Skocz do zawartości

Zablokowane #984 Pytanie na dziś


Borowik

Rekomendowane odpowiedzi

W zależności w jakim aspekcie patrzymy na tego typu rozwiązania, przykład: różnica między plastikową(mam na myśli tych jednorazowych), a papierową słomką - niby zastąpienie plastiku, papierem jest mniej kosztowne w produkcji oraz tworzeniu zanieczyszczeń. Z drugiej strony jednak produkcja papieru przyczynia się do wycinek drzew czy dalej, przetwarzania wtórnego, nie rozwiązuje problemu tworzenia zanieczyszczeń(fakt że w mniejszej ilości).

 

Czy jestem zwolennikiem? Nie, czy jestem temu przeciw? Również nie, bo to jest kwestia spojrzenia obiektywnie na dane rozwiązanie.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W większości nie, ale są przykłady, które popieram.

-papierowe słomki - kto to kur*a, wymyślił? tak się piszczy o wycinanie drzew a w tym samym czasie się robi papierowe słomki, co prawda biodegradowalne ale dalej wtf? + są one ohydne, po prostu się rozpuszczają w buzi.

-samochody elektryczne - większość marek już się zadeklarowała, że w ciągu kilku następnych lat zaprzestaną produkcji pojazdów spalinowych i poprzestaną na hybrydowych - niby git, tylko, że fabryki produkują większe zanieczyszczenie niż samochody spalinowe (a na tą chwilę jest ich w miare nie wiele, co będzie jak będzie produkcja TYLKO hybrydek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Póki co nie stosuje się ekologicznych rozwiązań na dużą skalę, więc nie mogę być ani przeciwny ani nie mogę popierać. 

 

Ogólnie nie istnieje idealne rozwiązanie. Można jedynie powodować mniej zniszczeń, tak aby przyroda zdążyła się odbudować. 

Darmowy hosting zdjęć i obrazków
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypowiem się na ten temat ze strony osoby, która nie przepada za tym, ale podam plusy i minusy tych rozwiązań. Napewno do plusów zaliczyć można to, że jest mniejsza liczba umierających zwierząt, oraz polepszenie atmosfery. Syntetyczne tworzywa, zostają zamieniane na rzeczy wykonane z naturalnych dobrodziejstw np. drewnem. (rurki, widelce etc.)

Popatrzmy teraz na to z tej strony, że aby wykonać taki przedmiot potrzeba również maszyn, które także zużywają prąd oraz paliwo więc tak czy siak zanieczyszczamy to środowisko.

Wracając do pytania na, któro nie odpowiedziałem wprost, to nie, nie jestem zwolennikiem.

PRYWATNE WIADOMOŚCI:

  • Proszę nie wysyłać KILKA wiadomości w jednej sprawie.
  • Kontaktując się ze mną pamiętaj aby od razu pisać o co konkretnie chodzi, ponieważ oszczędzi to mój czas, jak i Twój.
  • Staraj się pisać składnie oraz czytelnie.

KONTAKT ZE MNĄ:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Misia zablokował ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie