Skocz do zawartości

Zablokowane (Poradnik) Ustawionka Dla poczatkujacych graczy Counter Strike


magikpro123

Rekomendowane odpowiedzi

Konfiguracja Counter-Stike'a 1.6

 

Witam w tym temacie zamieszczę wszystko to, co powinien zrobić każdy gracz zaczynający grę w Kantera. Poradnik zrobiony głównie dla ns . ( NonSteam )

 

Punkt 1.

 

Gracz moim zdaniem powinien zacząć od zainstalowania na swoim komputerze dobrej wersji cs. Jak wiemy jest ich mnóstwo. Ja polecam najpopularniejszy CS z patchem V23. Waży on mało, wyszukuje dużo serwerów a poza tym jest najwydajnieszy na słabych komputerach.

W googlach :

CS 1.6 V23 Download

 

Punkt 2.

 

Gdy już mamy dobrego cs'a kolejną rzeczą którą polecam zrobić każdemu to ustawienie parametrów startowych. Klikamy PPM na ikonkę naszej gry, wybieramy właściwości, później zakładkę skrót i w elemencie docelowym na końcu dajemy spację i wklejamy swoje parametry.

Dla przykładu pokażę swoje parametry które zawsze dodaję : -noforcemaccel -noforcemparms -noforcemspd -freq 75

 

Punkt 3.

 

Teraz chciałbym przedstawić plik który całkowicie eliminuje nam akcelerację wsteczną z myszki. Wtedy po prostu nasze ruchy ręką są bardziej przewidywalne i lepiej sie gra. Plik ten nosi nazwę cplmousefix, jest on całkowicie legalny i bezpieczny. Mam go odkąd pamiętam a jakiś bardzo SUABY to nie jestem, na prawdę polecam każdemu wink.png

W googlach : cplmousefix

 

Punkt 4.

 

Jedną z najważniejszych rzeczy w cs'ie to ustawienie swojego config'a. Gdy jesteśmy w grze to otwieramy konsolę ( tylda pod Esc ) i możemy zacząć wpisywac swoje komendy. Ja podam najważniejsze które tak na prawdę trzeba wpisać :

 

 

rate 25000

 

cl_rate 9999

 

cl_cmdrate 101

 

cl_updaterate 101

 

cl_cmdbackup 2

 

fps_max 101

 

hud_fastswitch

 

To te najbardziej znane i potrzebne. Niestety jeżeli wpiszemy je w konsoli to trzeba bedzie tak robic przy każdym odpaleniu cs'a a to by było monotonne, dlatego wchodzimy w folder gdzie mamy zainstalowaną gre, póżniej cstrike i szukamy pliku userconfig. Otwieramy go notatnikem (domyślnie) i te komendy wymienione przeze mnie wyżej wklejamy do niego. Uwaga komendy muszą być wklejone każda pod drugą !

 

 

Punkt 5.

 

Przyszedł czas na ustawienia cs'a w cs'ie tongue.png

Wchodzimy w options, póżniej w video ( wcześniej ustawiacie wszystko pod siebie oczywiście ). Pierwsza opcja typ grafiki i tutaj zostaje opengl. Póżniej roździelczość, i tutaj jest kilka szkół. Ja polecam niskie roździałki typu 800x600/640x480 bo wtedy celownik jest mniejszy a głowy wielkie jeśli tak to można nazwać tongue.png Osobiście gram na 640x480 jak większość zawodowych graczy e-sportu w cs'a.

 

 

Punkt 6.

 

Ten punkt możecie opuścić jeśli macie dobre pecety.

Dokładnie chodzi mi o modele i komendy które dodaja fps.

Komendy :

 

cl_himodels 0

cl_dynamiclights 0

cl_shadows 0

cl_minmodels 1

cl_identiconmode 0

cl_particlefx 0

cl_weather 0

cl_corpsestay 1

gl_spriteblend 1

gl_ztrick 1

gl_texturemode GL_NEAREST_MIPMAP_NEAREST

gl_round_down 4

gl_playermip 3

gl_max_size 128

r_detailtextures 0

r_detailtexturessupported 0

r_mirroralpha 0

r_mmx 1

r_decals 1

violence_ablood 0

violence_hblood 0

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Poradnik robiony był dla Graczy rozpoczynajacych gre w cs 1.6 ale i tez dla graczy którzy chca wiedziec wiecej :)

Edytowane przez magikpro123

xn87m0.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie