Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Informacje są wyciągnięte ze strony valorant z ich odpowiedzi na pytania użytkowników. 
Jest to bardzo ważna informacja, bo dowiadujemy się w niej jak naprawdę działa cały system punktów w Valorancie. 


MMR i OR to nie to samo?

MMR (Match Making Rating) to system w którym można określić poziom umiejętności i skuteczności.
MMR jest to drabina, na której znajdują się wszyscy gracze.
OR (Ocena Rankingowa)


"Jeśli wygracie, wspinacie się wyżej, spychając innych niżej. I odwrotnie: jeżeli przegracie, to inni was zepchną. Nie ma możliwości, aby dwóch graczy mogło zremisować i zająć to samo miejsce w drabince. Tak wygląda podstawowe założenie większości systemów matchmakingowych, przy czym o tempie waszej wspinaczki (lub szybkości, z jaką strącacie innych w dół) decyduje matematyka.
MMR jest względnie elastycznym systemem, który może się drastycznie zmieniać z meczu na mecz. Do pewnego stopnia oddzieliliśmy go od waszej widocznej rangi i OR, aby uniknąć sytuacji, w której wasza ranga hulałaby od sasa do lasa lub zaraz po awansie bylibyście degradowani."


MMR nie jest widoczny dla zwykłych graczy. Jest to spowodowane tym, że twórcy chcą uniknąć niepotrzebnych potyczek z graczami. 

"Gdy po raz pierwszy dołączacie do kolejki rankingowej lub gdy jesteście po resecie odcinka, znamy orientacyjne położenie waszej „rangi”, traktując wasz MMR jako podpowiedź. Niestety, nasza wiedza w tym zakresie jest jedynie „orientacyjna”, dlatego umiejscawiamy was u dołu zakresu, do którego naszym zdaniem przynależycie."

ZBIEŻNOŚĆ

Na początku przydzielani jesteśmy do dolnej części naszej "szacowanej" rangi, tak abyśmy mogli coś "ugrać" i pokazać, że zasługujemy na tę rangę bądź wyższą. 

"Jeśli wam się uda, wasza ocena rankingowa (OR) będzie to odzwierciedlała. Zaczniecie zyskiwać więcej punktów OR za zwycięstwa i tracić mniej za porażki aż do górnego przedziału rangi, w której poddajemy was „próbie”. Voilà! Na tym polega proces, w którym osiągacie „zbieżność” ze swoim MMR."
 

Abyście mogli wspiąć się w górę, musicie udowodnić, że jesteście lepsi od tych, którzy znajdują się nad wami. 

Val_mmr_RR_explained-pol.jpg


W SKRÓCIE: 
Jeśli wasz MMR jest wyższy od waszej rangi, będziecie zdobywać więcej punktów OR za zwycięstwa i tracić mniej za porażki.
Jeśli wasz MMR jest na równi z waszą rangą, będziecie zdobywać i tracić przybliżoną liczbę punktów OR zarówno za zwycięstwa, jak i porażki.
Jeżeli wasz MMR jest niższy od waszej rangi, będziecie zdobywać mniej punktów OR za zwycięstwa i tracić więcej za porażki.
Aby zwiększyć swój MMR, wypadajcie lepiej od przeciwników i wygrywajcie częściej!


Więcej tutaj
https://playvalorant.com/pl-pl/news/dev/ask-valorant-rank-rating-edition/

/ZRÓDŁO: VALORANT

 

Baner .png

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...