Skocz do zawartości

Zablokowane Seksualna afera... w bajce


drenn

Rekomendowane odpowiedzi

Zbliża się premiera filmu familijnego pt. "Kosmiczny mecz: nowe dziedzictwo". Tak chodzi o kolejną część dziwacznego, aczkolwiek dobrze przyjętego filmu z 1996 roku, w którym postacie z bajek studia Warner Bros zostały przeniesione do prawdziwego świata. 

 

Czasy jednak nieco się zmieniły i to co kiedyś nie robiło na nikim wrażenia, dziś uchodzi na kontrowersyjne i nieetyczne.

A jeśli mowa o drugiej części "Kosmicznego meczu", to znalazły się już dwa powody, które wzbudziły ostatnio sensację i podzieliły ludzi na obozy.

 

30346_1.11.jpg

Zacznijmy od Pepé Le Pew, czyli skunksa, który ma zwyczaj mylić czarno-białą kotkę Penelopę ze skunksicą i intensywnie się do niej zaleca. Warto nadmienić, że nie ustaje on w wysiłkach poderwania kotki, co zauważył dziennikarz "New York Timesa", Charles M. Blow.

W wpisie na Twitterze napisał,  że postać Pepe "promuje kulturę gwałtu", przy okazji przytoczył sceny, w których skunks całuje lub obmacuje innych bez zgody czy trzyma ich przy sobie wbrew woli poprzez uścisk czy zamykanie drzwi pomieszczenia. Warto też pamiętać, że często jednak przy tym zbiera baty np. W postaci ciosów. 

 

Po wpisie wspomnianego dziennikarza, reżyser odpowiedział,  że Le Swąd został usunięty z produkcji już roku temu i jego tweet nie mógł mieć na to żadnego wpływu. 

 

I tutaj mamy dwa obozy, z których jeden uważa, że takim zachowaniem postać ma pokazywać, że molestowanie płci przeciwnej jest czymś normalnym. Z drugiej strony uważa się, że sceny te pokazują iż tego typy praktyki nie kończą się dobrze i można zarobić szybkiego w twarz lub gorzej.

 

 

Kolejną sprawą odnośnie tegoż filmu familijnego, która stała się gorącym tematem dyskusji jest zmiana wizerunku króliczki Loli. A powodem tego jest modyfikacja jej wyglądu, która niektórym przypadła do gustu, a innym już niekoniecznie. 

 

W filmie z zeszłego wieku Lola była utalentowaną koszykarką, jednak prócz tego była po prostu seksowna, nawet jak na postać bajkową. Sam reżyser nowego filmu, Malcolm D. Lee wspomniał, że robi film dla dzieci i nie ma w nim miejsca na takie zabiegi. Dlatego też zamiast krótkiego topu i spódnicy Lola nosi szorty i koszulkę, zmniejszono też jej piersi. 

Tym razem również mamy podział na dwa obozy. Z jednej strony mówi się iż króliczyca faktycznie wygląda teraz lepiej i jest doceniania za swoje zdolności, a nie wygląd. Ma być pewnego rodzaju symbolem walki z nadmierną seksualizacją.

Jednak z drugiej strony zarzuca się wrzucanie na siłę tzw. "politycznej poprawności". Przeciwnicy wspominają też, że taki zabieg promuje twierdzenie iż każda piękna kobieta to miernota, która potrafi tylko świecić cycem i pupą i żeby mieć zdolności najlepiej być bez biustu i ubierać się brzydko.

 

Tutaj chciałbym dodać swoje subiektywne zdanie na temat Loli. Jej transformacja ma złe oraz dobre cechy. Zgadzam się ze zmianą jej stroju, ponieważ w filmie z 1996 wyglądała jak cheerleaderka, a nie jak zawodniczka. Jednak uważam,  że zmniejszenie biustu było nieco na wyrost, bo to faktycznie może promować wykluczenie kobiet z większymi piersiami.

Natomiast ostateczny wygląd jest w porządku.  Lola przestała przypominać wyzywającą laleczkę z liceum i stała się wzorową zawodniczką sportową, zachowując przy okazji kobiece walory, które mimo małego ukrycia przez ubranie, nadal posiada i są one widoczne.

 

A co Wy sądzicie i zmianie Loli i usunięcia z filmu Pepe?

 

Darmowy hosting zdjęć i obrazków
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mrs.Fuksiara

Dla mnie to jest chore. 

W każdej bajce jest coś "sexualnego" np. w kaczorze donaldzie chodzi donald z golą du**ą xD W muminkach ile jest podtekstów, teletubisie. 
Ludzie to wszędzie znajdą coś żeby się doczepić i zepsuć najlepsze bajki!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Gość zablokował ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie