Skocz do zawartości
Forum
Regulamin

Zasady i wytyczne obowiązujące wszystkich użytkowników

Administracja

Poznaj zespół moderatorów i administratorów dbających o społeczność

Ranking Użytkowników

Zestawienie najbardziej aktywnych członków naszej społeczności

Serwery
Bany CS2

System banów na serwerach Counter-Strike 2

Bany CS 1.6

System banów na serwerach Counter-Strike 1.6

Sklep CS2

Dostęp do usług premium i przywilejów na serwerach CS2

Statystyki Graczy - CS2

Sprawdź najlepszych graczy naszych serwerów CS2 oraz ich dokładne statystyki!

Sklep CS 1.6

Oferta usług VIP/SVIP dla graczy Counter-Strike 1.6

Odwołaj się od bana

Oficjalna procedura odwoławcza dla zablokowanych graczy

Społeczność
Wydarzenia

Kalendarz turniejów, konkursów i integracyjnych spotkań graczy

Discord

Dołącz do naszej społeczności na discordzie

Aktualności

Bieżące informacje dotyczące serwerów i środowiska CS

Pomoc

Przewodniki, poradniki i wsparcie dla wszystkich użytkowników

Nowy szablon forum
csowicze.pl


Przygotowaliśmy dla Was nowy wygląd forum! Na pewno znajdziecie rzeczy, które można ulepszyć. Dajcie nam znać w dedykowanym wątku. Wasza opinia jest dla nas ważna!

Czytaj więcej

Największy spamer czatbox'a! Weź udział kolejnej edycji konkursu!


Wraz ze startem nowej odsłony forum ruszamy z kolejną edycją konkursu spamer czatbox'a! Do wygrania fajne nagrody w tym $$$$

Czytaj więcej

Csowicze – Odświeżona Odsłona | Parę Ważnych Informacji


Wracamy po krótkiej przerwie... Przeczytaj ogłoszenie by być na bieżąco!

Czytaj więcej

Nasze serwery

  • 8 Wszystkich serwerów
  • 179 / 317 Wszystkich graczy
  • 56% Zapełnienie serwerów

Sprawdź co u nas się dzieje w

Redakcja

Pokaż ostatnie tematy

Liga typera

Pokaż ostatnie tematy

Serwery

Pokaż ostatnie tematy

Przywitalnia

Pokaż ostatnie tematy

Grafika

Pokaż ostatnie tematy

xxx
xxx
xxx
xxx
xxx
xxx
xxx
xxx
xxx

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano
 

Nie wszyscy wiedzą, że można używać pędzli z Photoshopa w GIMPie, jest to świetna droga na zwiększenie popularności darmowego, opartego na pikselach, edytora obrazków. Jeśli używasz wersji 2.4 GIMP lub nowszej, możesz używać tych pędzli poprzez proces prostej instalacji. W przypadku wersji wcześniejszej, pędzle Photoshopa muszą być ręcznie przekonwertowane.

 

W tym bardzo prostym poradniku, pokażemy jak to zrobić.

 

Przed tym, jak się nauczysz, jak użyć te pędzle w GIMP, najpierw musisz je posiadać w Photoshopie.

GIMP posiada specjalny folder dla pędzli i każdy zgodny pędzel znaleziony w tym folderze, gdy GIMP się ładuje, jest automatycznie wczytywany.

 

Jeśli pędzle, które pobrałeś, są skompresowane, np. w formacie ZIP, to może być potrzebne uprzednie ich wypakowanie. W systemach Windows, powinieneś móc otworzyć pliki w formacie ZIP i skopiować pędzle bezpośrednio bez wypakowywania ich.

Folder z pędzlami może być odnaleziony w folderze instalacyjnym GIMP. W laptopie z systemem Windows 7, ścieżka wygląda tak : C:\Program Files\GIMP-2.0\Share\gimp\2.0\brushes. Kiedy otworzysz ten folder, możesz skopiować lub przenieść pobrane pędzle do tego foldera.

 

Możesz również używać pędzli Photoshopa w GIMPie z system OS X oraz Linux.

 

W przypadku systemu OS X, klikasz prawym przyciskiem na GIMP w folderze Applications i wybierz Show Package Contents. W system Mac, wybierz Resources, następnie Share, dalej gimp i potem 2.0, a tam znajdziesz folder brushes.

 

Na Linuxie,  możesz znaleźć folder brushes wprost ze ścieżki Home. Możesz być potrzebne odkrycie niewidzialnych plików poprzez wciśnięcie kombinacji klawiszy Ctrl + H, aby wyświetlić folder .gimp2.

 

Z racji tego, że GIMP tylko automatycznie wczytuje pędzle, gdy się uruchamia, musisz ręcznie odświeżyć listę zainstalowanych pędzli.

Wejdź w Windows, potem Dockable Dialogs i dalej Brushes. Wystarczy kliknąć przycisk Refresh, zlokalizowany w prawym dolnym rogu okna dialogowego Zobaczysz, że nowe pędzle się wyświetlą.

 

Opcja używania pędzli Photoshopa w programie GIMP jest bardzo użyteczną funkcją tego programu, który pozwala na wiele rozszerzeń w postaci darmowych pędzli dostępnych w Internecie.

 

Po więcej ciekawych artykułów o grafice komputerowej zapraszamy na portal.

POSZUKUJE WSPÓLNIKÓW / OPIEKUNÓW - NA SERWERKI CS:GO!

:!!: Skontaktuj się ze mną po więcej szczegółów :!!:

  • 2 miesiące później...
  • 1 miesiąc później...
Napisano

Wiadomość wygenerowana automatycznie

 

temat_zamkniety.png

Powód: Brak zaintersowania

 

Jeżeli się z tym nie zgadzasz raportuj ten post a moderator lub administrator rozpatrzy go ponownie.

Z pozdrowieniami.

Administracja CSowicze.pl

mME97MF_ed407.png

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie