Skocz do zawartości
Konkurs MCFarma - Minecraft Edycja 1 ×
MISS & MISTER | WIOSNA 2024 ♥ ×
EVENT Kobiety vs Mężczyźni ×
[KONKURS] Znajdź pisanki! ×

Zablokowane Recenzja filmu "Spirala: Nowy rozdział serii Piła"


Borowik

Rekomendowane odpowiedzi

RECFILMU.png

a9ZIXZa.png.e536bb80078a19daf6b097ffd8b2f840.png.0e5288ba307def5d4409db0f2fe3945d.png.dae448df80f38cee3ff403094bef5352.png

 

Wstęp

Cześć,

Tym razem coś dla fanów serii filmów pod tytułem "Piła".

Tajemnice, zagadki, próby i krew to jedne z charakterystycznych cech tych wszystkich tytułów z owej serii. Jak zapewne wielu osobom wiadomo John Kramer, czyli tytułowy bohater wszystkich serii, nie zależnie od tego, czy jest żywy lub martwy i tak wszystkie pułapki, które proponują osobom, które wybierają do uczestnictwa w grze o przeżycie następcy Jego dzieła. Wszystko to właśnie otacza się wokół jednej osoby, a mianowicie mowa o Johnie Kramerze, który wykreował postać Jigsawa, który jest charakterystyczną pacynką w prawie wszystkich częściach tego filmu. W omawianym tytule dostajemy zupełnie inną maskotkę, ale o tym już później.

A pomyśleć, że wszystko to zaczęło się od poronienia dziecka przez żonę Johna Kramera.

 

Omawiany tytuł
 

Tytuł ten nawiązuje w pewnym stopniu do Johna Kramera, ale jak wiadomo On już dawno nie żyje, więc poznajemy Jego nowego następce. Już trochę ich było, ale w tym przypadku wybiera sobie On jako uczestników gry złych Policjantów. Mam na myśli skorumpowanych, fałszujących dowody, naruszających prawa. Przechodzą Oni próbę w różnych pułapkach nawiązujących do ich przestępstw. Żeby przeżyć mają za zadanie przykładowo obcięcie sobie języka, aby się uwolnić lub wyrwać sobie wszystkie palce. Brzmi strasznie, ale dla koneserów horrorów i dla osób, które lubią serię tych filmów jest to zapewne miłe przeżycie, kiedy mogą zobaczyć film nawiązujący do tej serii. Oczywiście szkoda osób, które są w tych pułapkach. W tej części poznajemy detektywa Banksa, który próbuje wyjść z cienia swojego legendarnego ojca, który również był Policjantem. Dzięki nowej sprawie, którą dostaje, wraz ze swoimi kompanami z komisariatu ma szansę zabłysnąć.

 

Galeria

 

225921-spiral.jpg

 

1562989.jpg

 

pila_spirala_zwiastun.jpg

 

Zwiastun

 

 

Podsumowanie i ostateczna ocena

 

Zazwyczaj po różnych kontynuacjach serii filmów po kilku latach nie ma się czego spodziewać dobrego. Mimo tego, że ten tytuł w pewnym stopniu nawiązuje do pułapek z tytułowej serii, to i tak czuję lekki niedosyt. Fabuła trochę jest wątła i przewidywalna, chociaż ostatecznej końcówki nie zdołałem przewidzieć i szczerze Mnie zaskoczyła. Wielki plus dla twórców za to, że starali się coś stworzyć dla fanów tej serii i obejrzałem nawet z ciekawością. Nie ukrywam tego, że film Mnie nudził w pewnych epizodach, aczkolwiek był niezły i mogę go odpowiednio ocenić.

Ocena: 6/10

 

Dane odnośnie tego tytułu

 

Reżyserka: Darren Lynn Bousman

Scenariusz: Pete Goldfinger / Josh Stolberg

Gatunek: Horror/Mystery

Produkcja: USA

Premiera: 18 czerwca 2021 (Polska)

 

Jeżeli nie masz co robić, to jak najbardziej polecam ten tytuł.

a9ZIXZa.png.e536bb80078a19daf6b097ffd8b2f840.png.0e5288ba307def5d4409db0f2fe3945d.png.dae448df80f38cee3ff403094bef5352.png

Pozdrawiam

@ empi^(

 

 

 

 

Edytowane przez empi^(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Gość usunał z polecanych temat
  • Gość zablokował ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie