Skocz do zawartości

Zablokowane pytanie jak to sie stało


misiek223

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, znalazłem w amxbansie jedną rzecz która mnie zaniepokoiła a mianowicie jeden ban z 9 grudnia - 

http://banicje.pl/amxbans/ban_list.php?bid=200

widze bana z powodem 'wstaw ssy' tylko problem w tym, ze ban jest zdjęty a odwołania nie ma? 

 

Spytałem na fb to dostałem odpowiedz, ze byly robione 'testy' tylko:

- dlaczego testy nie byly robione na serwerze testowym?

- mimo, iz byly to testy dlaczego nie ma oficjalnego odwolania? To tak samo jak bym sie odpalił na dd2 a jak by mnie ktos zglosil to tłumaczył bym sie, ze testowalem antycheata xd

- skoro to byly testy to dlaczego jest nick 'bolek' a nie 'boski z polski'

 

Moim zdaniem taka samowolka nie powinna mieć miejsca, szary user nie bedzie widzial czy byly to 'testy' czy nie a mimo to ban zdjety bez odwolania.

Zeby mnie nikt źle nie zrozumial, nie oczekuje jakiejs 'kary' za ten czyn czy cos tylko zaciekawilo mnie, dlaczego takie sprawy sa zamiatane skoro kazdy ma do tego wgląd. 

 

Z tego co mi wiadomo ub dal @ El Jokeros nie wiem na jakiej podstawie. 

 

@ polkes

biorac pod uwage fakt, ze uzytkownik ma za uszami 'podrabuanie ssow' cos takiego nie powinno miec miejsca.

 

@ Boski Z PolskiTS3Mówisz o szukaniu haków a sam wstawisz jakies stare ssy które w tej sprawie nic nie wnoszą. A co do ssow z FB to nawet się nie odnoszę, bo to nie ma nic wspólnego z forum. Otóż vana znalazłem przypadkiem, jak wklepalem twój sid po odwołaniu które napisałeś w ciągu ostatnich dni. A czy mógłbyś wstawić te ssy, które zostały Ci zrobione?

 

Po za tym na grupie ts zostalem poinformowany, że serwery testowe również są podpięte do bansa.

 

Wogle nie rozumiem po co sa tutaj ssy z fb ale jak juz wstawiasz, to wstawiaj calość, a nie to co Tobie bardziej pasuje. image.pngtutaj bylo pytanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedynie dostanę reprymendę ale co ja będę ukrywał. 
Przyszedłem na te sieć jako opiekun serwera GunGame którego założył @ LewyBrzeG.
Serwer został stworzony, podpięty pod sieć.  Gdy serwer był już podpięty pod sieć wgrywałem zabezpieczenia na serwer.
Jako ze odszedłem od  działania przy serwerach w momencie wejcia na rynek CSA REHLDS czekało mnie dużo czytania i nauki.
I sam wchodziłem w godzinach nocnych  przy pustym serwerze i sprawdzałem ANTYCHEATY/SSY  czy działają.
UB nadawałem sobie przez Konsole.  Robiłem to w obecności innych Opiekunów I Właścicieli tego serwera.
Wbiłem na serwer na NSie z AImem, tylko po to by sprawdzić czy antycheat mnie zbanuję. RObiłem sobie ssy i inne .
Wyszło z tego po 1. Ze serwer robi ssy nie prawidłowo. Antycheat banuję błędnie[Za niektóre pliki które posiada NS]. 
Tworząc DM który był tu na sieci. Działałem w ten sam sposób. Współtworząc FFA również działałem w ten sam sposób. 




Nie uważam tego postu za kompromitację w swoją stronę.  Wręcz przeciwnie, jestem zobowiązany sprawdzać zasady działania pluginów na serwerze. 
Podchodząc od względów technicznych na danym serwerze niestety trzeba czasem sprawdzać takie rzeczy.  
Jeśli tego nie zrobimy, to  w przypadku na zrobienie SS 10 graczom. z tego niech 3 będzie odpalonych, to ich nie wstawią, ale co jeśli ssy się nie tworzą i pozostałych 7 nie będzie ich mieć? 
Serwer automatycznie traci graczy.  Takie sytuacje nie są naszym widzi mi się. Czasem po prostu musimy to sprawdzić. 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ah, znowu szukanie szczegółów. Kto normalny szuka banów sprzed miesiąca lub sprawdza wszystkie bany z jednego serwera? Od początku roku nie robię żadnych spin, siedzę cicho, a i tak szukacie na mnie hacków czy prowokujecie mnie nędznymi tekstami lub oskarżacie mnie o jakieś wymyślone przez was bajki, które wciskacie ludziom od was. 

s1.png s2.jpg s3.jpg

 

Wracając do sprawy.

Godzinę temu, misiek223 napisał:

Spytałem na fb to dostałem odpowiedz, ze byly robione 'testy' tylko:


Pozwolę sobie wyjąć słowa z grupy administracji ts3 ponieważ siejesz ferment na mnie i tu i tam. Żadnego pytania nie było, a było jedynie stwierdzenie, że takowy ban był.

pytanie.png  no dla mnie to nie jest pytanie :( No chyba, że chodzi o słowo "pytanie"

 

Zamiast pytać, zabawiłeś się w UBT/właściciela sieci. Jako zwykły właściciel serwera grozisz mi dodaniem bana, gdzie nie jest to w ogóle w Twoim zakresie, a ewentualnie w zakresie UBT.

pytanie2.png pytanie3.png

 

1 godzinę temu, misiek223 napisał:

- dlaczego testy nie byly robione na serwerze testowym?

Testy nie były robione na serwerze ponieważ:

1.

Serwer musiał zostać podłączony do bansa, żeby sprawdzić działanie pluginu od ssów. Każdy kto ma wiedzą na temat wyglądu bana przez amxbansa oraz bana bez bansa, wie, że wszystko inaczej wygląda. 

Ban z bansem:

Cytat
amx_ban <time in mins> <steamID or nickname or #authid or IP> <reason>

 

 

Ban bez bansa: 

Cytat

amx_ban <name or #userid> <minutes> [reason]

 

Inaczej jest coś testować na testowym, a inaczej na normalnym serwerze. 

Jak widać, inaczej to wygląda. Żeby nie było, to może @ Mr. Random potwierdzi, bo jeszcze ktoś zarzuci podrobienie czy coś. 

2. Jaki jest sens sprawdzania banów jak i tak ten ban zostanie dodany do bansa? 

 

1 godzinę temu, misiek223 napisał:

mimo, iz byly to testy dlaczego nie ma oficjalnego odwolania? To tak samo jak bym sie odpalił na dd2 a jak by mnie ktos zglosil to tłumaczył bym sie, ze testowalem antycheata xd

Napisałem do UBT, @ El Jokeros z prośbą o usunięcie bana. UBT najpierw zapytał się admina banującego. który jest właścicielem serwera, tzn @ Maryjan, a następnie odbanował. 
zaraz wleci edycja 

Pozdrawiam fanów,

Boski Z Polski

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Boski Z Polski napisał:

Inaczej jest coś testować na testowym, a inaczej na normalnym serwerze. 

Jak widać, inaczej to wygląda. Żeby nie było, to może @ Mr. Random potwierdzi, bo jeszcze ktoś zarzuci podrobienie czy coś. 

Ta, przy zwykłym sma bansa parametry są poprzestawiane względem argumentów w admincmd którego zazwyczaj używa się na serwerach lokalnych czy testowych
przykładowe amxbans_main.sma:

register_concmd("amx_ban""cmdBan", ADMIN_BAN, "<time in mins> <steamID or nickname or #authid or IP> <reason>")

 

przykładowe admincmd.sma:

register_concmd("amx_ban""cmdBan", ADMIN_BAN, "<name or #userid> <minutes> [reason]")

 


Czasem się to tak testuje, bo to co jest w opisie a to jak komenda działa to dwie różne rzeczy i trzeba sprawdzić, czy dobrze napisany kod jest jeszcze dobrze ze sobą spasowany gdy środowisko jest inne :v. sama różnica w minorze amxxa może wiele zmienić, nie mówiąc np. o majorach czy wersjach rehldsa/regamedll/reapi


Misiek, pamiętasz sytuację z adminskitem na dd2#1, co nie? :x Plugin był idealny, rehlds regamedll było idealne a mimo wszystko nie działało przez to, że był plugin którego być nie powinno i kolidował z niewidką.. Mimo, że wszystko było idealnie to jednak bez sprawdzenia tego nie szło do tego dojść :x.

Nie znam tej sytuacji aż tak idealnie żeby tu coś postponować, traktujcie to bardziej jako takie wtrącenie do jednego argumentu Boskiego na jego prośbę, całą sytuację, ocenianie itp. zostawię mądrzejszym od siebie ;v.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

temat_zamkniety2_csowicze2021.png

Wszystko wyjaśnione... Nie ma sensu dalej szukać niepotrzebnych problemów ;)  

Potrzebujesz pomocy? 

Napisz wiadomość prywatną

 

Przedstaw od razu problem! Nie odpowiadam na wiadomości typu: cześć, co tam? siemka, co robisz? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie