Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Sign in to follow this  
FreakY#TV.

To co potrafię, czyli nic?

Recommended Posts

Rendery słabo wtopione, typo leży, tło jest nawet niezłe. Zacznij lepiej obrabiać render, bo leży. Napisów nie dodawaj, bo są niepotrzebne i psują pracę. Ja chętnie bym zcollabowała to.

wRQHyC8.png

Podeślij PSD, co?

Wiadomość wygenerowana automatycznie

temat_zamkniety.png
Powód: Brak zainteresowania

Jeżeli się z tym nie zgadzasz raportuj ten post a moderator lub administrator rozpatrzy go ponownie.
Z pozdrowieniami.
Administracja CSowicze.pl

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

• Similar Content

• By KraS
      Witam, nie wiem w jakim dziale także piszę tutaj. Mam problem bo muszę ustawić w biosie tak aby płyta stratowała z PCI czyli karty graficznej, a nie za bardzo wiem jak ustawić. Proszę pomóżcie!
      Podzespoły
      Karta graficzna --> AMD Radeon HD 7670
      Procesor --> Intel Core 2 duo Q6600, 4x2,400Ghz
      Ram --> 2 GB
      Płyta ---> GIGABYTE GA-G31M-S2L
      mogę podesłać screena z wyglądu mojego biosu i, żebyście mi pomogli to ustawić dziękuje z góry :)

Pozdrawiam, Krystian!
    • By Anka
      Siemanko !
      Na wstępie opowiem Wam skąd u mnie takie zamiłowanie do gotowania :).  Moje zamiłowanie do gotowania zaczęło się w latach szkolnych a osobą, która mnie inspirowała i pokazała, że gotowanie nie jest męczarnią a przyjemnością, zabawą i kwintesencją smaku była moja Babcia. Niewielu z Was wie, że jestem z wykształcenia kucharką (tak posiadam dyplom potwierdzający kwalifikacje zawodowe jak również doświadczenie w gastronomii). Uczęszczałam do Zespołu Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich w samym sercu Warszawy. Spełniłam swoje marzenie lecz niestety los chciał inaczej skończyłam w handlu co nie zmienia faktu, że zaprzestałam gotować. Lubię bardzo eksperymentować w kuchni, próbować różnych przepisów wynalezionych z internecie. Udoskonalam przepisy na swój sposób (spróbujcie na prawdę niezła zabawa, czasami możemy zrobić siódme niebo dla swoich kubków smakowych!). Tutaj poznacie sprawdzone przez ze mnie przepisy i w miarę możliwości będę robiła zdjęcia  aby Wam narobić smaka. Nie będę przedłużać swojego biadolenia .
      Zaczynajmy zabawę w Csowiskich kucharzy!!

Poznajcie przepis na potrawę Bami Goreng
      Składniki:

200 g makaronu np. wstążki duża pierś z kurczaka (zamiast kurczaka można podać z krewetkami) mrożonka warzyw do dań chińskich (zamiast mrożonki mogą być warzywa pokrojone w paseczki: marchewka, por, papryka oraz kiełki fasoli mung,pędy bambusa) 1 cebula 2 ząbki czosnku 1/2 papryczki chilli (wersja łagodniejsza, którą widzicie na zdjęciu jest zamieniona z kukurydzą). pół łyżeczki świeżo startego imbiru (alternatywą może być po prostu mielony imbir np. firmy Kamis) 3 łyżki stołowe (takie, którymi jecie zupy :D) sosu sojowego (jeżeli, chcecie aby Wasze Bami goreng było ciemniejsze użyjcie po prostu ciemnego ;)) do smaku kurkuma, sól i pieprz dymka ( może być szczypiorek) olej do smażenia (jaki preferujecie ja osobiście korzystam z oleju kokosowego)  Wykonanie:
      1. Pierś z kurczaka myjemy i wycinamy co nam się w niej nie podoba.
      2. Kurczaka kroimy w paseczki
      3. Nacieramy mięso z sosem sojowym oraz solą i pieprzem. Po tej czynności zostawiamy je w lodówce na min. 30 min.
      4. Makaron gotujemy według wskazówek na opakowaniu.
      5. Rozgrzej olej [ najlepiej byłoby w woku ale z baku laku i kit dobry PATELNIA TEŻ SIĘ NADA :D!] wrzucając pokrojoną cebulę, chilli*, imbir i czosnek. Smażymy przez minutę (tak aby nie spalić!).
      6. Dodajemy do posmażonej cebuli itd warzywa, ponownie podsmażając kilka minut
      7. Na oddzielnej patelni podsmażamy kurczaka, którego marynowaliśmy. Wraz z makaronem kurczaczka dodajemy do podsmażonych warzyw. I jeszcze chwilę podsmażamy
      8. Doprawiamy do smaku kurkumą, sosem sojowym, solą i pieprzem.
      *Wersja łagodniejsza zamiast chilli dodajemy kukurydzę[ kukurydzę dodajemy dopiero w momencie wrzucenia warzyw korzennych np. marchewki]
      ** Zdjęcie poglądowe
      Smacznego **

• By drenn
      W ostatnich latach panuje dość szeroka moda na gry symulacyjne oraz ekonomiczne. Nie się więc co dziwić, że wychodzi ich tak wiele, niektórych nawet dziwacznych. Po symulatorze kozy czy symulatorze bezdomnego sądziłem, że już nic mnie nie zaskoczy. Ale jak to bywa w życiu- myliłem się, ponieważ niedawno na światło dzienne wyszła nowa strategia ekonomiczna, w której zostajemy handlarzem marihuany.
      Gra Weedcraft Inc to świeża produkcja warszawskiego studia Vile Monarche, która weszła z przytupem na rynek światowy 11.04.19. Czy jest warta całej tej uwagi i rozgłosu, które były wokół niej? O tym trzeba przekonać się samemu.

ROZGRYWKA

Gra nie wydaje się skomplikowana z początku, jednak to tylko pozory. Trafiamy to Stanów Zjednoczonych, gdzie naszym zadaniem jest wytwarzanie oraz odpowiednia dystrybucja marihuany.

Trzeba odpowiednio zarządzać naszymi zasobami oraz pilnować by prawo zbytnio nie ograniczało naszych możliwości, dlatego też gra zaimplementowano tutaj chociażby opcje łapówek, czy nawet gróźb wymierzanych w przedstawicieli władzy. Oczywiście nie zawsze tak musi być, gdyż zależnie od stanu w jakim się znajdujemy marihuana może być nawet całkowicie legalna i tam nasza praca jest ułatwiona. Przewidziano różne scenariusze w których spotykać będziemy różnego typu postacie niezależne. Nie są to byle jakie postacie, ponieważ każda z nich posiada pewnego rodzaju osobowość i z każdą trzeba dogadać się w inny sposób. Weźmy sobie za przykład, że zatrudniamy osobę do pielęgnacji naszych roślin i każemy jej sabotować interes konkurencji, tak dodatkowo poza godzinami (tak! Jest opcja sabotażu konkurencji!), zależnie od charakteru może się ona zgodzić lub nam odmówić, ale wpływ na taką decyzję ma też to jak naszego pracownika traktujemy.
      Oczywiście o klientów również trzeba dbać stąd też możliwość tworzenia nowych odmian roślin, tak by dostosować się nawet pod tych najbardziej wymagających.

Nie jest też mówione, że zawsze musimy być złym handlarzem. Wspomniane chociażby łapówki to tylko środek do celu, ale nie jest on niezbędny. Na upartego możemy nawet w 100% trzymać się prawa i dla przykładu handlować jedynie marihuaną leczniczą, taką jak z apteki. To my decydujemy jak będzie nas postrzegało społeczeństwo.

ZACHĘTA DO DYSKUSJI?

Weedcraft Inc to też pewien rodzaj symbolu, który ma dać graczowi obraz tego jak wyglądają korzyści oraz problemy związane z tym biznesem i pokazuje też, że to nie samo ziele jest złe, lecz źli mogą być ludzie, którzy nim obracają.
      Oczywiście nie brakuje też koronnego argumentu, że skoro pozwala się legalnie handlować papierosami, które wyrządzają same szkody, to dlaczego nie można handlować marihuaną, która w wielu przypadkach ma naukowo udowodnione działanie lecznicze lub chociaż wspomaga procesy leczenia chorób?

OPRAWA GRAFICZNA I MUZYCZNA

Jeśli chodzi o grafikę to twórcy zrobili dobrze decydując się na grafikę w wydaniu kreskówkowym. Mimo że nie każdemu może ona odpowiadać to ma ona duży plus, a mianowicie taka grafika sprawia, że gra bardzo wolno się starzeje dzięki czemu gracze zostaną przy niej na dłużej. Zresztą podobnie zrobiono w The Walking Dead i był to przecież strzał w dziesiątkę.

Jeśli zaś chodzi o muzykę, to z pewnością spodoba się ludziom zaangażowanym w świat hip-hopu, ponieważ to właśnie z tego nurtu wywodzą się utwory których możemy uświadczyć w tej grze. Warto też zaznaczyć, że odpowiedzialni za nie są polscy wykonawcy jak np. ES.CE.

WYMAGANIA

Jak na swój wygląd, który mocno pasuje do gry na przeglądarki, to Weedcraft Inc ma dość spore wymagania sprzętowe, co jest tu raczej minusem.

Minimalne wymagania:

Procesor: Intel Core i3-4160 / AMD Athlon II X4 645 (lub lepszy) Pamięć RAM: 4 GB HDD: 6 GB wolnego miejsca na dysku twardym Karta graficzna: GeForce GTX 460 (1024 MB) / Radeon R7 260X (2048 MB) / Intel HD 530 DirectX: wersja 10 System operacyjny: Windows 7, 8, 8.1, 10 (64-bit)
      Zalecane wymagania:

Intel Core i7-6700 3.4 GHz / AMD FX-9370 4.4 GHz,
      Źródło: https://www.gry-online.pl/
      Procesor: Intel Core i7-6700 (lub lepszy) / AMD FX-9370 (lub lepszy) Pamięć RAM: 8 GB RAM HDD: 6 GB wolnego miejsca na dysku twardym Karta graficzna: GeForce GTX 1060 (6144 MB) / Radeon R9 290X (4096 MB) DirectX: wersja 10 System operacyjny: Windows 7, 8, 8.1, 10 (64-bit)
    • By Shezo
      Witajcie w moim nowym artykule pt. "Starożytny Rzym, czyli powrót do przeszłości!". Dzisiaj przedstawię wam najważniejsze informacje na temat Rzymu.
      Zaczynając artykuł przychodzi nam na myśl co w ogóle nazywamy "Rzymem" oraz jakie miała swoje początki, ujście. Ciężko nam jest odpowiedzieć na to pytanie.. albowiem nie zachowały się żadne szczególne źródła historyczne z których znaleźlibyśmy odpowiedź na nasze pytanie jak powstał "Rzym". Jednakże o początkach tego wspaniałego ludu powstały różne legendy i to z nich zaczerpniemy odpowiedź na nurtujące nas pytanie.. zatem najbardziej sławną legendą jest legenda o dwóch braciach  bliźniakach - Romulusie i Remusie.
      Treść legendy w skrócie brzmi:
      "Prawowity król został podstępnie pozbawiony tronu przez brata. Aby zapewnić panowanie swoim dzieciom, okrutny władca przeznaczył bratanicę na westalkę. Tymczasem za sprawą boga Marsa powiła ona bliźnięta - Romulusa i Remusa. Na rozkaz króla włożono niemowlęta do wiklinowego kosza i wrzucono do Tybru, by z prądem rzeki popłynęły do morza. Dzieci jednak cudownie ocalały. Znalazła je wilczyca biegnąca do rzeki i nakarmiła własnym mlekiem. Wreszcie zaopiekował się nimi miejscowy pasterz. Kiedy chłopcy dorośli, dowiedzieli się o swoim królewskim pochodzeniu. Obalili podstępnego władcę i przywrócili tron dziadkowi. W miejscu, gdzie zostali cudownie uratowani, postanowili założyć nowe miasto. Podczas wznoszenia murów doszło do kłótni i bójki. Wówczas uniesiony gniewem Romulus zabił swego brata Remusa, gdy ten zuchwale ośmielił się przekroczyć granice przyszłego miasta. Odtąd Romulus jako pierwszy król objął władzę w założonym przez siebie mieście, które nazwano na jego cześć Roma (Rzym).  Wszystko to miało miejsce w 753 roku przed naszą erą."
      Treść legendy nie jest zbyt przejrzysta, jednakże po przeczytaniu jej możemy sobie wyobrazić własnymi oczami historię tamtych chwil i uzmysłowić sobie dzieje Rzymu w chwili powstawania.
      Skoro już opowiedzieliśmy o początkach historii Rzymu to możemy opowiemy teraz o położeniu geograficznym... Rzym jak wiadomo powstał w 753 roku p.n.e nad rzeką Tyber (położej we Włoszech). Miejsce to było niezwykle przyjazne ludziom dlatego było dobrym wyborem dla rozwijania się tego potężnego w przyszłości państwa. Znajdowała się tam również najdoskonalsza przeprawa rzeczna wiodąca do nadbrzeżnych salin, miejsca pozyskiwania surowców. Innymi słowami mówiąc był to raj dla handlarzy. Terytorium to  zamieszkiwali Latynowie.
      Powstanie Forum Romanum?!

Skoro mówimy o Rzymie to czemu by nie miało być tu słowa o wspaniałym i popularnym na całym świecie Forum Romanum? Zatem Forum Romanum powstało przy współpracy dwóch wiosek, jednej zamieszkanej przez Sabinów drugiej przez Palatynów. Oddzielające te dwie wspólnoty bagno zasypano i w ten sposób powstało nasze ukochane Forum Romanum - trochę dziwnie brzmi jednakże tak naprawdę było, zostały nawet z tamtej chwili liczne źródła historyczne.
      Początki państwa rzymskiego:

Przez 250 lat od początku swojego istnienia Rzym był monarchią, za panowania Tarkwiniuszy osiągnał pozycję najsilniejszej monarchii na Półwyspie Apenińskim. Jednakże po upadku monarchii Rzym z biegem czasu stopniowo podupadał. Wyniszczały go zarówno wojny z innymi ludami jak i spory wewnętrzne inaczej mówiąc wojny domowe. W 449 roku p.n.e wprowadzono Prawa Dwunastu Tablic (pierwszą kondyfikację prawa zwyczajowego), wraz z tym Rzym nadal pozostał państwem prymitywnym pod względem kulturalnym. Jednakże to nie zmienia faktu iż lud rzymski nie był skłonny to podbojów innych terytoriów. Dlatego niedługo Rzym stał się republiką, władzę wykonawczą w miejsce monarchii przejęło dwóch konsulów wybieranych na okres jednego roku. Również w tamtym okresie istniał senat, jednakże zasiadali w nim tylko naczelnicy najważniejszych rodów w państwie, które odgrywały kluczową rolę.
      Podboje Rzymian:
      Sukcesy w wojnach skłoniły Rzymian do uderzenia na półnoć. Dlatego Rzym stoczył bitwę o Fideny - miasto, dzięku któremu Rzym powiększył się dwukrotnie. Jednakże to nie oznaczało, że państwo rzymskie jest tak silne, że nikt im się nie oprze. W 386 roku p.n.e Rzym został podbity przez Galów, z tego wyszło, że Rzym stał się miastem pozbawionych bezrolnych obywateli - to dlatego słynna bajka "Asteriks i Obeliks" powstała, by ukazać nieustępliwość ludu Galów oraz ich determinację, Rzymianom nigdy nie udało się podbić Galów. W ciągu kolejnych kilku lat naostrzył się konflikt między patrycjuszami a plebejuszami co doprowadziło do dużego konfliktu społecznego co zaskutkowało lekką wojną domową. Po załagodzeniu konfliktu Rzym znowu zaczął podbój Italii, jednakże o tym w części drugiej...
      Pozdrawiam, Shezo.
      źródło: internet, yt, książka.
      P.S Piszę z telefonu dlatego nie użyłem żadnego pogrubienia, kursywy czy nawet koloru tekstu żeby przyozdobić to ładnie, ale tutaj nie chodzi o wizualną część a o treść!
  • Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.