Skocz do zawartości
Zbiórka na nowy wygląd forum! ×

[NEWS] Polak wywalczył sprostowanie we francuskim podręczniku!


Rekomendowane odpowiedzi

WIAD.png
Nikt z nas tak naprawdę do końca nie zna przebiegu historycznych wydarzeń, lecz z pewnością Polska nie była aż tak okreopna jak ją opisują.

Jakub Vaugon to 19-nastolatek z polsko-francuskiej rodziny mieszkającej w Paryżu. W 2017 r. 

W podręczniku francuskim widniało fałszywe stwierdzenie jakoby Polska brała udział w ludobójstwie, do którego doszło w niemieckim obozie zagłady w Treblince.

"W 2017 r. na lekcji historii we francuskim gimnazjum zaprotestował przeciwko stwierdzeniu zawartemu w podręczniku, mówiącemu o tym, że Polacy w obozie zagłady w Treblince pomagali Niemcom w ludobójstwie Żydów i więźniów innych narodowości" - czytamy na Facebooku Muzeum Powstania Warszawskiego.

Mimo trudności, które napotkał na swojej drodze, Jakub nie poddał się i dalej próbował zmienić wpis w podręczniku! 

"Stanął w obronie prawdy historycznej, miał tę odwagę, żeby zaprotestować" - mówi Anna Radecka, dyrektor Ośrodka Rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą.

Dzięki determinacji Vaugonowi ostatecznie udało się wywalczyć sprostowanie i przeprosiny od wydawcy publikacji, w której znalazły się fałszywe informacje.

Włoska telewizja RAI przeprasza za sformułowanie "polski obóz zagłady"
"Niemiecki obóz koncentracyjny w Treblince prowadził swoją zbrodniczą działalność w latach 1942-1943. Pierwszy transport Żydów z warszawskiego getta miał miejsce 23 lipca 1942 r. Do sierpnia kolejnego roku śmierć w obozie poniosło około 900 tys. osób. Ofiary pochodziły z Polski oraz m.in. Francji, Grecji, Austrii, Belgii, Niemiec i Jugosławii. Był to największy obóz zagłady w Generalnym Gubernatorstwie i drugi co do wielkości po Auschwitz-Birkenau w okupowanej Europie"
/wiadomościonet.pl

Baner .png

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...