Skocz do zawartości

Zablokowane [Propozycje] Mapy FFA na Only DD2? To możliwe!


snuffy

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie. :beargif:

Jak wiecie na serwer wprowadzono plugin, który po 6 przegranych map de_dust2 wybiera inną losową mapę. Głównie są to odmienne wersje wcześniej wymienionej mapki.

Zwracam się do Was z prośbą o podesłanie nazw i ewentualnie linków do pobrania map, które chcielibyście co jakiś czas zobaczyć na serwerze. Głównie chodzi mi o mapy przez Was znane i lubiane przez większość społeczności, jak np. de_inferno. Przede wszystkim chodzi o mapy, które nie są wyposażone w zbyt duża ilość niepotrzebnych tekstur/modeli, są grywalne oraz ich długość pobierania nie jest za duża. 

 

Plugin na serwer został dodany na dzień dzisiejszy eksperymentalnie, ale i także w formie, w której nikt nie zarzuci nam stania w miejscu. Uważam, że jest to dobre urozmaicenie od codzienności jaką gwarantuje serwer Only DD2. Nie mniej jednak chciałbym też usłyszeć opinie (w szczególności te krytyczne @ Tayquil) i pomysły graczy oraz adminów co sądzą o takim rozwiązaniu. Także śmiało. :pepelata:

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Tayquil

Mi to się nie podoba z tego względu, że jest to (a przynajmniej był) serwer only dd2. 

Gracz wybiera taki serwer z tego powodu, że liczy na mapę na dd2. Wchodzi ma serwer, a tu co? Nuke. 

 

Ostatnio grając, był pełny serwer, wskoczyła inna mapa to od razu 10 osób z marszu wyszło. Druga połowa całkiem nie ogarniała mapy. 

 

Dla mnie jest to dziwne rozwiązanie, bo w dużej mierze na dd2 grają gracze, którzy głównie tę mapę znają i tylko na nią liczą, więc logicznym jest, że jak ktoś wybiera taki a nie inny serwer to nie za bardzo chce grać na mapie której po nie zna. 

Od tego jest serwer ffa, gdzie grane są różne mapy, a nie only dd2. A jeśli mają zostać te inne mapy, to niech serwer się określi jako ffa lub 5 maps i tyle. 

 

Można użyć argumentu, że no bo na 200 score i dlatego jest rotacja map i żeby gracze się zapoznali, ale skoro inna mapa jest grana raz na 3H (jeśli dobrze policzyłem) to też można nie trafić i nie zapoznać się z mapą która będzie grana. 

 

Więc tak reasumując, dla mnie jest to dziwne i serwer powinien jasno się określić czym chce być. Oczywiście wszystko w rękach graczy, ale jeśli mają być inne mapy to niech serwer się inaczej określi.

 

TAK MAM BÓL du*y ŻE RAZ NA TRZY GODZINY JEST GRANA INNA MAPA I DOBRZE MI Z TYM XD. 

Edytowane przez Tayquil
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serwer ogólnie ma zamysł Only DD2, ale przede wszystkim chciałem wyjść z inicjatywą wyjścia z codziennej rutyny i wprowadzić coś świeżego, coś czego nie doświadczysz na innych serwerach @ Tayquil. Umówmy się, że ciągłe granie mapy de_dust2 jest monotonne dla większości graczy. Od czasu do czasu zagranie innej znanej mapy na tak obleganym serwerze nie powinno negatywnie wpłynąć na frekwencję. Ostatnio sam grając na mapie Nuke tutaj doświadczyłem sporej dawki humoru i pełnego serwera mimo odmiennej mapy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim odczuciu to dobry pomysł. Dobrze jest raz na jakiś czas zagrać coś innego niż dust. Niestety wszystkim nie dogodzisz nigdy i zawsze będzie ktoś na nie.

@ Tayquil jako admini mamy opcje zmienienia mapy z powrotem na DD2 gdy większość graczy wychodzi. :)

Przez snuffy,

Dokładnie, tym bardziej, że mapy, które spotkały się z krytyką zostały usunięte z puli losowych map.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro pytasz o opinie graczy to ja również mam dokładnie takie same zdanie jak @ Tayquil więc nie będę się zbytnio rozpisywać na ten temat bo wszystko już wyjaśnił. 
Może i mapa jest co 3 godziny, ale ostatnio weszłam na DD2 z zamiarem pogrania na mapie de_dust2, a trafiłam na de_mirage

original (1).gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Szycha.*

Nie jestem za tą propozycją,ale dobrze, że myslicie nad jakimiś zmianami. Wchodząc na only  dd2, zamierzam grac tylko  na dd2. Osobiście dodałbym "nożówkę" na począrku mapy niekoniecznie przy każdej zmianie mapy,ale tak co kilka mapek nożówke z jakąś fajną nutką.

Druga propka nad którą warto sie skupić to taka, że często jest zapełniony serwer i nie ma jak wbić a jest dużo więcej chętnycj aby wejść mimo pełnego serwera, proponuje dodać możliwość przekierowania osób chcących się połączyć z serwerem przy full slotach  na nowy serwer z taką samą paczką pluginów i połączonymi statystykami serwera jak top15 itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z mojego punktu widzenia pomysł jest super bo faktycznie czasami wchodzę i zagram załóżmy 3razy z rzędu to dd2 to już pomału zaczynam zygac ta mapa i szczerze gdyby odemnie to zalozalo to by były 2mapy dd2 pod rząd i coś innego i później znów i w kółko zawsze jakieś urozmaicenie a nie pykanie cały czas tej samej mapy. Ja rozumiem że jak ktoś wchodzi na serwer i widzi napis DD2 to wchodzi z myślą że to ma być dd2 a nie mirage/nuke czy cokolwiek innego ale wydaje mi się że wielu gracza się to podoba wiadomo są mapy które mogą komuś nie leżec ale o gustach się nie rozmawia nie da się wszystkim dogodzić, nawet jezeli komuś się to w tym momencie nie podoba to z czasem przywyknie i będzie git największym problemem jest to że poprostu ludzie nie znają danej mapy ale jak pula map by była w miarę stała to i do tego się człowiek przyzwyczai i z czasem sobie mapki ogarnie. 

Przez snuffy,

Niestety większości nie dogodzisz, dlatego coś mi teraz uświadomiłeś. :beargif:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie pomysł jest bardzo dobry. Uwielbiam dusta ale głównym i chyba jedynym sensownym argumentem jest brak monotonii. 

Zagranie jakiejkolwiek mapy z klasyków raz na 3 godziny zdecydowanie nas jako serwa nie zabije. To raptem 8 gier w ciągu doby, jeśli nie policzymy dwóch razy, które przypadną na godziny nocne to jest 6 gier. 

Idąc dalej, jeśli pomysł by przeszedł, może dać na początek krótszy czas takowej mapy? Na przykład 15 minut? Żeby skrócić męki graczom, którzy są sceptycznie nastawieni. Tylko to z kolei może zaburzyć trochę cykl map. No nie wiem.

Reakcje typu "po ch*j" itp. nie powinny być brane pod uwagę. To jest dyskusja, a nie frustracja...

 

Według mnie warto na początek uwzględnić:

- inferno

- nuke

- mirage

 

Pozdro :plazowicz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie jak ktoś już gra na serwerach typu de_dust2 to tylko po to, żeby grać w kółko tą mapę. I mu się to nie nudzi. Jakby chciał inne mapy to by grał na FFA.

Chociaż mi osobiście podeszły te inne mapy, bo rzeczywiście czuć świeżość. Ale najlepiej mi się po prostu grało na innych odmianach de_dust2, bo mirage/nuke/inferno czy innego tego typu mapki były niefajne ;/

 

Wieć jak dla mnie może coś takiego być, ale żeby to były głównie inne mapy typu de_dust2 (np. css_dust2). Wszystko co będzie mieć dust2 jest git. A te inferno itp. to naprawdę bardzo rzadko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie