Skocz do zawartości

Chesterooo

Użytkownik
  • Postów

    2
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

  • Dotacje

    0.00 PLN 

Aktywność reputacji

  1. Lubie to!
    Chesterooo otrzymał punkt reputacji od Waller Podanie na admina AWP   
    Imię: Michał Wiek: 20 Nick z gry: Chesterooo Link do profilu GT na serwerze: https://www.gametracker.com/player/Chesterooo/51.83.214.249:27015/ Link do profilu Steam:  https://steamcommunity.com/profiles/76561198209937928/ Steam ID: 0:0:124836100 Dlaczego Ty?: Ostatnio sporo gram na serwerze i chciałbym wesprzeć dotychczasowych administratorów.  Jestem często w godzinach kiedy admini są niedostępni (np. są w pracy lub jest późna godzina)  a jest ktoś kto w jakiś sposób psuje innym gre i zasługuje na kicka/muta/gaga/bana. Jestem często online na steamie  więc każdy kto doda mnie do znajomych (już całkiem sporo częstych bywalców to zrobiło)  bez problemu mógłby poprosić o wejście na chwilę żeby coś załatwić albo czegoś się dowiedzieć. Aktualnie (02.07) mam 59h na serwerze i jestem  siódmy w toptime. Wydaje mi się że ludzie mnie lubią i dobrze odebrali by mnie jako admina. Jestem też po mutacji, potrafię się pośmiać  i nie obrażać się z żartów ale posiadam też granice i wiedziałbym kiedy zwrócić komuś uwagę. Ile grasz dziennie?: Bardzo różnie w zależności od godzin pracy waha się to zazwyczaj miedzy 1h do 2,5h a jeśli jest więcej wolnego to i dłużej Składka członkowska 5zł/msc (TAK/NIE): Tak Znajomość sourcemoda (0/5): 3 - nie bawiłem siętym jeszcze znam tylko komendy ale nie widzę w tym nic trudnego, przynajmniej tak mi się wydaje Kontakt: Discord, ts3, steam, w razie potrzeby mail
  2. Super
    Chesterooo przyznał reputację dla WallerPodanie na admina AWP   
    Na tak!
    +wiek
    +aktywnośc
    +kultura
    +ładne podanie 
    +składka
     
    Pozdrawiam Waller 
  3. Piwko
    Chesterooo przyznał reputację dla Balwanekskarga na admina Olafek   
    chłop denerwuje wszystkich na serwerze pisząc  bot jak kogoś zabije(jest screen). A co do wspomnianej akcji pisał do gracza @ M4ksym , bot gdy go zabijał, wiec po pewnym czasie @ M4ksym  go zwyzywał, upomniałem go oraz autora skargi. @ M4ksym zaprzestał obrażania, a @ Gumberr  dalej pisał bot na czacie do niego, wiec postanowiłem go zbanować.
     
    Pozdrawiam Cieplutko Bałwanek <3!
     
  4. Super
    Chesterooo otrzymał punkt reputacji od Misia Tylko dla odważnych!   
    "Zielona naszym miastem speedway naszym życiem!"
    "Ten ryk silników, ten klimat, ten zapach..."
    Pozdro, kibic Falubazu 
  5. Super
    Chesterooo przyznał reputację dla MisiaTylko dla odważnych!   
    Żużel
     
     

     
     
    Sport żużlowy (ang. motorcycle speedway) - to wyścigi motocyklowe na torach przypominających swoim kształtem owal. Sport ten jest popularny głównie w krajach Europejskich, w szczególności w Polsce, Wielkiej Brytanii, Dani oraz Szwecji. 
     
     
    Jak to się zaczęło?
     
     
    Nieregularne wyścigi na motocyklach drogowych na torach kolarskich, trawie bądź na torach do wyścigów chartów początkiem XX wieku zapoczątkowały rozwinięcie tego sportu. Za pierwsze zawody żużla, początkowo nazywanego ang. dirt-trackiem, uważa się zawody motocyklowe na torze do wyścigów kłusaków w Australii 15 grudnia 1923r. Od tego momentu zaczęto regularną organizację zawodów. Pomysł dirt-tracku trafił do Europy i pierwsze zawody na nawierzchni żużlowej (czemu zawdzięcza się nazwę sportu) rozegrano 25 czerwca 1927 roku w Manchesterze, po których powstała pierwsza regularna liga żużlowa - British Elite League. Od 1929r. brytyjskie pismo The Star zaczęło organizować cykl indywidualnych turniejów co zapoczątkowało indywidualne mistrzostwa świata które jako pierwszy w 1936 wygrał Australijczyk Lionel van Praag.

     
    Co na to Polska? 

     
    Okres narodzin żużlowego szaleństwa w Polsce jest ciężki do określenia. Sport ten zaczął zdobywać popularność w momencie, gdy Polski nie było na mapach Europy i świata, czyli w momencie zaborów. Pierwsze udokumentowane zawody motocyklowe zorganizowało Warszawskie Towarzystwo Cyklistów na obiekcie przeznaczonym do wyścigów kolarskich. Były one idealną promocją dla powstającego sportu żużlowego. Przygotowanie toru polegało na pokryciu go mieszaniną gliny oraz przepalonego węgla. Zawody organizowane były dwa razy  w tygodniu dla każdego, kto posiadał motocykl, został zaakceptowany przez głosowanie oraz opłacał na bieżąco składkę członkowską (był to wówczas sport dla wyższych sfer mieszczaństwa warszawskiego). Z biegiem czasu oraz odzyskaniu przez Polskę niepodległości coraz więcej osób z innych miast zaczęło brać udział w zawodach. Pierwszy tor żużlowy w Polsce powstał w Mysłowicach w 1930 roku, liczył 800m długości i 40m szerokości. Pierwsze rozegrane zawody miały miejsce w dniu otwarciu toru  13 października 1930 roku. 
     


     
    Na czym polega ten sport?

     
    Zawodnicy ścigają się w tzw. biegach, których liczba jest zależna od rodzaju zawodów (indywidualne - min. 20 biegów, mecz ligowy 2 drużyn - 15 biegów, pary - 21 biegów). Jeden bieg to okrążenie toru przez zawodnika cztery razy, zaczynając startem wspólnym spod taśmy startowej, jadąc "w lewo" czyli w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara. Motocykle żużlowe są specjalnie skonstruowane- m.in. nie posiadają skrzyni biegów i hamulców. Dodatkowo muszę spełniać wymogi takie jak: układ wydechowy odpowiadający przepisom FIM, mogą być używane tylne opony dowolnej marki i typu, mające ważne pozwolenia na użytkowanie przez FIM na dany rok, jednak niedozwolone jest ich modyfikowanie oraz podgrzewanie, naprawianie kierownic z lekkich stopów poprzez spawanie jest zabronione, nie wolno stosować tytanu w silniku ani podwoziu motocykla, waga sprzętu nie może być mniejsza niż 7 kg  oraz (w większości zawodów) motocykl musi być wyposażony w deflektor.

     
    Wygrana czy przegrana? Oto jest pytanie. 
     
     
    Formy zawodów są różne - indywidualne, parami lub drużynami. Obsada biegu ustalana jest na podstawie tabeli biegowej. W klasycznym żużlu za zwycięstwo w biegu zawodnik otrzymuje 3 punkty, za drugie miejsce 2 punkty, za trzecie jest to jeden punkt natomiast za dotarcie na mety jako ostatni bądź nieukończenia wyścigu (defekt sprzętu, wykluczenie albo upadek) jest jednoznaczne z brakiem punktów. Punkty zawodników danej drużyny są sumowane i jak to zazwyczaj bywa - kto ma więcej punktów ten wygrywa. Indywidualne zawody natomiast charakteryzują się tym, że każdy zawodnik spotyka się z jednokrotnie z każdym innym zawodnikiem w czterech bądź pięciu wyścigach. Rezultat każdego biegu decyduje o obsadzie kolejnych wyścigów - najsłabsi odpadają a najlepsi walczą w finale o zwycięstwo.
     
     

     
     
    To, czego misiaczki nie lubią najbardziej (chyba, że spotka to przeciwną drużynę) 
     
     
    Jak to w życiu bywa, nie może być za łatwo. Zwodnicy mogą zostać wykluczeni przez sędziego z wyścigu w przypadku złamania regulaminu. Jednymi z poszkodowanych mogą być spóźnialscy którzy przekroczą dozwolony czas 2 minut od włączenia pomarańczowego światła. Dodatkowo ukarany będzie zawodnik, który w wyniku upadku spowoduje przerwanie wyścigu. Wykluczenie jest stosowane również w momencie: dotknięcia taśmy startowej po zapaleniu się zielonego światła (falstart), spowodowania upadku drugiego zawodnika, zdublowania zawodnika który znajduje się jeszcze na poprzednim okrążeniu, przejechania wewnętrznej krawędzi toru obydwoma kołami, użycia nieregulaminowego sprzętu oraz niesportowego zachowania. Wykluczony zawodnik nie może wziąć udziału w powtórce biegu -wyścig odbywa się w niepełnym składzie. W przypadku turniejów indywidualnych oraz w niektórych ligach, w tym obecnie w Polsce (w niektórych przypadkach) na tor może wyjechać zawodnik rezerwowy.
     
     


     
    Przemyślenia autora
     
     
    Polecam każdemu wybrać się na stadion żużlowy chociażby raz w życiu. Emocje (zwłaszcza, kiedy kocha się swoją drużynę) są nieziemskie i niezapomniane. Każda wygrana, każda walka o wygraną pozycję do końca czwartego okrążenia, każdy upadek daje niesamowite przeżycia. Osobiście sama nie wiedziałam czym ludzie się szczycą dopóki sama pierwszy raz nie poszłam na stadion - zupełna różnica niż czytanie artykułu czy oglądanie zawodów na ekranie. Mam nadzieję, że chociaż troszkę wzbudziłam w was zainteresowania tym sportem. 
     
     

     
    Pozdrawiam! Wierna kibicka Unii Tarnów ! 
     
     
    źródełko:
    https://pl.wikipedia.org/wiki/Sport_żużlowy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie