Skocz do zawartości
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Zablokowane Oficjalne stanowisko w sprawie programów zewnętrznych


drenn
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Użytkownik Miesiąca

W ostatnim czasie bardzo mocno spopularyzowały się różnego rodzaju programy wspomagające, które pokazują czasy odnowienia umiejętności wrogów, odliczają czas do odrodzenia się potworów w lesie itp. 

Z racji coraz większej ich ilości oraz kampanii reklamowych, Riot Games w końcu wyraziło oficjalne stanowisko na ten temat:

 

Nie podobają nam się aplikacje, które zapewniają jednemu z graczy wymierną przewagę. Chcielibyśmy wytyczyć jasne wymagania, wymieniając działania, które naszym zdaniem nie są w porządku. Oto kilka przykładów przewagi, którą w ten sposób może zdobyć jeden z graczy:

  • Ujawnienie informacji, która została celowo utajniona (zegary lub czas odnowienia)
  • Działanie w twoim imieniu (w wykonaniu botów lub skryptów)
  • Wyciąganie wniosków za ciebie (przewidywanie pozycji wroga)
  • Zapewnianie graczom dodatkowych informacji (programy typu zoomhack lub globalne powiadomienie o superumiejętnościach)

 

Firma jednocześnie zaznacza, że póki co nie widzi problemu w programach zmieniających wygląd postaci, (z wyjątkiem sytuacji gdy takie dają darmowy dostęp do skórek z gry) ale będzie się im uważnie przyglądać. 

 

Korzystanie z nieuczciwej przewagi jaką dają aplikacje działające w tle może doprowadzić nawet do stałej blokady konta, a w przypadku wykrycia ich podczas gier rankingowych może również doprowadzić do odebrania nagród sezonowych.

 

Niektóre aplikacje są co prawda zatwierdzone przez Riot Games, jednak pojawia się ich tak dużo, że studio nie jest już w stanie każdej weryfikować. Z tego powodu pojawiły się proste wytyczne:

jeśli aplikacja w jakikolwiek sposób wpływa na rozgrywkę, jest ona nie do przyjęcia. Jeśli obawiasz się, że jakaś aplikacja zalicza się do tej kategorii, lepiej zachować bezpieczeństwo i jej nie używać.

 

https://support-leagueoflegends.riotgames.com/hc/pl/articles/225266848-Aplikacje-niezależne

Darmowy hosting zdjęć i obrazków
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • drenn zablokował ten temat

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

Powiadomienie o plikach cookie