Skocz do zawartości
Zbiórka na nowy wygląd forum! ×

Rekomendowane odpowiedzi

KRTKA.png


xD.png
146 dzień roku, 21 tydzień w roku, 5 miesiąc.
Dzień trwa 16 godz. 13 min, jest krótszy od najdłuższego o 33 min. i jest dłuższy od najkrótszego o 8 godz. i 30 min.


Faza księżyca: 
Pełnia

230px-FullMoon.jpg
Pora roku: 

Wiosna

DZIEŃ MATKI! 

W innych krajach Dzień Matki umiejscowiony jest raczej w pierwszą lub drugą niedzielę maja albo też w Dniu Kobiet. Matki-boginie, czczono już w starożytnej Grecji. Wtedy symbolizowały urodzaj i płodność. Współczesny Dzień Matki zakorzeniony jest w XVII i XIX wieku. W XVII wieku, w wielkiej Brytanii Dzień Matki obchodzono w czwartą niedzielę Wielkiego Postu. Ten dzień nazywano niedzielą u matki, tyle że matka oznaczała rodzinną parafię, gdzie na ową okoliczność spotykały się rodziny. Dopiero z czasem zwyczaj spotkań u matki przekształcił się w Dzień Matki. Z kolei od XIX wieku w USA Dzień Matki był Dniem Matczynej Pracy, następnie Dniem Matek dla Pokoju, aż w 1914 Kongres zatwierdził Dzień Matki jako święto narodowe. 

Na świecie jest ponad dwa miliardy matek. Mamą-rekordzistką, pod względem liczby urodzonych pociech była Rosjanka o nazwisku Vassilyev (imię jest nieznane), która w latach 1725-1765 urodziła 69 dzieci, w tym 16 razy bliźnięta, 7 razy trojaczki i 4 razy czworaczki, i tylko dwoje dzieci nie przetrwało okresu niemowlęctwa. 

http://www.za-ile-swieta.pl/images/dzien-matki-tradycje-zwyczaje.jpg
 

*ŚWIĘTA ORAZ WSPOMNIENIA*
Dzień Samolotów z Papieru
Gruzja – Święto Niepodległości
Kościół Katolicki Mariawitów – wspomnienie męczeńskiej śmierci arcybiskupa, św. Michała Kowalskiego
Polska – Dzień Matki

Wspomnienia i święta w Kościele katolickim obchodzą:
św. Eleuteriusz (papież)
św. Filip Nereusz (prezbiter)
św. Karp (męczennik) (również 13 października)
św. Kwadrat Apologeta (uczeń apostołów)
św. Piotr Sans i Yordà (męczennik)


*IMIENINY OBCHODZĄ*
Angelika, Ewelina, Filip, Paulina, Adalwin, Adalwina, Alwin, Alwina, Eleuteria, Eleuteriusz, Eleutery, Emil, Filip Neriusz, Karp, Kwadrat, Lambert, Lamberta, Teodor, Więcemił, Zachariasz, Zachary.

*ZNAK ZODIAKU*

38901095740_f2974dcfef_o.jpg

"Tym, co wyróżnia człowieka urodzonego 26 maja, jest jego wielka zręczność wyrażania myśli. Robi to doskonale za pomocą mowy i pisma, a także bardzo skutecznie i z zupełną świadomością przemyca swą osobowość i swoje poglądy w sztuce, zwłaszcza w literaturze. Jest bardzo dobrym pracownikiem umysłowym, gdyż potrafi logicznie myśleć i dawać dowody na słuszność swojego rozumowania. Kiedy odkryje coś nowego, na przykład jakąś nieznaną wcześniej prawidłowość, potrafi ją obmyślić tak jasno, że wszystkim od razu udaje się ją sobie przyswoić.

Dzięki temu doskonale sprawdzi się w roli osoby nauczającej innych, czyli jako nauczyciel czy wykładowca akademicki. Ma ponadto bardzo wojowniczą naturę - jest zazdrosny o innych i niezwykle chętnie angażuje się we wszelkie spory, nawet gdy nie ma ku temu najmniejszego powodu i trzeba przyznać, że jest w nich niezmiernie zaciętym i zupełnie nieustępliwym przeciwnikiem. Dlatego też podejmowanie z nim dyskusji jest właściwie bezcelowe, nawet gdy posiada on fałszywe przekonanie co do swoich racji i ktoś chciałby mu wyperswadować jego sposób myślenia – jest to zupełnie bezcelowe, można jedynie stracić energię i czas. Zawsze jest gotów do podejmowania ryzyka - jest urodzonym hazardzistą. Jak łatwo można przewidzieć, nie zawsze wychodzi na tym dobrze, ale trzeba przyznać, że ponosi porażki rzadziej, niż można by było przypuszczać.

Ma wszechstronne uzdolnienia i - co ciekawe - dwoistą naturę, co sprawia, że jego osobowość jest niezwykle bogata. Jego wnętrze kłóci się z zachowaniem, a jego nastroje podlegają nieustannym zmianom, w zależności od rozmaitych czynników lub bez powodu, same z siebie. Kiedy akurat ma dobry nastrój, jest bardzo chętny do działania i do niesienia innym pomocy jeśli tylko jest taka potrzeba. Gdy zaś jest w złym humorze, wykazuje całkowitą obojętność i niechęć do podejmowania jakiegokolwiek działania. Na ogół wiedzie szczęśliwe i pomyślne życie, w którym zazwyczaj udaje mu się realizować wszystkie swoje cele i zaspokajać nawet najbardziej wygórowane ambicje. Równie dobrze jak w pracy umysłowej, radzi sobie w interesach, co zapewnia mu stabilną sytuację materialną.

Bardzo ważny jest dlań jego wygląd zewnętrzny – niezwykle dba o swój ubiór i prezencję na co dzień i od święta. W osiągnięciu dużego sukcesu mogą mu przeszkadzać jego wrogowie, na których powinien bacznie uważać, ale i tak przez cały czas powinien liczyć się z tym, że w końcu uda im się dopiąć swego i poważnie mu zaszkodzić, nawet jeżeli będzie ze wszystkich sił starał się przed tym uchronić."
/horoskop.sennik


*CYTAT DNIA*
„Odwaga nie zawsze jest głośna. Czasem to tylko cichy głos na końcu dnia mówiący: Jutro spróbuję ponownie.”
Mary Anne Radmacher


*PRZYSŁOWIA*
„Jak w maju plucha, to w czerwcu posucha”
„Gdy się w maju pszczoły roją, takie roje w wielkiej cenie stoją”


*WYDARZENIA ORAZ URODZINY W TYM DNIU*
SPRAWDŹ CSOWICZKU!

*PREMIERY GIER W TYM ROKU/DNIU* 


2000

Resident Evil Code: Veronica X

2005
Namco x Capcom


2006 
Chibi-Robo!
Evolution GT
Samurai Shodown V
SiN Episodes: Emergence
Super Princess Peach
Tom Clancy's Rainbow Six: Lockdown
Tomb Raider: Legend


2011
Frozen Synapse

2013
Machinarium

2014
Ibb & Obb

2015
Akiba's Trip: Undead & Undressed
Guilty Gear XX Accent Core Plus R
Magicka 2
Roundabout
The Evil Within: The Executioner
Ultra Street Fighter IV


2016
Table Top Racing: World Tour
Twinkle Star Sprites


2017
Constructor HD
Disgaea 5 Complete
Everspace
Guilty Gear Xrd: Rev 2
Rime
Samurai Warriors: Spirit of Sanada
Ultra Street Fighter II: The Final Challengers


2020
Depanneur Nocturne
Minecraft Dungeons
Mortal Kombat 11: Następstwa
Quantum League
Wildfire


2021
Castle Flipper
Danganronpa V3: Killing Harmony
Maid of Sker
Mutazione


/wikipedia, youtube, fakty, info, kartkazkalendarza, kalendarium, bl4, gry-online.pl

Baner .png

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • Mrs.Fuksiara usunął z polecanych i zablokował ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...