Skocz do zawartości

Zablokowane Szereg zmian


premiere

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

Chciałbym poruszyć kilka kwestii odnośnie serwera. Po 6-ciu latach przerwy wróciłem do cs'a spragniony JailBreak. Niestety widze że od tamtych czasów znacząco spadła popularność tego typu serwerów.

Wasz serwer wydał mi się z największym potencjałem na rozwój dlatego piszę ten wątek.

Chcąc wykorzystać ten potencjał zaproponuje kilka dużych zmian tak aby przywrócić Jailbreak drugie życie.

 

Na początku zacznijmy od samego silnika serwera. Uważam że ten poniżej sam w sobie jest o dużo dużo lepszy.

https://amxx.pl/topic/31974-jailbreak-extreme/

 

Po spersonalizowaniu wszystkich funkcji i ustawień jest naprawdę dużo lepszy zarówno dla gracza jak i kondycji serwera (do tego przejdę dalej).

Mogę zaproponować swoją pomoc i doświadczenie przy ewentualnym wprowadzaniu zmian i konfiguracji lub podesłać w wolnym czasie gotową paczkę z pluginem.

 

Kolejną kwestią jest to ile niepotrzebnych i zbędnych pluginów jest na serwerze. Nijak wpływają one na rozgrywkę zato zaśmiecają niepotrzebnie serwer.

Mowa tu np o: spadochronach, czapkach, markerkach, zabawach (oprócz FD, ganiany) i tych wszystkich sklepach szlugach i całej masie reszty zbędnych rzeczy.

Niektórzy mogą pomyśleć że serwer bez tych wszystkich "gówien" byłby nudny ale na takim własnie serwerze spędziłem tysiąc godzin. Z resztą nie tylko ja bo w dzień cieżko bylo wejść z powodu braku slotów, a nocą grało więcej graczy niż tutaj w godzinach szczytu. Dla ciekawskich mogę podać nazwe tego nieistniejącego już niestety serwera. Uważam że warto zrobić coś na wzór właśnie tego, gdzie panował absolutny ład porządek i harmonia, a w drużynie CT kreatywność. Z tęsknoty za własnie czymś takim i chęci stworzenia jeszcze raz tak unikalnego klimatu który cieszył się ogromną popularnością uważam że warto spróbować. Oczywiście oferuje swoją pomoc we wszystkim oraz dokładne instrukcję jak miałoby to wyglądać.

 

Wracając do tematu, jeżeli będziecie skłonni współpracować to myślę że będziemy w stanie wskrzesić JailBreak :) 

 

Na razie tyle, w zależności od zainteresowania tematem będę kontunować, miłego!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ premiere, przede wszystkim wiem o jakim serwerze piszesz, gdyż też tam kiedyś grałem.  Odnośnie silnika na pewno nie będziemy wracać do staroci w postaci silnika JB Extreme, który też swoje błędy miał i pamiętam, iż niejednokrotnie serwer się crashował. Mamy o wiele lepszy i stabilniejszy silnik na chwilę obecną.

 

Ponadto w 2014 i 2017 roku byłem opiekunem najlepiej prosperującego serwera JailBreak na nieistniejących już sieciach.

 

Możesz mieć rację, iż jest sporo niepotrzebnych pluginów, leszcz serwer bez tego typu udogodnień całkowicie będzie pozbawiony graczy. Na całkowicie klasycznym serwerze spędziłeś ponad tysiąc godzin, ale zauważ, że było to 6 lat temu, czyli bardzo dawno. Ja siedzę w serwerach JB już prawie 13 lat i niestety w obecnej sytuacji nikt Ci nie wróci na całkowicie klasyczny serwer. Do tego trzeba bardzo dużej reklamy serwera przede wszystkim, co wiąże się ze sporymi wydatkami. Uwierz mi, że często na przestrzeni kilku lat próbowano wracać do klasycznej wersji serwera JailBreak i niestety bezskutecznie. Ten serwer nie jest przesadzony, tylko potrzebuje kilku poprawek, ale do tego też potrzeba czasu i chęci.

 

Napisałeś też kreatywności w drużynie CT. Dzisiaj o to naprawdę będzie ciężko, gdyż te 6 lat temu było sporo osób, od których młodsi mogli się uczyć tego prowadzenia i samodzielnego myślenia. Musiałoby przyjść naprawdę sporo stałych graczy ze stażem, żeby coś ruszyło. Czy serwer będzie całkowicie klasyczny, czy nie - kompletnie nie ma to znaczenia. Musi być społeczność i spora dawka humoru podczas gry, żeby tych graczy przybywało jak najwięcej. Filarem serwera jest prowadzący, a o dobrych prowadzących dzisiaj ciężko, nie oszukujmy się. 

 

Powinieneś zwrócić uwagę jak teraz wygląda rynek i społeczność tej gry. Serwerów jest coraz mniej, coraz ciężej je rozkręcić i coraz częściej trzeba wkładać pieniądze bez pokrycia.

 

Nie ukrywam, że zaciekawiło mnie Twoje zainteresowanie serwerem. 

 

Reasumując, też bym chętnie wrócił do takiego serwera, ale patrząc na to jak zanika popularność  tej gry, to będzie ciężko. Ponadto trzeba wziąć pod uwagę, że większość graczy z tamtego okresu ma już ponad 20 lat i nie ma czasu na takie pierdoły. :beargif:

Edytowane przez snuffy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za sprawną odpowiedź,

Przyznaje że mimo tych wszystkich pluginów serwer się nie crashuje i działa w miare płynnie. Extreme potrafiło czasem wywlić ale śmigał też przy 30stu osobachi było generalnie dobrze. Może przyzwyczajony jestem za bardzo do poprzedniego silnika ale jak na moje był bardziej przyjzny i intuicyjny. W obecnym silniku niedporacowany pozostaje jednak system zyczen ktory w extreme lepiej działał.

 

Nie muszą to być radyklane zmiany od razu ale chyba warto spróbować uatrakcyjnić i rozwinąć serwer.  Bo takich przebajerowanych ze sklepami i gangami jest pełno i nie cieszą się jak widać super popularnością.

Masz racje że serwer tworzy społeczność dlatego tym bardziej zadbałbym o środowisko. Obecnie średnia wieku na serwerze wynosi max. 12 lat a przecież znalazłyby się osoby takie jak Ty czy ja, które pamiętają stare czasy. Niestety jak ktoś szuka tego klimatu co kiedyś, to go nie znajdzie na polskim JB i może dlatego ta społeczność zanika, a szkoda. Bo na pewno znaleźli by się starsi gracze którzy mimo dorosłego życia znaleźli by chwilę na przyjemność, kiedyś przecież też starsi grali. Część z nich juz pewnie nie wróci do CS ale druga część może by chciała a nie ma gdzie jak ja :)

 

Na razie jestem bez mikrofonu ale w przyszłym tygodniu zainwestuje żeby wylać troche kreatywności na serwer. Nie będzie to dla mnie łatwe przy zupełnie innym regulaminie i środowisku niż kiedyś ale jeśli miałoby to pomóc to chętnie spróbuję. Wkład finansowy też by się znalazł gdyby zaczęło to przynosić rezultaty. Ale żeby warto było coś reklamować musi to być inne niż reszta. Założe się że przy odpowiednio dużym zaangażowaniu jesteśmy w stanie może nie w stu ale chociaż w 50 % odtworzyć ten klimat co kiedyś a to i tak będzie spory sukces :) 

 

Zaprosiłem Cię na steam więc możemy jeszcze na PW pogadać ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie