Skocz do zawartości

Zablokowane <span class="ipsBadge ipsBadge_red">Zamknięte</span> Wirus Steam


Wilku.

Rekomendowane odpowiedzi

Dynamiczny rozwój branży gier powoduje wzrost popularności trybu multiplayer. Coraz częściej gra zakłada również możliwość kupna i sprzedaży wirtualnych przedmiotów, w tym również za prawdziwe pieniądze. Stanowi to nie lada kąsek dla cyberprzestepców. W ostatnich miesiącach na STEAM odkryto szkodliwy program, który może wykradać wirtualne przedmioty zakupione na platformie STEAM.

Jak poinformowała Joanna Schulz-Torój, specjalista Doctor Web: „Winowajcą tego rodzaju kradzieży jest Trojan.SteamBurglar.1, który został odnotowany w bazie wirusów programu Dr.Web. Wirus rozpowszechnia się poprzez czat i forum na platformie Steam, gdzie cyberprzestępcy zachęcają użytkowników do obejrzenia zrzutów z ekranu przedstawiających broń lub inne przedmioty, rzekomo dostępne do nabycia”

Zatem rodzi się tutaj pytanie jak się wystrzec?
Po prostu nie otwierajmy linków wysyłanych przez znajomych na czacie. Obecnie Wirus na STEAM rozprzestrzenia się poprzez link do plik o rozszerzeniu .jpg . Otwierając to narażamy się na ryzyko utraty naszych skinów itp.

Co jeśli już otworzyliśmy ten plik?
W pierwszej kolejności skan komputera dobrym programem antywirusowym. Dodatkowo w menadżerze zadań sprawdzamy czy przypadkiem nie pojawiły się niewiadomego pochodzenia procesy. Zachowawczo polecam zmiane haseł na STEAM oraz mail’u połączonym ze STEAM.

Osoby które dokonują transakcji kupna i sprzedaży powinni zachować szczególną ostrożność zwłaszcza, gdy otrzymują oferty od nieznajomych i podejrzanych adresatów. Dokonując takich transakcji ryzykujemy utratę wszystkich swoich najcenniejszych przedmiotów. Zatem bądźmy czujni

 

źródło : https://www.pobierzcounterstrike.pl/wirus-na-steam/

Jestem Dawid, mam 14 Lat , Interesuję się Grafiką Komputerową którą zajmuję się już parę dobrych lat.

Jestem tu grafikiem , lecz nie pisz tylko do mnie odnośnie grafik bo są też inni lepsi graficy odemnie.

FGpTxHq.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czegoś takiego się nie spodziewałem, ciekawe, ciekawe. Jeśli możesz popraw trochę kolor czcionki, bo źle się czyta, a ludziom może się przydać, Teraz będzie trzeba uważać :D

lyPNLBi.png

Vwl36ZZ.gif Piszę poprawnie po polsku, a wszystkie błędy w moich wypowiedziach są celowe. Jeżeli spodobał Ci się mój temat/post lub po prostu Ci pomogłem, możesz się odwdzięczyć, klikając "Lubię To".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobra informacja dla posiadaczy steam. 

Chciałbym jeszcze dodać, że użytkownicy korzystający z oprogramowania firmy Doctor Web są chronieni przed tym zagrożeniem.

 

 

 

Pozdrawiam

marVW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, no. Bardzo dobrze, że to wstawiłeś. Przyda się każdemu posiadaczowi społeczności steam.

Ja akurat mam na tibi 350 palka i trochę się o niego boję, że jakiegoś keylogera pobiorę.

A wiadomo? Może i keyloger będzie na steam? Nikt tego nie wie, więc proszę uważać.

Pozdrawiam SSG.

Legend is only one <3 Wayne Rooney .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wiadomość wygenerowana automatycznie

Temat został zamknięty przez moderatora.

 

Powód: Temat został zamknięty.

 

Jeżeli się z tym nie zgadzasz raportuj ten post a moderator lub administrator rozpatrzy go ponownie.

Z pozdrowieniami.

Administracja CSowicze.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie