy pozniej nasz zmusza do szczepionek wiec wedlug mnie trzeba sie cieszyc, ze chociaz cos daja xD 

image.png

b_350_20_5a6c3e_383f2d_d2e1b5_2e3226.png

spacer.png

Precyzja odpowiedzi zależy od precyzji zadanego pytania.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektóre szczepionki badane są latami, te na covid w kilka miesięcy zostały dopuszczone do ogólnego szczepienia nimi ludzi. Osobiście się nie zaszczepiłem i będę to odwlekał ile tylko będzie się dało. Oczywistym jest, że jeśli będą chcieli nas zmusić to nas zmuszą, ale do tego czasu wiele może się jeszcze wydarzyć. Żadne loterie mnie nie zachęcą.

Sygnaturka.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 • Gość usunał z polecanych temat
 • Gość zablokował ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
 • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie