CSowicze.pl - Sieć serwerów Counter-Strike. Serwery forum CS 1.6 i CS:GO
Skocz do zawartości

Zablokowane #1 Tygodniówka!


Misia
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tygodniówka

Wiadomości z kraju i ze świata

okres od 04.07.2021r. - 11.07.2021r.

spacer.png

 

 


Zwiększone kary dla pijanych kierowców?

 

W środę rzecznik rządu Piotr Müller powiedział, że jego zdaniem kary dla kierowców, którzy prowadzą samochód pod wpływem alkoholu powinny być zaostrzone i bezwzględne. Oprócz kary pozbawienia wolności powinna zostać wprowadzona kara pieniężna. Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział we wtorek zaostrzenie kar dla pijanych kierowców. Prawo będzie jasno określało kary dla osób prowadzących pojazd pod wpływem alkoholu. Oprócz odpowiedzialności karnej osoby takie będą również ponosiły karę materialną, która będzie polegała na płaceniu alimentów osobom poszkodowanym bądź ich rodzinom. 

 

spacer.png

 

 

Ekipa Friza - powstał nowy rollercoaster we współpracy z Energylandią

 

 

Jak poinformował Friz na swoim ostatni filmiku na platformie Youtube, Ekipa nawiązała współpracę z parkiem rozrywki Energylandia. W strefie wodnej "Aqualantis" na obszarze 6 ha powstał rollercoaster reklamowany jako podróż w czasie. Atrakcja skierowana jest głównie dla dorosłych, dzieci ze wzrostem 100-120 cm będą mogły korzystać z niej tylko z opiekunem. Otwarcie kolejki przewidziane jest na 14 lipca.

 

 

spacer.png

 

 

Akt oskarżenia przeciwko Liderkom Strajku Kobiet - grozi im więzienie

 

 

Początkiem lipca Prokuratura Okręgowa w Warszawie wniosła akt oskarżenia przeciwko Liderkom Strajku Kobiet do Sądu Okręgowego w Warszawie. Zarzut dotyczy sprowadzenia niebezpieczeństwa dla życia i zdrowia wielu osób poprzez przeprowadzania strajku podczas pandemii wirusa SARS-CoV-2 i możliwością rozprzestrzeniania się choroby COVID-19. Dodatkowo jedna z trzech Liderek oskarżona jest o znieważenie funkcjonariuszy policji oraz publiczne pochwalanie niszczenia fasad budynków oraz kościołów i umyślne przeszkadzanie w nabożeństwach. 

 

 

spacer.png

 

 

Jak wygląda sytuacja w Polsce po kolejnych nawałnicach?

 

 

W piątek (09.07.2021r.) przez Polskę przeszły nawałnice. Burze, grad, wiatr i deszcz spowodowały wiele szkód w kraju. Pozalewane drogi, pozrywane dachy, powalone drzewa to jedne z najczęstszych szkód. W niektórych miejscach mieliśmy zjawisko tzw. training storms czyli przemieszczania się wielu burz nad jednym obszarem. Jak poinformowała Komenda PSP w piątek do północy przeprowadzono ponad 5 tys. interwencji, najwięcej w województwie łódzkim,  małopolskim, mazowieckim i wielkopolskim. Troje dzieci zostało poszkodowane podczas nawałnic. 

 

 

spacer.png

 

 

Czwarta fala koronawirusa w Polsce?

 

 

Prof. Andrzej Fal stwierdził, że obawia się, iż czwarta fala pandemii przyjdzie do Polski już w połowie sierpnia. Jego zdaniem ruch turystyczny, który na nowo się ożywił zwiastuje przyspieszony powrót choroby. Dodatkowo poinformował, że w lipcu tego roku jest więcej zachorowań niż w lipcu tamtego roku powodem czego jest niski poziom zaszczepienia młodych osób. Specjalista zaznaczył, że szczególnie niebezpieczny jest nowy wariant Delta, który zaraża znacznie szybciej, niż "podstawowy" szczep wirusa. Przestrzega również, że czwarta fala jest już w Europie.

 

 

spacer.png

 

 

Biskupi ukarani przez Watykan

 

 

Watykan stosuje kolejne kary dla biskupów, którzy dopuścili się oraz są zamieszani w sprawy nadużyć seksualnych w Kościele. W piątek rezygnację złożył abp Wiktor Skworc z członkostwa w Radzie Stałej Konferencji Episkopatu Polski. Pod koniec czerwca na konferencji prasowej przedstawiciel Episkopatu i prymas Polski podali raport, który przedstawiał, że od 1 lipca 2018 do 31 grudnia 2020 do diecezji wpłynęło 368 zgłoszeń dotyczących wykorzystywania seksualnego. Jednocześnie osobne śledztwa dotyczące wykorzystywania nieletnich przez duchownych prowadzi Watykan. Stolica Apostolska ukarała również biskupów Polski, którzy wiedzieli o księżach wykorzystujących dzieci ale nic z tym faktem nie zrobili. Najczęstszymi karami za przewinienia nadawane przez Watykan to: zakaz uczestniczenia w jakichkolwiek celebracjach lub spotkaniach publicznych, nakaz prowadzenia życia w duchu pokuty i modlitwy, zakaz uczestniczenia w zebraniach plenarnych Konferencji Episkopatu Polski, wpłacenie z prywatnych środków odpowiedniej sumy na rzecz Fundacji Świętego Józefa powołanej przez Konferencję Episkopatu Polski, z przeznaczeniem na działalność prewencyjną i pomoc ofiarom nadużyć. Do tej pory przez Stolicę Apostolską zostało ukaranych 8 biskupów polskich.

 


spacer.png

 

 

Zielone babeczki

 

 

63-letnia kobieta z województwa świętokrzyskiego postanowiła zjeść sobie babeczki, które znalazła w swojej lodówce. Po zjedzeniu jednej z nich poczuła się tak źle, że koniecznie musiała trafić do szpitala. Jeden z dzielnicowych zauważył zamieszanie na ulicy i podszedł do pary zakłopotanych osób, okazało się, że stan kobiety jest tak zły, że koniecznie trzeba wezwać karetkę pogotowia. Mąż kobiety zabrał ze sobą babeczki przed wyjazdem do szpitala. Okazało się wtedy, że w słodkościach znajduje się marihuana. Policja ustaliła, że wypieki mogą należeć do syna kobiety, jednak on nie potrafi wytłumaczyć skąd znalazły się one w lodówce. 

 

 

spacer.png

 

 

Protesty w Gruzji.  Tłumy żądają dymisji premiera

 

 

Tysiące Gruzinów wyszło na ulice stolicy kraju w ramach protestu przeciwko rządzącym. Wywołany on został informacją o śmierci kamerzysty, który został pobity przez przeciwników marszu równości w Tbilisi. Demonstranci żądają dymisji premiera Iraklego Garibaszwilego oraz jego rządu, którego oskarżają o brak zapewnienia bezpieczeństwa uczestnikom pochodu oraz nawoływanie do nienawiści do osób LGBT. Kamerzysta telewizji filmował 5 lipca protest przeciwników marszu równości i został pobity przez demonstrantów. Tego dnia miał odbyć się marsz w obronie osób LGBTQ, jednak organizatorzy postanowili go odwołać z powodu zamieszek trwających od rana, które robili przeciwnicy parady. W trakcie zamieszek zostało zaatakowanych 50 dziennikarzy, w tym obywatel Polski, który został dźgnięty dwukrotnie ostrym narzędziem. 

 

 

spacer.png

 

 

Lot turystyczny w kosmos

 

 

Miliarder Richard Branson dotarł do granicy kosmosu. Został on pierwszym kosmicznym turystą, lot odbył się statkiem VSS Unity dnia 11.07.2021r. Samolot kosmiczny o napędzie rakietowym wystartował rano z powietrza po wyniesieniu go w powietrze na wysokość 13 km przez specjalny statek złożony z dwóch połączonych samolotów. Stamtąd statek odbył lot 88 km nad Ziemię przekraczając w ten sposób granicę kosmosu, która uznawana jest za siły powietrzne ok. 80 km nad Ziemię. Pochodzący z Wielkiej Brytanii miliarder wraz z pięcioma członkami załogi mieli spędzić w stanie nieważkości kilka minut po czym statek miał zacząć schodzić do lądowania.

 

spacer.png

 

 

Złodzieje pojazdów zatrzymani

 

 

Grupa Polaków została zatrzymana przez niemiecką policję. Czwórka złodziei została zatrzymana, gdy jeden ze świadków zdarzenia zgłosił sprawę na policję. Bariera językowa nie pomogła, niemieccy funkcjonariusze znali język polski i podsłuchali rozmowę złodziei, z której dowiedzieli się gdzie znajduje się reszta skradzionych pojazdów. Teraz Polacy opowiedzą przed niemieckim sądem. Sprawcami kradzieży są 3 mężczyźni oraz jedna kobieta. Wszyscy są w wieku między 22 - 26 lat. Mundurowi podczas przeszukania samochodu sprawców znaleźli kluczyki do samochodu dostawczego, w którym znajdowały się cztery skradzione motocykle  oraz łamak do stacyjek samochodowych. 

 

 

spacer.png

 


Kalifornia - tornado ognia

 

 

W internecie pojawiło się nagranie Amerykańskiej Służby Leśnej, która dnia 29 czerwca uchwyciła niezwykle rzadkie zjawisko, mianowicie tornado wywołane przez ogień.  Było to pierwsze takie tornado, które zostało uchwycone przez kamerę wideo. Pojawiło się ono podczas pożaru w Klamath National Forest w północnej Kalifornii. Zjawisko takiego tornada powstaje gdy wirujące już wiatry są ogrzewane przez płomieni pożaru i unoszą się tworząc wirującą kolumnę składającą się z dymu i płomieni. "Ogniste tornado" było tak potężne, że radar uchwycił je rejestrując aż 30 minut rotacji. 

 

 

 

 

Zabójstwo prezydenta Haiti

 

 

Prezydent Haiti Jovenel Moise został zastrzelony w swojej prywatnej rezydencji z wtorku (06.07.2021) na środę (07.06.2021). Grupa niezidentyfikowanych napastników wtargnęła do rezydencji i zastrzeliła przywódcę. W ataku została ranna również jego żona, która trafiła do szpitala. W ciągu kilkunastu godzin haitańskie służby odnalazły zamachowców. W trakcie bitwy z haitańską armią zginęło siedmiu zamachowców a siedemnastu zostało pojmanych. Ośmiu kolejnych natomiast nadal nie udało się znaleźć. Cała akcja była zorganizowanym zamachem, większość z nich służyła kiedyś w kolumbijskiej armii. Nadal jednak nie wiadomo, kto wynajął napastników, którzy podczas ataku zamordowali również większość oddziału ochrony prezydenta oraz przeszukali dokumenty kradnąc twarde dyski z komputerów. 

 

 

spacer.png

 

 

źródełko: https://www.onet.pl/

spacer.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.07.2021 o 00:31, RudaWrednaBaba napisał:

Jak wygląda sytuacja w Polsce po kolejnych nawałnicach?

 

Nooo, te nawałnice to akurat był bardzo szalony czas, ale przynajmniej fajnie się oglądało przez okno w nocy błyskawice - uwielbiam to!! :D 

 

Bardzo fajne newsy, można się dowiedzieć czegoś ze świata - ja kilku rzeczy nie wiedziałam i przyznaję się z ręką na sercu!

piekne.png

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

sygna.png.578a8aac197e6986e32fb654f07a6899.png

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

chodnikowy wilk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Akt oskarżenia przeciwko Liderkom Strajku Kobiet - grozi im więzienie

 

 

Początkiem lipca Prokuratura Okręgowa w Warszawie wniosła akt oskarżenia przeciwko Liderkom Strajku Kobiet do Sądu Okręgowego w Warszawie. Zarzut dotyczy sprowadzenia niebezpieczeństwa dla życia i zdrowia wielu osób poprzez przeprowadzania strajku podczas pandemii wirusa SARS-CoV-2 i możliwością rozprzestrzeniania się choroby COVID-19. Dodatkowo jedna z trzech Liderek oskarżona jest o znieważenie funkcjonariuszy policji oraz publiczne pochwalanie niszczenia fasad budynków oraz kościołów i umyślne przeszkadzanie w nabożeństwach. 

 

W końcu.

Dobra robota i jak nie zapomnę to potem dam plusika, bo skończyły Mi się reakcje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Misia poleca ten temat
Gość Mrs.Fuksiara

Cud miód, podziw za wyszukane informacje oraz za realizacje tego tygodnika🥰 

Mimo trudności, dalaś rade! I znowu się zaczyna z koronawirusem xd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedługo idąc do sklepu będziemy kupować chleb ekipy XD

 

Ostatnio czasu nie miałem na przeglądanie internetu, a taki temacik pozwolił nadrobić mi jakieś "zaległości" Dobra praca, plusik za chęci, pracę i czas. 

Sygnaturka.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.07.2021 o 00:31, RudaWrednaBaba napisał:

Biskupi ukarani przez Watykan

ksiadz tez czlowiek, musi sie jakos rozladowac :kappa: 

 

Jak byście robili coś takiego raz w tygodniu to było by mega a i aktywność myślę nie mała. 

 

Ruda postarałaś się :buzi: 

image.png

b_350_20_5a6c3e_383f2d_d2e1b5_2e3226.png

spacer.png

Precyzja odpowiedzi zależy od precyzji zadanego pytania.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Pan Truskawa

Zajebiste, krótkie i szczegółowe informacje. Tego oczekuje mając chęć przeczytania wiadomości z tygodnia. Sztosik <3 !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Gość usunał z polecanych temat
  • empi^( zablokował ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie