Skocz do zawartości

Zablokowane Gry fizyczne czy cyfrowe?


Wersja pudełkowa lub cyfrowa  

10 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Który rodzaj gry jest lepszy?

    • Pudełkowa
      5
    • Cyfrowa
      4
    • Nie mam zdania
      1


Rekomendowane odpowiedzi

maxresdefault.jpg

 

Gry w wersji pudełkowej stają się reliktem przeszłości, ponad 85% gier kupowanych jest w wersji cyfrowej i w dniu dzisiejszym te w pudełku najczęściej kupowane są tylko jako okazy kolekcjonerskie. 

Zresztą najnowsze tytuły, nawet jeśli teoretycznie są w wersji fizycznej, to najczęściej zawierają tylko kod wewnątrz pudełka. Rzadziej znajduje się w środku płyta z instalatorem gry, jednak nawet jeśli to i tak jest to "instalator launchera" i grę trzeba pobierać z sieci.

 

Dawniej jeśli kupowało się grę w pudełku, to wewnątrz znajdował się pełny tytuł, instalujesz i grasz, internet niepotrzebny.

 

Zwracam się z pytaniem do Ciebie:

Jaką wersję preferujesz i dlaczego? Jakie według Ciebie są wady i zalety obu z nich?

Darmowy hosting zdjęć i obrazków
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja preferuję wersję cyfrową, ponieważ miałam taką sytuację, że straciłam konto origin z simsami o wartości 400zł, bo zapomniałam hasła do konta. Simsy były kupywane w wersji pudełkowej jak była premiera ich, ale po stracie musiałam kupić na promocji na steam. No wersja cyfrowa jakoś bardziej mi odpowiada, bo są często dużo większe promki niż w pudełkowych wersjach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wersja cyfrowa oczywiście ze względu na częste update'y niektórych (większości) gier, era pudełkowa przeminęła już dawno, aktualnie chyba tylko kolekcjonerzy zbierają pudełkowe wersje :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ten moment zdecydowanie wersja cyfrowa, ale w szafce znajdą się pudełka z grami, np. FlatOut'y czy Drakensang :D zdecydowanie wygodniejsze + w najnowszych komputerach nie ma juz poprostu napędów na płyty, a skoro nie ma napędów, nie opłaca się wydawać gier na płytę 

ringo.png
xd.jpg.0bb1eabc3eaf7fded24fb10f1ed1584a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety sam znaczną większość gier kupuję cyfrowo, nawet jeśli zdaję sobie sprawę z tego jak łatwo mogę je stracić. Czy to poprzez włamanie na konto, czy upadek platformy na której je posiadam (bo teoretycznie nie kupujemy gier, tylko "dostęp" i mogą go nam w dowolnym momencie odebrać). Mimo to mam też trochę wersji pudełkowych i nie mam zamiaru się ich pozbywać, bo ładnie ozdabiają półkę w pokoju :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • drenn odpiął i zablokował ten temat
  • drenn usunał z polecanych temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie