CSowicze.pl - Sieć serwerów Counter-Strike. Serwery forum CS 1.6 i CS:GO
Skocz do zawartości

Zablokowane [Fakty i ciekawostki] Penis, prącie człowieka


empi^(
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

CIEKAWOSTKI.png

a9ZIXZa.png.e536bb80078a19daf6b097ffd8b2f840.png.0e5288ba307def5d4409db0f2fe3945d.png.dae448df80f38cee3ff403094bef5352.png

Wstęp

 

Hej,

Pewnie niektórzy powiedzą, że ta praca ma charakter kontrowersyjny. Nie twierdzę, że tak nie jest, bo wiele osób reaguje prześmiewczo na słowo, które jest podane w tytule tematu i na którym chcę się skupić w dzisiejszych faktach i ciekawostkach. Czasami nawet Ja wybucham śmiechem, jeżeli chodzi o ten narząd jak ktoś opowie śmieszny żart, ale zostawię to może już w spokoju. Penis jest bardzo ważnym narządem u mężczyzn, ponieważ dzięki wytryskowi w postaci spermy umożliwia zapłodnienie płci przeciwnej, a mowa tutaj o kobietach. Dzięki temu, że mężczyźni mają ten narząd może dojść do zapłodnienia dziecka, które rozwija się w łonie matki przez 9 miesięcy. Również dzięki niemu możemy wydalać różne witaminy z organizmu, a także inne rzeczy w postaci moczu. Praca może wydawać się trochę kontrowersyjna tak jak mówiłem wcześniej, ale myślę, że jestem gotów poruszyć ten temat na naszym forum.

 

Penis - definicja

 

Aby przejść do późniejszego meritum należy najpierw powiedzieć sobie bardziej szczegółowo o czym w ogóle mowa, zatem chciałbym Wam zaprezentować definicję omawianego narządu z biologicznego punktu widzenia.

Prącie człowieka, także członek, penis - zewnętrzny męski narząd kopulacyjny człowieka rozumnego, który odpowiada również za wydalanie moczu z organizmu.

 

Budowa

 

Wewnętrzna budowa penisa składa się z trzech kolumn:

 • dwóch ciał jamistych,
 • jednego ciała gąbczastego.

Na zewnątrz częściami narządu są:

 • żołądź,
 • napletek,
 • wędzidełko napletkowe,
 • ujście cewki moczowej.

Tworzą one wcześniej wymienione, wewnętrzne części.

 

Zołądź

 

Zwieńczenie prącia, w postaci ukrwionej, bardzo wrażliwej na dotyk „główki”. Jest ona zakończeniem ciała gąbczastego przebiegającego pomiędzy dwoma ciałami jamistymi. Żołądź jest ważną męską strefą erogenną, której stymulacja doprowadza do orgazmu.

 

Napletek

 

Fałd skórny osłaniający częściowo lub całkowicie żołądź prącia. Pełni funkcje ochronne względem wędzidełka i żołędzi, zapewniając odpowiednią wilgotność i osłaniając od uszkodzeń. Może być ściągnięty za żołądź, dlatego można go zsuwać i wsuwać na prącie. Podczas wzwodu w prawidłowych warunkach napletek zsuwa się, odsłaniając bogato unerwioną żołądź. Niektórzy mężczyźni posiadają jednak dłuższy napletek przez co podczas erekcji ich żołądź nie jest w pełni osłonięta lub w większości zasłonięta. Może to utrudnić stosunek seksualny. U małych dzieci napletek jest sklejony z żołędzią. Napletek może zostać usunięty przez obrzezanie. Zabieg ten wykonuje się, kiedy męski narząd dotknięty jest chorobą. Niekiedy mężczyźni poddają się obrzezaniu, żeby zwiększyć higienę penisa, gdyż pod napletkiem gromadzą się resztki łoju, potu, moczu i spermy. Nazywane jest to mastką, której zapach jest intensywny i nieprzyjemny. Innym powodem może być zbyt krótkie wędzidełko napletkowe lub jego zerwanie, a także chęć poprawy jakości życia seksualnego. Odsłonięta żołądź staje się mniej podatna na bodźce dotykowe, dzięki czemu mężczyzna jest w stanie dłużej utrzymać erekcję i wydłużyć stosunek.

 

Wędzidełko napletkowe

 

Niewielki cienki fałd skórny łączący napletek z żołędzią prącia. Znajduje się na dolnej powierzchni penisa i jest szczególnie czuły na dotyk. Jest jedną z wrażliwszych męskich stref erogennych.

 

Ujście cewki moczowej

 

Cewka moczowa oraz nasieniowody doprowadzają mocz, spermę oraz niekiedy także preejakulat do ujścia cewki, przez co płyny wydostają się na zewnątrz ciała.

 

Erekcja

 

Usztywnienie i powiększenie się penisa w wyniku zwiększonego dopływu i zmniejszonego odpływu krwi z organu. Ma miejsce na skutek podniecenia seksualnego lub bodźców mechanicznych lub podczas snu, w fazie REM. W trakcie tej fazy snu zmniejsza się w organizmie wydzielanie noradrenaliny, która normalnie zwiększa ciśnienie tętnicze i w ten sposób blokuje erekcję. Erekcja umożliwia kopulację. W czasie wzwodu członek powiększa się o około 60 procent. U niektórych mężczyzn występuje impotencja, przez co mają oni problem z prowadzeniem normalnego życia seksualnego. Zaburzenia erekcji mogą także zapowiadać poważne choroby z układem krążenia.

 

Choroby penisa

 

Również należałoby wspomnieć, jakie choroby mogą dopaść naszego penisa.

Priapizm - uporczywa, w pełni sztywna i bardzo bolesna erekcja. Może trwać od kilku godzin do kilku dni. Erekcja nie jest tutaj związana z aktywnością seksualną. Nie łagodzi jej też orgazm. Dzieje się tak, gdy krew wpływa do członka, ale nie jest odprowadzana.

Typowe przyczyny priapizmu:

 • nadużywanie alkoholu lub narkotyków,
 • niektóre leki, w tym przeciwdepresyjne i na ciśnienie krwi,
 • problemy z rdzeniem kręgowym,
 • urazy narządów płciowych,
 • znieczulenie,
 • zastrzyk w prącia,
 • choroby krwi, w tym białaczka i anemia sierpowata.

Stulejka - niezdolność do wycofania napletka bliżej żołędzi. Przyczyny stulejki obejmują infekcję, nieprawidłową higienę i uraz. Prowadzą do blizn i zwłóknienia napletka. Nierzadko stulejka może skutkować zatrzymaniem moczu z powodu zablokowania ujścia cewki moczowej. Stulejka występuje powszechnie u niemowląt, ponieważ napletek jest nadal napięty. W większości przypadków ten problem znika z biegiem czasu. Jeśli nie, należy wdrożyć odpowiednie leczenie. Zwykle obejmuje stosowanie kremów steroidowych.

Parafimoza - niemożność przywrócenia wycofanego napletka do jego pierwotnej, anatomicznej pozycji. Zwykle występuje jako powikłanie jatrogenne, na przykład po badaniu żołędzi albo umieszczeniu cewnika Foleya u osłabionego pacjenta. Wycofany napletek działa jak opaska uciskowa, ograniczając odpływ żylny z żołędzi prącia. Ostatecznie prowadzi do miejscowego obrzęku, stanu zapalnego, niedokrwienia i martwicy zaangażowanej tkanki.

Choroba Peyroniego - stan, w którym łącznotkankowe blaszki tworzą się pod skórą penisa, powodując jego zginanie i ból podczas erekcji lub seksu. Chociaż konkretna przyczyna Choroby Peyroniego nie jest znana, niewielkie obrażenia mogą powodować tworzenie się blizny w komórkach twardej warstwy tkanki łącznej pod skórą członka.

Istnieje możliwość leczenia tej choroby przy następujących metodach:

 • leki doustne,
 • zastrzyki bezpośrednio w prącia,
 • operacja.

Zapalenie żołędzi - najczęstszą przyczyną zapalenia żołędzi jest nieprawidłowa higiena. Jeśli członek nie będzie odpowiednio czyszczony pod napletkiem, bakterie, pot, martwy naskórek i zanieczyszczenia mogą gromadzić się wokół żołędzi i prowadzić do stanu zapalnego. Jeśli przyczyną zapalenia żołędzi jest infekcja, lekarz przepisze antybiotyk lub leki przeciwgrzybicze, które pomogą w szybki sposób uporać się z dolegliwościami.

Objawy zapalenia żołędzi mogą obejmować:

 • ból prącia,
 • obrzęk i swędzenie,
 • wysypkę na penisie,
 • intensywnie pachnącą wydzielinę z prącia.

Zaburzenia erekcji - niemożność uzyskania i utrzymania erekcji podczas stosunku płciowego.

Przyczyny zaburzeń erekcji obejmują najczęściej:

 • choroby wpływające na przepływ krwi, np. stwardnienie tętnic,
 • zaburzenia nerwowe,
 • stres, konflikty w związku, depresja, lęk,
 • uraz prącia,
 • przewlekle choroby, takie jak cukrzyca i wysokie ciśnienie krwi,
 • niezdrowe nawyki, takie jak palenie, alkoholizm, przejadanie się, brak aktywności fizycznej.

Rak prącia - rzadka postać nowotworu. Występuje wtedy, gdy nieprawidłowe komórki w członku dzielą się i rosną w niekontrolowany sposób. Niektóre łagodne guzy mogą się rozwijać i stać się rakiem.

 

Ciekawostki

 

Pora już przejść do samego meritum tematu, czyli do omówienia ciekawostek na temat tego narządu.

 

Długość penisa wpływa na zdolności prokreacyjne

 

Długość penisa jest znacząca nie tylko, jeżeli chodzi o odczuwaną podczas zbliżenia przyjemność. Mężczyźni obdarzeni długimi penisami są zdecydowanie sprawniejsi, jeżeli chodzi o zdolności rozrodcze. Długi członek ułatwia transport plemników, co ma wpływ na zwiększenie szansy na zapłodnienie. Posiadaczami najdłuższych członków są mieszkańcy Republiki Konga. Samo zamieszkiwanie tego terenu nie wpływa na długość członka. Na długość penisa wpływa pochodzenie mężczyzny.

 

Przywódcy plemion

 

Podobno przywódcy niektórych starożytnych plemion zjadali penisy swych poprzedników, aby posiąść w ten sposób ich siły duchowe.

 

Starożytny Rzym

 

Co roku 17 marca w starożytnym Rzymie obchodzono święto Liberalia. Podczas tego święta mężczyźni czcili pierwszy wytrysk swych synów.

 

Penis przestaje rosnąć po ukończeniu 20. roku życia

 

Choć będące atrybutem kobiecości piersi mogą rosnąć i zmniejszać się z powodu np. przybierania na wadze oraz odchudzania, to męski penis rośnie tylko do pewnego czasu. Ma na to wpływ jego budowa, która nie uwzględnia tkanki tłuszczowej. Powiększanie się penisa w trakcie wzwodu związane jest z wypełnianiem się krwią ciał jamistych. Penis rośnie do czasu, gdy mężczyzn ukończy 20. rok życia. Później może jedynie się kurczyć, co ma związek m.in. z zaburzeniami krążenia krwi.

 

Penis może ulec złamaniu

 

Złamanie penisa nie zdarza się sporadycznie. Narząd ten może ulec tak poważnemu urazowi, gdy jest w pełnym wzwodzie np. podczas wyjątkowo intensywnych, łóżkowych igraszek.

 

Nałóg tytoniowy zmniejsza penisa

 

Mężczyźni palący nałogowo papierosy, mogą z czasem zauważyć, że ich penis się zmniejsza. Jest to związane ze wspomnianymi wcześniej zaburzeniami krążenia, które powszechnie występują u palaczy. Na zmianę wielkości penisa narażeni się także mężczyźni otyli oraz nadużywający alkoholu.

 

Wielkość członka nie jest zależna od wzrostu i rozmiaru buta

 

W przypadku wielkości penisa nie można kierować się stereotypami. Nie tylko wysocy mężczyźni i mężczyźni mający duże stopy są hojnie obdarzeni przez naturę.

 

Mężczyzna może mieć dwa penisy

 

Choć zdarza się to bardzo rzadko, to niektórzy mężczyźni przychodzą na świat z dwoma penisami. Najczęściej jeden z narządów poddawany jest amputacji, choć nie jest to normą. Rzadko zdarza się, aby dwa penisy mogły funkcjonować prawidłowo i niezależnie od siebie np. pozwalając na odbycie dwóch stosunków jeden po drugim.

 

Duży nos mężczyzny

 

Kiedyś twierdzono, że duży nos mężczyzny ma związek z tym, że ma też długiego członka. Okazało się to totalną bzdurą, wymyśloną być może po to, aby pocieszyć tych, którzy mają wielkie nochale.

 

Przeszczepy skóry

 

Napletek penisa używany jest do przeszczepów skóry, na przykład jeśli skóra została poważnie poparzona. Z jednego napletka można podobno wyhodować 23.000 metrów kwadratowych skóry. O wiele za dużo, niż powierzchnia ciała jednego człowieka. Wreszcie jest coś, czego kobiety mogą zazdrościć mężczyznom.

 

Podsumowanie

 

Nie zauważyłem, żeby tego typu praca już znajdowała się na forum, a jeżeli tak, to przy okazji dodałem jeszcze nowe ciekawostki odnośnie tego narządu. Jeżeli chcecie dowiedzieć się więcej o spermie, ponieważ także była mowa o tym, to serdecznie odsyłam Was do pracy koleżanki na naszym forum -> Ciekawostka o spermie!

a9ZIXZa.png.e536bb80078a19daf6b097ffd8b2f840.png.0e5288ba307def5d4409db0f2fe3945d.png.dae448df80f38cee3ff403094bef5352.png

Źródła:

Wikipedia

Medonet

Sadurski

Wprost

Internet

 

 

 

 

 

 

 

Edytowane przez empi^(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Artykuł ciekawy chociaż trochę długi i mniej wiecej w połowie już mnie znudził ;p 

 

 

@ Goryl90a ty jestes jakis uposledzony, ze rozdajesz wszystkim kupy i unlajki? :bełt: 

iq drzewa xD 

image.png

b_350_20_5a6c3e_383f2d_d2e1b5_2e3226.png

spacer.png

Precyzja odpowiedzi zależy od precyzji zadanego pytania.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mrs.Fuksiara

Bardzo dobry artykuł. 😎 Chociaz malo mnie cycek męski interesuje to fajnie cos wiedzieć w razie w😉😂w😉😂

Prącie człowieka? 😂 chyba faceta xd 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie artykuł jest bardzo ciekawy, większość z tych rzeczy wiedziałam, bo czasami lubię sobie o takich głupotkach poczytać, ale naprawdę widać, że włożyłeś w to sporo pracy - jak zawsze, i myślę, że ta praca dla niektórych faktycznie może wydać się.. kontrowersyjna, aczkolwiek no dorośli ludzie powinni wiedzieć o tym, że to nie jest żaden temat tabu, mimo tego, że na temat seksu czy tam właśnie kobiecych czy męskich narządach rozrodczych bardzo mało się rozmawia czy to w szkole czy nawet w domu. :) 

piekne.png

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

sygna.png.578a8aac197e6986e32fb654f07a6899.png

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

chodnikowy wilk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj wydawało się to ciekawsze niż w szkole, lecz wydaje mi się, że troszkę za długie.

Ale serce leci, Pozdrawiam

"Jest jedno słowo, którym wszyscy powinniśmy kierować się jak regułą - wzjameność."

 

 

sygna.jpg.e79868fcd3ae1bac67bdb11f48c518b4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 • Gość usunał z polecanych temat
 • Gość zablokował ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
 • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie